1. 1.
  bazı tüccarların ve özellikle sarraflarla değerli kağıt ve tahvil* alışverişiyle uğraşanların;alım,satım ve değişim amacıyla devlet denetimi altında iş yaptıkları yer.
  2 ... frozen hopes
 2. 2.
  sadece rsı ve ccı indikatörlerine bakarak çok para kazanabileceğiniz basit bir oyun olmamakla birlikte, az da para kaybetmezsiniz hani... *
  3 ... tunayt
 3. 3.
  (bkz: imkb)
  1 -1 ... hempankımhemtikiyim
 4. 4.
  (bkz: borsa lisesi)
  ... rapter
 5. 5.
  parası cok olanların, paralarını, daha cok parası olanlara vediği yer.
  9 ... pilotmont
 6. 6.
  içinde kullanılan terimlerin son derece karışık olması nedeniyle ilk bakanların bişiy anlamdığı yatırım olayı. ama bazı bünyelerin para sevgisi bunu yenmesinde yardımcı olmakta. akşamları gazeteye bakıldığında bir hissenin yüzde 20 artığını görmek insanı dumura uğratır. anlayanlar anlayanlara anlatsın
  2 ... korncu21
 7. 7.
  Belirli ticaret merkezlerinde, belirli tarihlerde alıcı ve satıcıların biraraya gelerek menkul değerlerin fiyatlarını saptadıkları yerlerdir. Borsalarda sözkonusu malların hazır bulundurulmaları gerekli değildir. Borsaların başlıca türleri şunlardır:
  a) Menkul değerler ve kambiyo borsaları: Hisse senedi, tahvil, çek, poliçe, altın ve yasaların izin verdiği ölçüde yabancı paraların satıldığı borsalardır.
  b) Ticaret ve emtia borsaları: Tahıl ve benzeri ürünlerin örnek üzerinden alınıp satıldığı borsalardır.
  c) Hizmet borsaları: Nakliye ve sigorta gibi hizmetlerin fiyatlarının saptandığı borsalardır.
  2 ... cell-im
 8. 8.
  bazı evlerde 09:30-16:30 arasında konuşulan öncelikli konu
  ... siberr
 9. 9.
  (bkz: burası borsa kim kime korsa)
  8 -1 ... redwinemania
 10. 10.
  dizlerime kadar battığım, istinye merkezli çalışan, yerli ve küçük yatırımcıyı büyük ve yabancı yatırımcılara düzdüren, bir anlamda elektronik karhane(!)
  2 ... arcadian