bugün

entry'ler (622)

whatsapp taki mavi tik

blackberry messenger da yıllardır bulunan özellik. niye bu kadar sorun oluyor anlamadım. benim gibi eski kafalılar çift siyah tiki zaten okundu olarak biliyormuş. bunu da bugün öğrendim.

orkide ünsür

yapımcılığını ve yönetmenliğini üstlendiği “metruk (the abandoned)” adlı kısa deneysel belgesel film ile, california’da düzenlenen film yarışması the indie’de, ‘kısa belgesel dalı’nda “merit award ödülü alan sinema insanı. Ayrıca radikal 2 de yazıları çıkar.ı

anlamlı tashih

(bkz: neşe palamudu)

turkce tabelalari ingilizce okumak

(bkz: define büfe)

fiorentina nin sabri ile ilgilenmesi

(bkz: sabri başkanım beni al dedi)

çocukken alınan tadın şu an alınamadığı şeyler

(bkz: dido)
(bkz: kokoşale)
(bkz: çokomel)
(bkz: gazoz içmek)

ahmet necdet sezer

2001 krizine anayasa kitapçığı firlatılmasının yol açtığını sanan insanların hakaret etmeye çalıştığı şahıstır. bu zatı muhteremlere göre zaten o yıllarda bütün dünyada likidite sıkışıklığı yoktu, petrolün varili 10-15 dolarlara kadar düşmemişti ve zaten bizde para bolluğu olduğu halde kriz yaşamıştık.

no women no cry

doğrusu için
(bkz: no woman no cry)

blaupunkt

alm. mavi nokta

ahmet çakar dan aforizmalar

(bkz: Fenerbahçe turu geçsin bikini giyeceğim)

sozluk gammaz butonumu ver lan allahsiz

sözlükten soğumuş ex-gammaz haykırışıdır.

salak olmadan yapilamayacaklar

mesela (bkz: sözlük anketörlüğü)

bir erke vardi ne oldu ona

bir de vestel yeni bir süper pil(notebook, cep telefonu) icat ettiklerini duyurmuş, içimizi pır pır ettirmişti. bi daha ses çıkmadı. hepsi mi drav kardeşim bunların?

shockhaber com

http://www.shockhaber.net adresinde yeniden yayına geçmiş site. aynı ekip mi hazırlıyor bilmiyorum. fakat eski takıntıları ve mkö leri yeni diye yazmışlar.

lost

--spoiler--
radyasyonda etkilenen desmond kafayı sıyırdı ama kendine faraday'ın yardımıyla bir constant bularak kurtuldu. kendisine bir constant bulamayan minkovski ise fare eloise gibi öldü.

yine bildiğimize göre rousseau'nun adaya ilk geldiğinde arkadaşları kendi tabiriyle "sickness" tan ölmüştü.

acaba diyorum rousseau'nun arkadaşları aynen fare ve minkovski gibi bir constatnt bulamadıkları için mi öldü? veya bi constant bulmaları gerektiğini bilmiyorlardı.
--spoiler--

antidepresan

en son araştırmalara göre Prozac ve Seroxat gibi anti depresanların bir işe yaramadığı kanıtlanmıştır. hiçbir etkisi olmayan placebo ya da şeker haplarından çok farklı olmadığı belirlenmiştir. yok hükmündedir.

kaynak: http://www.ntvmsnbc.com/news/436899.asp

nutella vs anti depresan

en son araştırmalara göre Prozac ve Seroxat gibi anti depresanların bir işe yaramadığı kanıtlanmıştır. bu durumda kesin galip nutelladır. tabi chokella da olabilir.

kaynak maynak: http://www.ntvmsnbc.com/news/436899.asp

tekel in özelleştirilmesi

tekel'in satılması doğru veya değildi, ama bir gerçek var ki çok ucuza gitmiştir. örnek vermek gerekirse tekel'i 1.7 milyar dolara satın alan bat(british american tobacco) Danimarkalı sigara üreticisi Scandinavian Tobacco'yu 4.1 milyar dolara satın almıştır. Scandinavian Tobacco yılda 30 milyar tek satar iken tekel 31.7 milyar tek sigara satmaktadır.

sonuç: eğer Scandinavian Tobacco tekel'e oranla tek sigara bazında 3 kat kar etmiyor ise tekel çok çok ucuza gitmiştir.

kaynak: http://w9.gazetevatan.com...d=164504&Categoryid=2

lost

--spoiler--
5. bölümde benjamin linus'ın gemideki ajanının minkowski olmadığı ,minkowski ve diğerleri odada iken bir başka kişinin kilitli kapıyı açık bırakmasından, anlaşılmıştır. şimdiki soru ajanın kim olduğudur. şahsi kanaatim ajanın helikopter pilotu olduğudur.
--spoiler--

lost

sezon 4 bölüm 5'i indirmek için: http://www.osmantuysuz.co...t-s04e05-the-constant/152