bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    toplu taşıma araçlarının bazı yerlerinde elbirliği mülkiyetine sahip cesur savaşçılar.
    5 -1 ... sıçtırtma lamasına
  2. 2.
    (bkz: gazi universitesi)
    3 ... philemon
  3. 3.
    ülkesi için canını ortaya koyabilmiş babayiğitlerin canlarından olamayıp ellerinden,kollarından... oldukları için onları onurlandırma adına takılmış sıfat.
    5 ... trda
  4. 4.
    attila ilhan'ın mustafa kemal atatürk'ten ziyade o'nu kastetmek için kullandığı kelime.
    2 ... nuh tufan
  5. 5.
    ispanyol menşeili peynir yoğurt şirketi. ismi bir pazarlama şekli olarak almanyadaki türklere yönelik konmuş. daha çok fenerbahçenin eski teknik direktörü christoph daum un gömlek yakasında görüyorduk. aynı zamanda daum firmanın almanyadaki tv reklamlarında da boy göstermişti.
    1 ... teka
  6. 6.
    aslında savaşa katılmış bu kişilere gazi denmesi yerine muharip denmesi daha doğru ve yerinde olacaktır.
    1 -1 ... batis
  7. 7.
    atv de yakında yayınlanacak olan yeni yerli dizi.
    1 ... imper
  8. 8.
    kolları bacakları kopan gaziler var bu ulkede,ve onlar oyle şerefli öyle vatanperver insanlardırki kollarını kaybetmesine ragmen :"ben önemli birşey yapmadım,sadece görevimi yaptım" diyebiliyorlar.
    adamın kolları yok çorabını giyemiyor, dügmesini ilikleyemiyor, ve bunu diyebiliyor.
    işte bu vatan boyle vatan oluyor, sıcak evlerimizde bilgisayar basında bu insanlar sayesinde oturabiliyoruz.
    kimse tsk ya bok atmasın. once kendi götüne baksın .* * *
    3 -1 ... rapter
  9. 9.
    an itibari ile atv de oynayan ve yürekleri sızlatan dizi..
    2 ... balmsd
  10. 10.
    gazilerin sorularını da dile getirmesini beklediğim dizi. zira bizim milletimize sorunları doğrudan göstermeye kalkarsan ya o sorunları görmez ya da görmezden gelir. onun için bu dizinin gazilerin sorunlarını göstermesini bekliyorum. *
    1 ... ardahan