bugün

başlık sayısının çoğalmasıyla beraber mutlaka yapılması gereken eylem.
bilinçli yazar tarfından "aramaya inanıyorum öyleyse varım " şeklinde tellaffuz edilebilir..
(bkz: bir şeyin aranılınca bulunamaması sorunsalı)
en çok aradığımızdır aşk. ne kadar kimimiz yok desede, kimimiz olmıycaz diye yakınsada, inanırız aslında, ararız her zaman gözlerimizle, kalbimizle. inanmayan kişi bunu yaşayamazda,.

yolun üstünde yürüsende, yol yok diyorsan evet ayaklarının altındaki yol yoktur senin için.
(#75625)
kesfetmekle sonuclanacak eylemdır, kesfetmekte guzeldır..
legal olarak tanım: her yazarın başlık açmadan önce yapması gereken olaydır.
ama en bi yanlış yapılan nokta da aramaya inanılmadan açılan başlıktaki tüm entryler okunmadan entry girmektir. ya bi oku, belki açılmışı vardır, birisi vermiştir bkz'ı..
nah klavyedeki * tuşuyla yapılabilen olaydır. daha önce gelişmeler'de de belirtilmesine rağmen "okumaya inanmak" eylemini gerçekleştirmeyen yeni yazar arkadaslar için bir kere de ben yazayım.

malzemeler;

- bir adet yıldız (*) tuşu
- bir adet beyin

yapılışı;

aramak istenilen cümle içindeki olmazsa olmaz kelime bulunur. başına veya sonuna yıldız tuşu - ki yazının bundan sonraki bölümlerinde "*" olarak anılacaktır - koyulur, olaylar gelişir. * ne işe yarar peki? aranmak istenilen kelimenin sonuna veya başına konularak kelimeden sonraki ekleri de görmemizi sağlar. örneğin; red*, redwine*, redwinema*... ya da *edwinemania, *mania... şeklinde arattırınca hoooop karşınızda redwinemania'yı bulabilirsiniz. daha güzel bir örnekle pekiştirelim.

örneğin; ankara manyağısınız ve "ankaralı olmak gerçek bir ayrıcalıktır" başlığı açmak istiyorsunuz. anahtar kelime nedir? ankara.. demek ki mazlemelerden "beyin" olanını mevcutmuş. ikinci malzememiz neydi? *. şimdi de bunu kullanacağız. "ankara" kelimesinin sonuna * tuşunu koyarak (tuş koymak ne ya) içinde ankara geçen başlıklar aratılır, alakalı bir şey yoksa, içinde "anıtkabir, çankaya, arjantin cad, çay yolu, atakule, çamlık, redwinemania" olan bir entry girilerek "ankaralı olmak gerçek bir ayrıcalıktır" başlığı açılır.
konuyla ilgili başka bir entry*(#363153). bu da benden olsun.
bu bkz'ı verdiğinizde konuyla ilgili aramaya inanmayan uuser anında entryinizi eksi oylayacaktır. ****
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.