bugün

ileride milletvekili olacağım partinin adıdır.
Ahmet Davutoglu'nun yeni partisi.

%2 civarında kalacağını tahmin ediyorum.
seçmenin aklını daha nasıl karıştırabiliriz diyerek çoğalan partilerden biridir. siyasi hayatının çok ömürlü olacağını pek düşünmüyorum. kısmet bu işler...
görsel
seçmen kitlesi akp'den kopma mı olur emin değilim. chp ve iyip'den de koparabilir.
Ahmet Davutoğlu nu sevmem ama şimdiye kadar bu kadar dikkat çekici bir açıklama yaptığını görmedim, açıklama şuydu, normalde eski başbakanlardan birisi parti kursa bütün medya röportaj için sıraya girer, ama şuan bize gelen böyle bir talep yok dedi. Sanırım birileri bilerek medyayı yönlendiriyor şimdiden insanların dikkatini çekmesin diye, sonra soran olursa demokratik ülkede yaşıyoruz değil mi? Bütün imkanları sadece kendi reklamın için kullanacaksan bunun adı demokrasi değildir.
boşu boşuna kurulmuş, amaçsız parti.

o kadar zekasız bir hali var ki parti profilinin cem toker'in etki alanı bile tek başına daha pozitif.

%1.5 civarında kalır bugün seçim olsa.
Fetöcülerin Darbe imasına destek vermiştir

görsel
gelmeyecek.
benim görüşüme göre siyasette bir iyi parti etkisi yapamadı kanısındayım. cinsiyet ayrımcılığına karşıyım elbette ama meral akşener kadın olmasına rağmen bence çok daha cesur görünen bir lider. ne babacan'ın devası nede davutoğlu'nun geleceği bence istenen ilgiyi toplayamadı. bir dönem abdüllatif şener akp'den ayrılıp türkiye partisi adında bir parti kurmuş ama başarısız olmuştu. bu dönemde gelecek partisi belki şener'in partisinden daha sükseli görünse bile bu tamamen milletin akp politikalarından sıkılmış olmasından kaynaklı. bilemiyorum belki deva, gelecek, saadet birleşir zıt kutuplarda olmalarına rağmen millet ittifakına destek verirlerse (ancak millet ittifakında hdp olmamalı) akp hegemonyasına son verme ihtimalleri oldukça yükselir. yoksa küçük partiler olarak yola devam ederler diye düşünüyorum.
iktidara gelemeyecek parti. belki konya'da bir varlık gösterebilir. ancak, diktatörü seçimle devirmede faydası olacağı aşikâr.
Üye sayısı 11.11.2020 itibariyle 14,986 olan parti.
görsel
Fotoya bakan erkekler de gelecek

görsel
1 sene sonra kapanıp akp ile birleşir.
ahmet davutoğlu'nun liderliğini yaptığı partidir. Kısa adı yoktur.

Bünyesinde farklı kesimlerden önemli isimleri barındıran siyasi partidir.

%5 oy alır diye düşünüyorum.
kapatılıp başkanı ahmet davutoğlu dahil içindekilerin meclisteki partilere dağılmasını istediğim partidir.
çok güzel destekçileri olan partidir.
görsel
Ha AKP'ye oy vermişsin ha Neo Osmanlıcı, islamcı'ya. Memleket veya zafer partisine oy veririm de bunlara verecek oyum yoktur efendim. Dışişleri bakanlığında, başbakanlığında gördük zaten icraatlarını.
17 aralık 2021 Avrasya araştırma şirketi anketine göre oyu %2.4 olan parti.
üye sayısı 03.01.2022 tarihi itibariyle 45.632 olan siyasi parti.
akp'nin liberal muhafazakar versiyonu.
geçmişinizi hallettik, sıra geleceğinize geldi partisi. geçtiğimiz günlerde "kürt sorunu" adlı bir yazı yayınladılar, sırf başlıktan yola çıkarsak bu insanların ikinci bir açılım sürecine oldukça meraklı oldukları belli. teröristle masaya oturanlara, ülkenin bu hale gelmesine sebep olup, şimdi de halkın önüne çıkıp sözde muhaliflik oynayanlara ben oy vermem.
israilde 2012 yılında şimdiki başbakan Yair Lapid tarafından kurulmuş liberal, siyonist, Merkez parti.
özgün ismi: yesh atid.
"Geçmişinizi hallettik sıra geleceğinize" mesajını veren AKP'nin küçük versiyonu. Ex-Akpli küçük enişte Davutoğlu Ahmet'in kurduğu islamcı bir parti.
Düzenin sarı muhalefet partilerinden birisi. Altılı masanın en gereksizlerinden. Diğer kardeşi Deva Partisi'dir.
görsel
görsel