bugün

zaten iyiye gitmeyen gençliğin sanallık deryasında balataları iyice sıyırmasını sağlayacak etmenlerden biri olacağını tahmin ettiğim oyundur.
güzel bir oyuna benziyor. 2016'da göreceğiz bakalım.
Emulator kullanıp, pokemonu telefonunda oynayamayanların derdine derman olabilir.
Nasıl emulator kullanmayı bilmezsiniz,
Vallahi ayıp.
ortalıkta çılgın gibi pokemon aramama neden olacak oyun. resmen bu güne kadar teknolojinin en çok işe yaradığını hissettiren şeylerden biri.

2017'den gelen edit: dünyanın en başarısız girişimlerinden biriydi. Henüz altyapısı bile hazır olmadan piyasaya sunulduğundan bir anda yayıldı ve bitti.
bizleri oradan oraya yürütecek oyun. bir adet charizard için çin çin'e bile girebilirim. umarım yaparım.
heyecanla beklediğim oyun. ilk defa bir android telefonun yararını göreceğim sanırım.
umarım ülkemizde tutulur da göt göbek eriitiriz biraz. buna benzer google ın daha iyi harita hizmeti vermek için çıkardığı bir oyun/uygulama vardı. konum sürekli açık kalmak zorunda şarjın amına koyar bu oyunda tahminen. iphone kullananlar da binlerce lira verip şarj sorunu yüzünden ağız tadı ile oynayamayacaklar tahminen. bekleyelim, görelim.
virtual reality'nin insan hayattındaki gerçekliği ele geçirmesi adına atılmış bir adım. fazla şey yapmamak lazım. yine de konu pokemon olunca duygulanmadım değil. benim aklıma takılan şey ise reklamındaki gibi hareketler yapacaksak hüseyin dayının bize nasıl tepki vereceği. düşünsene... salih abi konya'nın ahırlı ilçesinin kayacık köyünde yeşilliklerde charmander arıyor. ya da dikili sahilinde güneşlenirken kıyıda beliren küçük squirtlelar falan... işte aradığım türkiye bu. bir de bunların en güzelleri hep amerika taraflarına düşer. bizim buralarda da hep saydek olur.
merakla beklediğim oyun. 2016'da IOS ve Android için piyasaya sürecekmiş nintendo. ona göre sağlam bir telefon almak lazım.
Sahilde gezerken (bkz: Squirtle) buluyorsun , çok iyi abi ya *
(bkz: olabilir mi ki böyle bir şey) lütfen olsun çunkü
videodaki ile ilgisi olmayacak olan oyun.
videodaki gibi bir şey olsun dünyam değişir ilk gördüğüm andan beri sevinçten havalara uçuyorum allahım nasıl böyle bir şey olabilir.Hayalimdeki takımı kurdum bile live battle da olursa millet kafayı yer yapılmış en iyi uygulama olur.
benim zamanımda yapardık bunların rpsini.kağıt_kalem ikilisi vardı bizde.şimdi ise telefonda.bunun yanına bide yugioh çak iyice ebemiz bellensin.okul hayatımız biter mazallah.
Yine izlediğimde ağzımın suları aktı.
Bu nasıl şeeey?
poketoplarının gerçek parayla satılacağı oyun. bu bilgiyi gördükten sonra ağır soğuma oldu bende. bedava verin eğlenelim bizde işte. illa para kıracaksınız çakallar sizi*. gerçi bizde yöntem bitmez, gerekirse 1 poketopuna 2 pokemon sığdırırız biz kardeş kardeş yaşarlar neden olmasın ki? pikachu ve togepi sığar bence denemek lazım*.
Yakında crack de çıkar dediğim oyun.
çıkarsa süper olacak uygulamadır. devamında telefon kamerasından görülen pokemonları daha rahat görebilelim diye google glass türevi bir gözlüğü de çıkarsa yapımcısına deli para kazandırır.
betası yayınlanmış oyun ancak çözemedim. çözen olursa kutumu yeşillendirsin.

http://beta-access.com/pokemongobeta/register/
Sabırsızlıkla beklenen oyun.
Çık artık beklemekten harap olduk.
http://www.youtube.com/watch?v=TKIX9FpHY1Q

çocukluğumun çizgi filmi. aklıma gelmişken bende bu müziği dinleyeyim bari.
tahminim ekim-kasım aylarında çıkacaktır. her hafta sürekli güncellemeleri olacaktır. ve birkaç sene içerisinde belkide videodaki kadar iyi hale gelecektir.
düşünsenize charmenderi kovalayım derken kendinizi hüsnü amcanın bakkalında buluyorsunuz.

edit: traillerinden birinde son tarih 2 nisan demiş. sanırım bir kaç güne oyun çıkabilir.
scyther için türkiye turu yapabileceğim oyun.
Artık çıksın diye beklemekten cildirdik ailecek.