bugün

entry'ler (1056)

dredge

Black Salt Games tarafından geliştirilen bol kozmik korku muhteva eden balıkçılık macerasıdır. Bu sefer Cthulhu’ya denk gelecez diye her sabah vira bismillah denize açılıp hava kararmadan götün götün geri dönmeye çalışmak, lakin esas maceranın gece cereyan ediyor olduğunu düşünmeden edememek derken ilk oyunda dört saat kalkamadım konsolun başından.

Trailer’ı da şöyle bırakıyorum:
https://youtu.be/O4Gg1SaSVN8

bu sözlük bitiktir satın alma emin reis

-de'nin -da'nın kusursuzca ayrıldığı bir sözlük satın almak için kaç para vermek gerekiyor ki acaba?

mortal kombat trilogy

super nintendo rom'unu bir türlü bulamadığım oyundur.
nintendo 64 için var ama super nintendo için denk gelemedim ne yazık ki. olur da denk gelirsiniz falan, habersiz bırakmayın!

openemu

windows kullanıcıları için (bkz: phoenix) adlı bir alternatifi bulunan uygulamadır. Henüz alfa sürümünde olsa da ayrıntılı bilgi şuradan edinilebilir: https://phoenix.vg/

anın görüntüsü

görsel

ilkokul numarasını hatırlayan var mı

Sözlükte ilkokul numarasını hatırlayan yazarlar olup olmadığını merak eden kullanıcının başlık açmak için kullandığı soru cümlesidir.

openemu

neredeyse tüm oyun konsolu emülatörlerini bünyesinde barındıran, sürükle bırak düsturuyla rom ekleyip kaldırabileceğiniz, düzenli bir rom arşivi oluşturabileceğiniz, mac platformunda çalışan yazılımdır. Detaylı bilgi şuradan edinilebilir: http://openemu.org/

işi gücü bıraktım iki gündür golden axe, earth worm jim, donkey kong country falan kovalıyorum. çocukluğuma geri döndüm resmen. *

insanı kitap okumaktan soğutan kitaplar

(bkz: açlık oyunları)

indie rock

Günümüz gençliğinin teselli bulduğu müzik türüdür.

yaz vücudu kışın yapılır

Geçen gün bir muhabbet esnasında arkadaşın telaffuz ettiği söz öbeği. ilk kez duymuş olmama karşın vücut geliştirenler arasında bir nevi motto falan sanırım.

Tanım da tanım diye tutturanlar için geliyor; “Yaz aylarında, deniz kenarında arz-ı endam edecek estetiği barındıran bir vücuda sahip olmak için bütün kış boyunca g.tünü devirip yatma... Al şu kapı önündeki iki damacanayı da mutfağa kadar taşı, hayvan!” demenin kibar yolu.

dişlerini fırçalayan erkek

Dişlerini fırçalamayan diğer erkekle karşılaştırıldığında; diş taşı, dolgu, kaplama ve kanal tedavisinin ne anlama geldiğini bilmiyor olması ihtimali yüksek olan erkektir.

la casa de papel

Dikkatimizin %30’unu konusuyla, geri kalan %70’ini ise Tokyo ablamızın kalçalarıyla cezbeden dizidir.

imac pro

En düşük konfigürasyonu, ülkemizde 26.999 TL fiyatla satışa sunulan apple ürünü:
https://www.apple.com/tr/shop/buy-mac/imac-pro

Şimdi “o fiyata bunun iki katı hızlı PC toplarım ben!” demeye niyetli arkadaşlar çıkmadan hemen belirteyim, onu da alcak param yok hacım, boşa yorulmayın.

matt garstka

animals as leaders adlı grubun davullarından sorumlu terbiyesiz evladır. Daha detaylı bir görsel ve işitsel şölen için şu bağlantıyı takip et alice:
https://youtu.be/0bRQOgRY5Bk

miksolidyan modu

her acdc dinleyicisinin bilmeden de olsa aşikar olduğu moddur.

firewire 400 to thunderbolt

ne yazık ki artık apple mağazalarında bulunmayan adaptör. 800 to thunderbolt olmuş hepsi
400'ün ise internet üzerinden gittigidiyor vb. sitelerden rahatlıkla bulunabildiğini belirtmekte fayda var.

zengin daha zengin fakir daha fakir

rashit'in ne yaparsan yap adlı şarkısında da bold italic vurgulanmış olan gerçektir.

oddloop

Yanılmıyorsam frederic adlı japon grubun dün öğlen saatlerinde keşfettiğim sarkısıdır.
Şu saat oldu loop'a aldım hala dinliyorum. Bayram tatili sonrası iş başı yapacaklar için eğlenceli bir moral şarkısı olabilir pek tabi:
https://youtu.be/PCp2iXA1uLE

sözlüğe fotoğraf atan bayanın geçmişi alengirlidir

ikinci virgülden sonrasını okumadım canım kardeşim.

bim

50 TL'ye LG P5 NP5550, 80 TL 'ye ise LG PH1 bluetooth hoparlör edinmeme olanak sağlamış mağazadır. Bültenlerine abone olun, ne zaman ne geleceği belli olmuyor.