bugün

entry'ler (55)

uludağ sözlük

bir sözlük klonunun nasıl olduğunu merak edip üye olduğum sözlük klonu. ilk başlarda diğer klonlardan daha iyi olduğunu düşünmüştüm, hep tanım entry'si girmiştim. yazar olduktan sonra diğer yazarlara uyup mizahi bir şeyler yazmayı denemiştim. iki gün kadar yazar oldum, eleştirmek için söylemiyorum: forum tadında entry'ler, dedirten durumlar, ekşi sözlük tarzı başlıklar* buldum uludağ sözlük'te. diğer sözlük klonlarından farklı olması lazım bu sözlüğün, tanım yapmak lazım. bir sözlükte tanım yok da futbol, cinsellik, sözlük yazarlarının fantastik özellikleri gibi şeyler varsa o sözlüğe sözlük demek ne kadar doğrudur? bu entry'yi kötülemek veya özel mesajla "baba ne yazmışsın sen ya??" demektense uludağ sözlük'ü gerçek bir sözlük seviyesine yükseltmek, ekşi sözlük hakkında atıp tutmaktan önce kendi halimizi düzeltmek yapılabilecek ne güzel bir şeydir değil mi arkadaşlar?

dedirten

herhangi bir kelime grubuna eklendiğinde "sözlük formatı" na uyduğunu sananların kullandığı kelime.

31 mayis 2006 suudi arabistan turkiye maci

necati'nin attığı golle iddiamın bir yerime girdiği karşılaşma olmuştur.

ilk yarısının 0-0 bitmesiyle (#296364)'deki iddiamın gerçekleşeceği gözlemlenen maçtır.

*"mehmet, riske girebilir, giriyor ve topu kaptırıyor" gibi ilginç bir spiker yorumunu duyduğum maç.

ev içindeki tuzaklar

kapı arkasına yerleştirilmiş rulo halindeki halılar da bu kategoriye girebilir.

güdümlü anne terliği

*teknolojiyle insanoğlunun sağladığı en acı kombinasyon. hele bir de hedefi takip etme özelliği varsa kaçışınız yoktur. allah göstermesin, aman aman aman.

kıçından sallamanın en güzel örneği

bir konu hakkında mantıklı, mantıklı olduğu kadar da saçma sapan bir fikir belirtmektir. afedersiniz götünden uydurmaktır. genellikle siyasetçilerin ağzından çıkan laflar bunlara örnektir.

afrika'nın ıssız ormanlarından gelen edit: başlık değişmiş, eski havası gitmiş **

msn i mesene diye okumak

bu kanıya göre fbi'a febei, ntv'ye neteve, cnbc-e'ye cenebece-e, cia'e cia* demeliyiz.

yaran sevgili diyalogları

iki sevgili oturdukları semtin dışında dolanmaktadır;

-kızım içime doğdu yakalancaz şimdi
+yok bee burada kim bizi bulabilir ki?
-inşallah ama ben bi huzursuz oluyorum
+amma ödleksin sende bee... derken karşıdan kızın babası gelmektedir;
-ahaha sıçtık!

iki penceresi acik evde kapi acmak

şöyle bir şeydir; efendim şimdi mevsim yazdır, hava oldukça sıcaktır. bunalırsınız ve doğal olarak evdeki pencereleri açarsınız. evin içinden geçen rüzgar akımı nedeniyle bazı kapıları kapatmak zorunda kalırsınız. fakat bir şey olur, kapıyı açmak zorunda kalırsınız. işte o an hayatta verdiğiniz en büyük mücadelelerden birini verirsiniz. bir elinizle kapıyı tutar, öbür elinizle duvara dayanırsınız. bu olay süresi 4sn'den uzun olursa* odanın içinde bulunan hafif nesneler (kağıt gibi) uçuşur, perde kudurur ve penceresi açık diğer odaların kapıları yüksek hızla kapanır. sizde bu kısa süre zarfı içerisinde odadan çıkmaya çalışırsınız. sıkıcı ev hayatınızda yaşayabileceğiniz ufak tefek aksiyonlardan biridir. ayrıca düzenli olarak günde 10-15 kere yapılırsa karın ve sırt kaslarınızı sertleştirir (bkz: kicindan sallamanın en güzel örneği)

edit: verdiğim bkz'daki başlığın adı değişmiş, hayırlısı olsun

nu metal

ilk olarak, nirvana'nın ses yapısından ve çeşitli rap gruplarının etkisinde kalan korn elemanları tarafından uydurulan bir müzik türüdür. rap tarzı davul ritimleri ve kükreyen gitar riffleri üzerine bıdı bıdı konuşmayı temel alan bir müzik türüdür.

ulasilmaz seylerin degerli olmasi

zaten değerli oldukları için ulaşılamayan şeylerdir.

kırmızı başlıklı kurt

tesettürlü bayan kurttur. veya öyle bir şey.

edit:aramızda kurtlar için kötüleyenler de varmış. bugün bunu gördüm

ev içindeki tuzaklar

annenin evin çeşitli dolaplarına kurduğu bubi tuzakları. örnek;
tuvalet kağıdı kalmamıştı, anneme tuvalet kağıtlarının yerini sordum. o da bana tepedeki dolapta olduğunu söyledi. dolabın kapağını açmamla birlikte üzerime 5 rulo tuvalet kağıdı düştü. demek ki neymiş? bu devirde anana bile güvenmeyeceksin.

edit: kötülendikten sonra annemin sözlükte yazar olduğunu düşündüğüm hadise olmuştur

tansu ciller in anitkabir bombasi

(bkz: bir canli bomba olarak tansu ciller)

adnan polat in fb formasiyla poz vermesi

(bkz: adnan senses in fb formasiyla poz vermesi)*

tableless design

son yıllarda moda olmuş, oldukça kolay tasarım yapılabilen, hoşaf olmuş kaynak kodlarından kurtaran yegane dost, html/css tasarım tekniği.

nokia 3310 kullanmanin karizmasi

öğretmen karizması da denir. genellikle "ben telefonu telefon olduğu için kullanıyorum" diyen edebiyat öğretmenlerinde görülür.

edit: yapılan araştırmalara göre bir zamanlar türk halkının %50'sinde de görülebilen bir telefon modeliymiş. daha açık anlatmak gerekirse telefon değiştirmeyen aklı başında insanlar tarafından kullanılır.

6 maçta 6 beraberlik sağlayacağımız karşılaşma olacaktır.**