bugün

real madrid'li ronaldo'nun tam adı. hem dehşet hızlı hem süper bitiriciliğe sahip. önce psv'de patladı ilk sezon 35 gol attı, barcelona'ya geçti bu forma altında akıl almaz goller izletti.49 maç-47 gol gibi harika bir ortalamaya ulaştı. dünyanın en iyi futbolcusu seçildiğinde 20 veya 21 yaşındaydı yanılmıyorsam. rekor parayla inter'e gitmesi kendisi için çok kötü bir karar oldu, sert italyan liginde sık sık sakatlandı, futbol hayatı bitecek dendi, yılmadı çalıştı düzeldi, çıktığı ilk maçta tekrar sakatlandı. ardından 52 milyon euro karşılığında şimdiki kulübü galacticos'a transfer oldu, iyi yaptı. bir kaç sezondur zevkle izliyoruz kendisini yalnız biraz kilo mu almış ne..
real madridte beklediği ortamı bulamadığına inandığım futbolcu.kendisi sürekli kilo almakta ve buna rağmen de sürekli gol atmaktadır.o göbekle o hızda nasıl koştuğunu kestirmek ise bir matematik problemi gibidir.fakat yine de dünyanın en iyi forvetidir kanımca ve bunu da dünya kupasında gösterecektir.
2006 almanya dunya kupasinda 2 gol daha atarsa dunya kupalari tarihinin toplamda en cok gol atmis oyuncusu olacak dunyanin gelmis gecmis en iyi forvetlerindendir
kendisine ilk geldiği sene bir maçta "koşsana seni şişko" diyen bir takım arkadışına "o senin işin benim işim gol atmak" demiş ve 2 dakika sonrasında attığı golden sonra aynı takım arkadaşına dönüp "anladın mı" demiştir..
müthiş bir kariyere sahip sakatlıklar yaşamadığı sezonlar dışında hep 20+ goller atmıştır.golcü kelimesinin diğer bi adıdır.eğer o sakatlıkları yaşamasa veya geri döndüğünde eski formunu yakalasa idi bugün o da Pele ile karşılaştırılıyor olacaktı...
bügün gana ya attığı golle dünya kupaları tarihinin en fazla gol atan oyuncusu konumuna yükseldi.kırılması çok zor bir rekor sahibi o artık.
bugünkü brezilya - gana maçında attığı golle 15 gole ulaşmış ve dünya kupaları tarihinde en çok gol atan futbolcu olma ünvanını kazanmış oyuncudur.rekor daha önce 14 golle alman gerd müller e aitti.
Brezilyanın sergenine dönmüş arkadaş.Şekerspora giderse şaşırmam..
insanın aklına bunların hepsi bir kişimi sorusunu getiren oldukca uzun futbolcu ismi..
gelmiş geçmis en iyi target striker'lardan biri.
başka biri. (bkz: hakan şükür)

ronaldo luis nazario da lima Başlığındaki Önemli Entry'ler

Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.