bugün

entry'ler (10920)

yazarların çektiği en güzel fotoğraf

görsel

90lar sıkıcı mıydı

bir durum. sıkıcı mıydı değil miydi bilmem ama daha samimiydi sanki. 90'ların sonlarında çocukluğumu hatırlayan biri olarak o zaman da sıkıntılarımız büyüktü. okula zor adapte olmalar, gündemler falan yine yoğundu. ve bir yazarın dediği gibi bu 2021 yılından bir 20 yıl sonra bugünü de özlemle hatırlayabiliriz. 90'lar epik bir dönemdi. en basitinden şuan 50 60 yaşında olan bile 30 yaşlarında gençti. kimimiz çocuk kimimiz bebek idik. pişmanlıklar ya da eskiye geri dönme arzusu özlettiriyor sanırım. şuan bana sorsalar eskiye dönmek ister misin diye dönmek isteyecek şeylerim de var dönmek istemeyecek anılarımda.

her zaman yalnız olacakmış hissi

his olmaktan çıktı. benliğimize bellek oldu resmen.

evlenmenin başarı olarak görülmesi

ya da sanılması olarak da düzeltilebilecek başlık. elbette hem erkeğin hem kadının hayatında bir şeyler değişir evlenince ama başarı olarak adedilmesi ne kadar doğru bilmiyorum.

güne 90 lı yıllardan bir şarkı bırak

mustafa sandal - jest oldu. türk popunun cıvıl cıvıl olduğu zamanlar.

artık kimsenin sokaktaki kavgalara karışmaması

bir durum. bu durumun insanların birbirlerine olan güveni kalmamasıyla bağlantılı olduğunu da düşünüyorum.

yazarların özledikleri şeyler

heves etmeyi, heyecan duymayı, hayattan keyif aldığım zamanları çok özledim.

ramazan ayı

2021 yılı için hayırlı ve bereketli bir ramazan ayının olmasını temenni ederim. allah dualarımızı kabul etsin.

artık sözlükte pek yazası gelmemek

bir durum. yazanlara saygım var, bazen güzel şeyler de çıkmıyor değil, bozuk saatin günde iki kere doğruyu göstermesi misali. ama nedense artık benim pek yazasım gelmiyor. mutlu olmak veya olmamak meselesi değil bu. bir şey koptu sanki. samimiyet koptu, sıradanlık, bayağılık geldi. bilmiyorum. bi ara deli gibi yazıyordum. şimdi hayret ediyorum. deli gibi dediğim misal, saat 00:00'ı geçtiğinde o gece entry girmezsem ölecek gibi hissediyordum. düşünün, işsizliğin etkisi de büyüktü tabii. şimdi değişti. aslında hayatımda birçok şey yine eksik. şu dünya düzeninde hangi şey eksik değil ki zaten. yine de yazılanları okuyorum. bazen hadi şuraya ekliyim bir şeyler diyorum ama yok geri gidiyor heves. her şey de olur biraz hani. keyif aldığın bir şeyin eskisi gibi olmasını denerken bile olmayacağını bilirsin ya hani. bu durum çok boktan. bu boktanlık yavaş yavaş yaş'ın artık bir yere atlaması demek.

rasim öztekin

maalesef kaybettiğimiz sanatçı. çok üzüntülüyüm. kaliteli bir insandı besbelli. erken oldu. mekanı cennet olsun. kabadayı filminde ki, pardon filminde ki gora filminde hep iz bıraktı. iyi de bir galatasaraylıydı. sanki ünlü dünyasından değilde mahalleden bir abi gibi verdiği pozitif enerji vardı. hep iyileri kaybediyoruz.

gecenin şarkı sözü

neden yâr, neden?
bilinmez acı çekmeden
neden can, neden?
görülmez günü gelmeden.

sözlük yazarlarının itirafları

hayır diyebilmeyi bir türlü öğrenemedim. öğrenemediğim için her günüm boşu boşuna stresle geçiyor.

yalnızlık

günümüz dünyasında yalnızlık bence en büyük lüks artık. en büyük şans. arada sırada aile ortamı yakalamak kaydıyla yalnızlıktan sıyrılmaya eyvallah evet. ama diğer türlüsü, insanları veya birini birilerini memnun, mutlu edeceğim diye parçanızdan bir şey kopuyor gibi hissediyorsunuz. maddiyatını falan boşverin. öz saygınız kalmıyor. yalnızlık o kadar da kötü bir şey değil aslında.

doğan cüceloğlu

allah rahmet eylesin. çok üzüldüm. aklıma geldikçe, izler dinler hayata dair paylaşımlarına, acaba bende ileride bu dediklerini uygulayabilir miyim diye kendi kendime söylenirdim. kaliteli bir insandı belli. mekanı cennet olsun.

sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

herkes beni mutlu sanıyor, aslında hiçte öyle değil. insana mutsuz olma lüksü bile verilmeyebiliyor bazen. eğer bir imkan olsa 10 sene önce bugünkü hayatımı görsem ve kabul eder miydin diye sorsalar, bana verilenleri kabul ederdim ama kendi yapacaklarımı kabul etmezdim. ben bu kadar salak mıyım derdim. ama meğersem salakmışım.

çok iyi bir insan olduğu düşünülen ünlüler

fernando muslera, erol evgin, haluk levent, kibariye.

masa başında çalışıp yoruluyorum diyen insan

işini hakkıyla yapıyorsa haklı olan insandır. her insan kendi işine konsantre olmalıdır. zaten konsantre olunca yorgunluk pek olmaz. allah helalinden kazanmayı nasip etsin. işsizlere de bir an önce kapılar açılsın inşallah.

anne ve baba

bir başlık. belli bir yaştan sonra hayat size acı taraflarını gösterdiğinde halen hayattalar ise arkanda duaları ile devam edebildiğin, ayakta durabildiğindir anne baba.

kaç yaşında evleneceksin

bilmiyorum. bu gidişle zor. doğru düzgün aday bile bulunmuyor evlilik için. eskiden anlaşmanın, sevmenin sevilmenin kolay olduğunu sanırdım. meğer ne zormuş. bu arada evlenmek veya evlenmemek başarı veya başarısızlık da değil unutmayın.

herkesin sevdiği ama sizin sevmediğiniz şeyler

künefe. sevemedim bir türlü. aramam yani.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.