bugün

(bkz: türk silahlı kuvvetleri)
sehirlerdeki askeri ogrenci yurtlarinin ogrenciler arasindaki adi
teşekkürler-in sanal alemdeki kısaltılmış vaziyetiiiii
tamam-sus-kes anlamınada gelir.
başımdan geçen bir olay
attıgım mesaj bir kıza
-... kızım sen benle tsk mi geciyorsun ya bu ne biçim laf?....
kızdan cewap
-tsk gemek ne demek ya?
öldürücü yanıt
-türk silahlı kuvvetleri geçmek tövbe tövbe...
teşekkürler, taşşak, türk silahlı kuvetleri, toşak gibi kelimelerin kısaltması
'thx'den iyidir.
türk silahlı kuvvetleri'nin kısaltması.
(bkz: trabzon sk)
türk silahlı kuvvetlerinin kısaltmasıdır. türkiyedeki en güvenilir, güçlü ve birçok ülkenin sahip olmadığı deneyime, bilince ve güce sahip olan kurumdur.
türk silahlı kuvvetleri nin kısaltması.

genelkurmay başkanı da adı üstünde kurum lideridir. mesela nasıl tayyip konuştuğunda ülke adına konuşuyor ya da futbol federasyonu başkanının açıklaması futbol federasyonunun resmi görüşü oluyor, işte genelkurmay başkanı da genelkurmay adına, türk silahlı kuvvetleri adına konuşur. her söylediği söz tsk nın resmi görüşüdür.

ilkokul çocuğu musunuz? iq kaç birader?
basiretsizlik kelimesinin kısaltılmışı.

geniş imkanlara, sınırsız paraya, yüksek teknolojiye rağmen, toplamda 2 bin gerillalı, maddi imkansızlıklar hasebiyle kıyafet diye beline çaput bağlayan, sınırlı mühimmat sahibi kendisi ile mukayese edilemeyecek kadar sikik bir örgütü alt edememiş, yahut kasten etmemiş kurum. evet iki ihtimal vardır. biri terörle mücadele etmeyi beceremiyor olması diğeri ise teröre kasten müsama gösteriyor olması.

inceleyelim:

1- tsk'nın terörle mücadeleyi beceremiyor olması;

oynadığın sayısal kuponundan dahi kazanç sağlayan, bu ülkenin milli gelirinden en büyük payı sorunsuz ve sorgusuz kasasına indiren, maddi anlamda hiçbir sıkıntısı olmayan, gerekli donanım ve mühimmata sahip, teknolojik gelişmeleri yerinde ve hızla takip eden, eğitim sistemi gayet katı ve disiplinli olan bir kurumun 30 yıldır rengi, dili ve amacı belli olan bir tehditi bertaraf edememesi, temel görevi olan selameti sağlayamaması nasıl bir paradokstur ulan? şimdi diyeceksin ki bu harp değil gayrinizami harp. e yukarıda saydık işte kardeşim her türlü imkanın, alanında sınırsız yetkin var kur bir profesyonel ordu sende dağda gerilla ol, sende öğren gayrinizami harbin inceliklerini, sende vur, sende kaç, sende bir gece ansızın bin tepelerine. madem dünyanın en büyük 3. ordususun göster bakalım amcanlara marifetini. bunu yap ki senelerdir teoride bile tanımlayamadığın dış mihraklara bir akıllı olun imajı ver, bunu yap ki hainlik yapacak adamı dağa çıkmadan evvel oturup düşünmeye sevmek, bunu yap ki sana canından bir parça gönderen anaların ağıtları dinsin, feda edilen canlar boşa gitmemiş olsun. ama yapamıyorsun yani basiretsizsin.

2- tsk'nın terörle mücadele etmeyi istemiyor olması;

bu da ihtimal dahilinde bir mevzudur. operasyona çıkan bir albayın ikramiyesi geçen sene 7 bin lira idi beyler.. operasyona çıkan derken teşbihte hata olmasın, yanlış anlaşılmasın. abinin yaptığı şey mehmetçik orada çatışırken, savaşırken, gazinoda kırmızı şarap içip zevcesiyle vals yapmaktan ibarettir. ölen ölür, kalan kalır. iş bittiğinde ikramiye maaşa yansıtılır, hizmetlerinden dolayı teşekkürde alır. e şimdi soruyorum sana bu albay ister mi terör bitsin? eşini kuaföre götüren mehmetçik, lojmandaki evine badanayı temizliği yapan mehmetçik, hanımefendinin köpeğini parklarda gezdiren mehmetçik, sen gazinoda sabahlara kadar içerken sana hizmet edenle sabah 5,30 da kalkıp iştimaya çıkan aynı mehmetçik. e anadoluda mehmetçik çok. analar peşi sıra mehmetçik doğuruyor zaten.. hala terör bitsin mi istiyorsun lan? ben olsam istemem. neden, çünkü nasıl israil antisemitizmden besleniyorsa, ordunun içerisindeki bu zirzoplarda terörden besleniyor. terör biterse ikramiyeler kalkar, imkanlar daralır, zevk-i sefa hali sekteye uğrar mazallah. içindeki bu zirzopları temizleyemediğinden mütevellit yine basiretsizsin.

her iki ihtimalde, bu kurumun içinde bulunduğu durumun varoluş amacı ile taban tabana zıt olduğunu göstermektedir. onca laf kalabalığına rağmen elimizde kalan tek kavramdır basiretsizlik.
TÜRK SiHALI KUVVETLERiNiN KISALTMASI. TÜRKiYENiN EN GÜVENiLiR KURUMLARINDAN BiRi.
türk silahlı kuvvetlerinin kısaltmasıdır.
tanrının sevdiği kulları ifadesinin kısaltılmış halidir. (bkz: god bless them)
bir süre daha tsk olarak kalmasında fayda var. zira daha derinlemesine temizlik yapılmadı. türk silahlı kuvvetleri dememiz için biraz daha zaman var. şu an için tsk yeterli. milli olmak zordur. (bkz: mit)
turkmenistan slaytlı kuvvetleri kisaltmasidir.
(bkz: türk siyonist kuvvetleri)
+tm
-tsk
+öd

(bkz: sözlük kızlarının türkçe karakter kullanmaması)
ingilizce klavyeli telefonlarda keko ve kezoların "teşekkür ederim" demek yerine "tsk" demeyi tercih ettiklerini biliyor muydunuz?

Ayrıca;
(bkz: Türk silahlı kuvvetleri).
Türk silahlı kuvvetlerinin kısaltılmış hali.
görsel
El bab'da daeş'e sevgililer günü hediyesi vermiş Şanlı ordumuz.

görsel
bir zamanlar ortadoğunun jandarmasıydı. ama bir zamanlar...
Yeni envanterine aldığı "milli üretim" silahlarla insana güç veren bir kurumumuzdur. Allah yar ve yardımcıları olsun inşallah.