bugün

abdullah ocalan icin "ermeni dolu" demis, eski icisleri bakanlarindandir.
mhp merkez yönetim kurulu üyesi, eski içişleri bakanı, bayan siyasetçi. 1956 izmit doğumlu olup, evli ve bir çocuk annesidir.
http://www.meralaksener.com/
mhp nin listesinden, istanbul 3. bölge 1. sıradan seçimlere girmiş ve milletvekili seçilmiş siyasetçi...
mhp nin mecliste bulunan milletvekillerinden tek kadın olanı...
mhp'den yeni dönemde istanbul milletvekili olmuş hanımefendi.
Zamanında çevik bir'in "o kadına söyleyi gelir onu bakanlığın önünde kazığa oturturuz" sözüne maruz kalmış refahyol hükümetinde içişleri bakanlığı yapan şahsiyet...
sözlüğün başını belaya sokmamak adına istediğim gibi sıfatlandıramıyorum ama çok tehlikeli bir insandır kendisi. gerek zeka kapasitesiyle, gerek dünyaya bakış açısıyla, gerek ağzından çıkan sözlerin nerelere gideceğini düşünmedeki öngörüsüyle...

(bkz: provakatör)
kendisini kazığa oturtmakla tehdit eden bir generale kazıklı voyvada da eşcinseldi şeklinde ayar veren delikanlı kadın.

http://www.zaman.com.tr/haber.do?haberno=662126
general tarafından tehdit edildiği doğruysa,ab uyum yasalarının ne kadar önemli olduğu bir kez daha ortaya çıkıyor.
1956 yılında izmit Gündoğdu köyünde doğdu. Tahir Ömer Bey ile Sıddıka Hanımın kızı. istanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü mezunu. Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde doktora yaptı.
Yıldız ve Kocaeli Üniversitelerinde öğretim görevlisi olarak çalıştı.
Zübeyde Hanım Şehit Anaları Vakfının başkanlığını yaptı. 1995 yılında DYP Kadın Kolları Başkanı oldu. 24 Aralık 1995 seçimlerinde istanbul Milletvekili seçildi. Önce DYP Genel Başkan Yardımcısı, sonra da içişleri Bakanı oldu. Bilahare MHPye geçti. MHPden Kocaeli Milletvekili seçildi. Halen MHP Merkez Yönetim Kurulu Üyesi. ingilizce biliyor. Evli ve bir çocuk annesi.
22 Temmuz Genel Seçiminde MHP istanbul Milletvekili seçildi.
sonradan türeme fason ve tatlı su demokratlarının dudak kıvırdıkları, gerçek demokratlardan birisidir. habertürk tv'de bugün yayınlanan programda 28 şubat'ın müellifleri ile son 10 yıllık düzenin müellifinin aynı amerika olduğunu belirtmiştir. ve buna benzer bir çok yerinde tespit yapmıştır.
nevruz bayramı ile ilgili meclis birleşiminde yaptığı konuşmayla takdiri ve alkışı hak eden meclis başkanvekili.
Türk kadını için önemli bir simge olması gereken başarılı siyasetçidir. Tabi ki geldiği bu yerde şartların, çevresinin müsaitliği çok katkı yapsa da dyp'ye eklemlense de bir zaman, erkek egemen bir topluluk içerisinde duruşuyla toplumun genel kadın algılarını yıkacak şekilde durmaktadır. Bu açıdan takdir edilmelidir. Bu zamana kadar siyaset yapmış hiçbir kadına benzemez, (enazından benim bildiğim) ne AKPli siyasi kadınlar gibi silik, "partiye kadın lazım senin kocan da zengin hadi sen aday ol" denmiş. Ne CHPli kadınlar gibi aristokrat ruhlu lakin erkeklere sözünü geçiremeyeceği belli olan, ne BDPliler ne bdplisi lan bdpli insan mı var da kadın olsun. Ne yurdumun çirkin feministleri gibi kendilerine olan güvensizliklerini saçmalayarak kapatandır (gerçek feministlere lafım yok, ama yurdumda gerçek feminist çok az). kendinden emindir, sözü dinlenendir, aklı o veya bu şekilde cinsiyetçiliğe kayan birçok erkeğin bile muhattap olurken cinsiyetini dikkate almayıp saygı gösterdiği kişidir.
Mecliste söylediği şu sözler ile tarafımdan ilk defa tam puan almıştır:
"çocuklarımıza sormamız gerekir, 'aranızda Hızır aleyhisselamı bilen var mı?' diye. Bizim bir de Hıdırellez Bayramımız vardı. Nevruz'da anlaşamıyoruz ama Sevgililer Günü'nü, hepsi kutladı öyle değil mi? Hızır aleyhisselamı unuttuk evlere Noel Baba'yı getirdik."
http://www.haber7.com/hab...leyhisselami-bilir-mi.php
mhp milletvekilleri arasında saygıyı hakkeden tek vekil. 28 şubat mgk toplantısında generallere karşı dik duruşuyla milyonlarca kişinin takdirini toplamıştı. böyle cesur bir kadının mhp gibi pasif bir partide ne işi var hala anlayabilmiş değilim.
çok ilginç bir siyasetçi. nedense hiçbir muhalif vekil veya siyasetçide olmadığı kadar samimi bir intiba bırakıyor insanda.
28 şubat denen piyeste kendine biçilen rolü oynamayarak dik duruş sergilemiş ve çiller'den ayrışmış, saygıdeğer bir hanımefendi kişilik.

mhp'deki oktay vural gibi zevzeklik konusunda aşmış kişilere bakınca meral akşener gibi delikanlı bir kişi için doğru siyaset yeri mi diye soruyor insan. bence ak parti saflarında çok iyi şeyler yapabilirdi ama farketmez. kendisi gibi ilkeli insanlar nerede olsa kendini belli eder, farkını ortaya koyar.

üstelik şu son sıralarda fiziken de eskiye göre çok daha güzel ve sade. kesinlikle böyle bir annem veya böyle bir eşim olsun dedirtecek türden bir hanımefendi.

kendisini siyasi hayatında şimdikinden daha iyi mevkilerde görürüz inşallah.
görsel
görsel
ak parti hükümetinde en az 15 yıl içişleri bakanlığı yapması gereken kişi. üstelik herkesten çok daha iyi meclis başkan vekilliği yapmaktadır. meclis başkanından bile daha iyidir.
bugün için 28 şubat sürecini konuşmak kolay bugün için dünü yorumlamak kolay. demirel'in paşayla konuştugu ortaya çıkınca dün dündür bugün bugündür dediği tarihe geçmiş bir motto var.

hee ne anlatmaya çalışıyorum diyorum ki abi 28 şubat sürecinde birisini eleştireceksek bu kadın, bu yiğit olmamalı. el insaf ulan el insaf.
görsel
demirden korkan trene binmez demiş helal olsun nerden çıkarmış bu lafı acaba.
milliyetçi hareket partisi nin başına yakışacak kadın siyasetçi.