1. 1.
  bir fikre, eyleme, gereksiz ve aşırı bağlanma sonucu oluşur. yobazlıkla aynı anlama gelebilir.
  1 ... gonulcelen
 2. 2.
  tuttuğu takıma aşırı bağlanmaktır.bunun için diğer takımlara karşı acımasız olmaktır.diğer insanların içindeki fanatizm duygusunu da açığa çıkartmaktır.saygısızlığa yer veren bir davranıştr.en iyi iki dostun birbirini öldürecek seviyeye gelmesidir neredeyse.başka takımlara laf atıp kendine küfür ettirmektir.ne gerek vardır**
  (bkz: sözlükte fanatizme hayır)
  ... kamyoncu dervish
 3. 3.
  nietzsche' ye göre uyuşuk ruhları canlandırmak için yapılandır.
  1 ... legend of the stranger
 4. 4.
  etimolojik olarak fanthomdan gelir. fanthom düşsel demektir. fanthom ise latin kökenli fan kelimesinden türemiştir. fan ise latincede put manasındadır. günümüzde ise çok büyük bir arzuyla bir düşünceye, bir ideolojiye, bir takıma, bir yere bağlanmak manasına gelmektedir. fanatizmin bir üst seviyesi olarak holiganizm gösterilmektedir.
  ... thexecutive
 5. 5.
  sözlüğümüzde şu anlarda sol frame'de yer alan
  fenerbahçe'nin galatasaray'ı yenemediği branş
  galatasaraylı olmaktan gurur duymak
  sahaya koltuk atma spor branşı olsun kampanyası
  her şeyi hak eden galatasaray taraftarı
  hepimiz galatasaraylıyız
  19 mayıs 2007 galatasaray fenerbahçe maçı
  galatasaraylı olmaktan utanmak
  beşiktaşlı duruşu
  krallar tökezleyince saklabanlar gülermiş
  galatasaray ın uefa zaferi
  galatasaray
  gibi başlıklarda defalarca yinelenen aşırı bağlılık durumu. bu ülkenin, bu ülkenin insanlarının, bu ülkenin demokrasisinin, bu ülkenin medeniyet seviyesinin küçük bir göstergesi belki de.
  2 ... jackmartins
 6. 6.
  hayatın hiç bir alanında getirisi olmayan * aksine insandan uyabilme * özelliğini alıp uzak diyarlara götüren, karşındakini sürekli olarak haksız görmeye başlayan bir sürü insan türeten, bağlanmanın en sevmediğim hali.
  ... cernonil
 7. 7.
  afyondan beter bir zehirdir. sizi öldürme olasılığı düşüktür ve size bir asalak olduğunuzu asla hissettirmez hatta böyle olmaktan gurur bile duydurtur. ama yaş 60 70 olunca geriye bir bakınca 'ben ne yaptım oluna' dedirtmesi pek mümkün olan durumdur. spor yapmak için bile değil para kazanmak için futbol oynayan, oynattıran, çalıştıran adamların peşinden hödö hödö diye bağırmaktır fanatizm bir yerde. pençesine kapılmış herkese selam olsundur.
  ... rejected
 8. 8.
  diablo2 adlı oyunda paladin karakterinin bir büyüsü. *
  ... ilqim
 9. 9.
  (bkz: bravo senin takımın en büyük)
  ... double cross
 10. 10.
  çamaşır asarken mesela tek bir gömleğe ya da kota sarı ve kırmızı mandalları yan yana koymamak da buna giriyorsa eyvah.*
  ... aliceinchains