an itibariyle kanal 7'de gösterimde olup mutlaka izlenmesi gereken bir baş yapıttır.
türk sinemasının en değerli filmlerinden biri. sevenler için an itibariyle kanal 7'de yayınlanmakta. özellikle son sahnesi çok duygusaldır. erkan oğur'un yorumuyla fırat türküsü de cuk oturmuştur.
Şu sıralar tv de çok rastladığım film.
Çekiminden 18 yıl sonra izlediğim ve etkilendiğim başyapıt.
dünyaya hükümdar olmaz. açık ve net.
Hiç yoktan üvey annem geldi aklıma beyaz elbisesiyle damdan attı kendini kuş gibi uçacak sandım taş gibi yere çakıldı.
şuan kanal 7'de yayınlanmakta olan ve sanırım kesilen sahneleriyle başlamadan bitecek olan efsane film.
yakalanmıştır.

http://www.sozcu.com.tr/2...firari-yakalandi-1276603/
tarihin en kötü çatışma sahneleri bu filmde. şener şen dışında çekilir bir şeyi yok.
her ne kadar başyapıt falan denilse de uğur yücel(cumali) ölüm sahnesindeki toyluğundan tutunda şener şen(eşkiya) nin tek başına bodoslama mekan basıp önüne gelene sıktığı sahneler fazla acemicedir.filmin başından sonuna kadar ara ara kayan doğu şivesi( hoş kaymamış durumu bile yetersizdir) tuzu biberi olmuştur. fakat tüm bunlara rağmen şener şenin ustalığını, oyunculuğunu konuşturması tüm açıkları kapatmıştır. gözlerinin her bakışı her mimik boşa değil rastlandı değil kusursuz oyunculuğun sergilendiği nadir filmlerimizden şener şenin oyunculuğu için defalarca izlenebilecek filmdir.
çok saçma film. 39 yaşındaki adama (bkz: uğur yücel) delikanlı rolü oynatmışlar.
https://youtu.be/BZfDbYEkd9w

Aklıma kötü şeylerden ziyade bu harika türküyü getiren terimdir.

--spoiler--

+ eskiya ne?
- yol kesen, haraç alan, daglarda yasayan, yani senin benim gibi insanoglu.
+ sen hiç eskiya gördün mü?
- birini bilirem, adi baran' dı...

--spoiler--

(bkz: seyreyle güzel)
daha önce muhsin bey'de birlikte oynayan ve hatta bu film sonrası evlenen şener şen ve sermin hürmeriç'in 2. ve son kez birlikte başrol oynadıkları filmdir. ikili bu filmin ardından boşanmışlardır.

not: baran'ı ihbar edip keje'yi alan berfo'yu oynayan rahmetli kamran usluer'i saygıyla anmadan olmaz.
Sevdanın derinliğinden, hayatları mahvolan üç kişi. Beni çok etkileyen bir film di.
1997 senesinden bir başyapıt...

an itibariyle kanal 7'de yeşim salkım ve uğur yücel'in sevişme sahneleri kesilerek yayınlanmakta.
modern sinemaya geçişimizde gerek kurgu
gerek hikayesi
gerekse yönetmen etkisinin görülduğü
harika bir filmdir.

edit : hangi aptal eksiledi bunu ?
erkan oğur'un fırat ağıdı ile daha da bir güzelleşen yerli film. ilk kez 1998 yılında startv'de seyretmiştim bu filmi hakikaten güzel film. şener usta döktürmüş.
türk sinemasının doruk noktasıdır bir başyapıttır.
Türk sinemasının başyapıtıdır. Gerek oyunculuk, gerek konu, gerek müzikler.. Net.
gangsterlar korkar, eşkiyalar asla!
şener şen ve uğur yücel'in muhteşem oyunculukları, erkan oğur'un etkileyici müzikleri bu film gerçekten efsanedir. cumali'nin * ölmeden önce söylediği "hiç yoktan üvey annem geldi aklıma" ile başlayan sözleri bile filmi izlemeye değer.
" geliyorum eşkıyalar.."

işte beni ağlatandır tam da bu sahne..

bu aksam kanal 7 ' de denk geldim. sanki ilk defa izliyormuşum gibi eski duyguları tekrar yaşadım.

şener şen türk sinema tarihinin gelmiş geçmiş en iyi oyuncularından biridir.
Dağda, bayırda yol kesen silahlı topluluk. Başrollerini uğur yücel ve şener şenin paylaştığı 1996 yapımı gerilim drama filmi.
Birçok güzel repliği var belki ama kameranın sükunet içinde pansiyonun dışından sırasıyla tüm katları aynı zamanda farklı yaşamları göstererek yukarıya doğru çıktığı sahne beni en çok etkileyenlerden biriydi. Pansiyon sahnelerinden mütevellit sanki bir zeki Demirkubuz izliyormuş gibi de olmadım değil.
Şener Şen'in sadece bir komedi oyuncusu değilde dünya çapında bir aktör olduğunu gösterdiği unutulmaz film.