bugün

son zamanlarda gerçekten ciddiyetini kaybetti. bunun sebebinin artık evlenme sürecinin ultra kolay olması olduğunu düşünüyorum. eskiden evlenmek istediğinizde ailelerin tanışması, ara geçen süre ve her iki tarafın da olgunlaşmasını gerektiren ailelerden alınan rızalar vardı. artık ucuz ve hızlı yoldan seks aracı olarak görülen bir şey oldu. Çünkü dini kurallara uymanın yolunun bu olduğu düşüncesi var.
en temel toplumsal ünitedir. aile toplumsal birikimdir, halkın içinden bir kültürdür. bir toplumda aile kurumu düzgün olursa toplum düzgün olur. aile kurumu bozulursa toplum da bozulur.
işin ciddiyetini düşündükçe soğuduğum ve ciddi ciddi korkup çekindiğim durum.
Öfff hepimiz evlenmek zorunda mıyız ya?
hani söz vermiştik birbirimize , nerdesin şimdi sen yol arkadaşım...
Yeni hayatınıza hoş geldiniz.
boşanmaların tek sebebidir. lüzumsuzdur da aynı zamanda. aklı olan nikah memurunu gördüğü yerde ölü taklidi yapsın.
bundan yaklaşık 4 yıl kadar öncesiydi.

Düzenli ve keyifli bir ilişkim vardı. 20'li yaşlarımın başında gayet mutlu ve keyifli bir hayatım vardı. Sonra kız arkadaşımın düzenli olarak evlilik üzerine planları ile hayatım gerçekten zindana dönmüştü. Zira ben evlenmek istemiyordum. Hayallerim vardı. Türkiye'yi gezecektim, araba alacaktım, kendi evime çıkacaktım gibi gibi. Evlilik için de masraflar vardı. Maddiyat yeterliydi. ilişkimde 3. yılımıza girmiştik. Bir karar vermek zorundaydım.

- Gittim araba aldım..
30 yaş altı kızlarda soyup soğana çevirme düşüncesi vardır.30 yaşına gelip de bu yaşta bi kızla evlenmek de alternatiflerin yok denecek kadar azalmasından epey zordur ve ekstra özellik ya da ekstra geniş mide gerektirir.20 yaşında nişanlandığınız kızı da 30 yaşına kadar oyalayamayacağınızdan evlilik kaf dağının ardıdır.
Erkeklerin uzak durması gereken kurum. Niye Gelinlikler beyaz, damatlıklar siyah olur hiç düşündün mü? Kadının bir lafı ile 6 ay evden atılıyorsun lan. Nafaka mevzusuna girmiyorum bile. Erkeği kadının kölesi yapan bir kurum evlilik. Evet, bir erkek olarak; kadını erkekten üstün hale getiren, yani Aslanı kediye boğduran bu kurum allaha yakın bana uzak olsun diyorum. Bu kadar net.
üzerinde düşünülmesi gereken en ciddi meseleyken aynı zamanda da en sevimli olmayı başarabilmiş kurumdur.
sevdiğin kadın ya da adam yol arkadaşın olmuşsa evlilik güzeldir. tek değilsindir artık bütün olmuşsundur. bu birliktelikten evlatların olur. mutlu anında ya da üzüntülü anında yanında ilk ve hep o vardır. elele tutuşup zamanında koşturduğun merdivenlerden yaşlanınca yine elele bu sefer ağır adımlarla birlikte çıkarsınız. güvenebileceğin yol arkadaşındır o.
Kesinlikle yapilmamasi gereken aktivite, gunumuz sartlarinda, hem maddi hem manevi sartlari cok agirdir.
Doğru kişiyle doğru zamanda doğru yerde.

Anca bu üçü birleşirse olur yoksa ıı ıh. Kalsın.
(bkz: bedava seks)

ama hep aynı :/
Artık zaman geçiyor bi an önce olmalı hayatımda.
Aşkı öldürür..
Yarın teklifimle birlikte adım atacağım kapı. Allah utandırmasın.
benim başımdan bi tane geçti. bi daha geçeceğini sanmıyorum. hayatta bi kere evli olmak / kalmak, yeter.
duygusal bağın ve ilişkinin devlete ve topluma haber verilmesi. çok mantıksız ve sonunda zararlı çıkılacak bir olaydır. olayın kağıda dökülmesi kesinlikle erkekleri zarara uğratır.
Evlenip mutlu olan insan görmedim. Evlenince iki şey oluyor.

1 mutluymuş gibi yapıp uzun yıllar mutsuz bir evlilik sürmek.

2 sahte ve kısa süreli mutluluklar ve uzun süren mutsuzluklar yerine boşanmak.

Kıssadan hisse evliliğe özenmeyin gençler. Bekarlık sultanlık diyen kimse bu işin kitabını yazmıştır.
Kimse size evlilikte her şey mükemmel olacak demiyor ki kimse sizi zorla evlendirmiyor da eğer bir insanla zorluklalara göğüs gerecek gücü, bir insanla yetinebilecek sadakati, bir insana bir ömür besleyebilecek sevgiyi kendinizde görmüyorsanız evlenmeyin, evlilik sırf olsun diye yapıldığında işte böyle hüsran örneklere dolup taşıyor etrafımız.
ben katiyen evlenmem diyenlerin, saati gelince nikah memurunun önünde gümbür gümbür evet diyenleri de görmek olası, bugüne kadar ne kadar salaklık etmişim evlenmemekle diyenleri boşanmak için avukat soruştururken görmek de olası.

kıssadan hisse: büyük lokma çiğne büyük söz söyleme.
Evlenmeyi isterim elbet ama mutlu olmayacağım birisi ile de evlenmem en azından şimdilik. ilerki yaşlarda sırf çocuk yapmak için falan evlenirsem bilmiyorum ama.
Doğru insan, doğru yer ve doğru zaman üçlüsü ile güzel olan hadisedir.
aşktan ziyade çoğu konuda uyumu yakayalayanların mutlu olduğu durum. ten uyumu, düşünce uyumu, ailelerin uyumu, eğlence anlayışı uyumu, ebeveyn olma uyumu vs gibi. evli değilim ama bunlardır bence. ve kimse yüzde yüz mutluyum diyemez sonuçta. klişe cümlelerin aslında hayatta en önemli cümleler olduğuna inanırım. onlardan biri de saygı, sevgi varsa sonu mutluluk işte.