bugün

Eskiden hiç düşünmezdim. Sonra bir kişi hayatıma girdi ve hayalim oldu. Tabi sonucundan olmadı yıllarca sevildim diye kandırılmış oldum.
Şu anda şöyle bir hayalim yok. O noktaya getirecek bir kadın ufukta görülmüyor..
Manyağın birini kendi elinizle başınıza sarma ihtimâli ziyadesiyle yüksek bir girişim olduğu söylenebilir. Veriler ortada, Boşanan sayısının evlenenlere nazaran yüksek olması pek de normal bir durum değil yani. Ortalık Boşanan boşanana. Evlilik iyi bir bok olsaydı istatistikler bu şekilde olmazdı değil mi, hı? Şu evlilik zımbırtısında Var bir bokluk yani?..
Hayat ile hayal ötesindeki ince çizgidir. Doğru tercih vezir, yanlış tercih rezil yapar.
Bu kavramı 2 saat tartışabilirim.
Tüm lezzetlerin sonudur.
Zor iş, büyük sorumluluk.

Genele baktığımızda mutlu evlilik yok gibi bir şey, boşanmalar almış başını gidiyor. Ama
ülkemizde bir gereklilik olarak bakılıyor hâlâ.

Bence gereklilik değil, çok anlamlı bir şey de değil. Herkes evlenecek diye bir şey yok.
Ama kötüleyip de "evlenmek neymiş yaa." diye artislenmenin de gereği yok.
Bir gün bir bakmışsın birden bire en büyük isteğin olmuş.

Günün birinde karşına biri çıkıyor,aynı evi, aynı yatağı, aynı hayatı paylaşmak için can atıyorsun ya. Bak o zaman anlamlı bir mevzu haline geliyor işte.
O insanla yolların ayrılmak zorunda kaldığında da yine anlamsız gelmeye başlıyor.
Öyle bir şey işte.
Ne evlencem ya, şimdi naylon kızlar var.

Rahmetli neşet ertaş seneler önce demiş.; evlenmeyin bekarlar naylon kızlar çıkacak.

O gün bugündür.

Not: şaka şaka kanlı canlı kızlar varken naylona mı... hayır.
Boş iş akıllı adam evlenmez.
Yeni kişilerle tanışmış olursunuz. Karşı cinsin akrabaları evinize gelip ev terliği ile balkona çıkar daha sonra balkonun tozunu aynı terlik ile eve getirir.
Ciddi bir sorumluluk bence ama evliliğe giden yolda baya zor bence her şeyi baştan yaratıyorsun resmen kız erkek fart etmiyor baya uğraş ve para gidiyor bu yolda çeyiz alışverişimde çoğunlukla kurtarıcım bankkart kampanyaları oldu züccaciye konusunda oldukça faydalandım ben size de tavsiye ederim..
Şuan arkadaşım evlenmeye karar verdiği için evini yerleştiriyoruz. Belim iptal, sırtım iptal arkadaşlar. Bu kadar eşyayı ne yapacaksın ya. Delireceğim…
Sevişmeyi resmileştiren ve yasal kılan imza çeşidi.
“Özgürce” yaşanılacak seksin toplumun ve devletin onayından geçerek daha formel bir yapı kazandığı modern köleliktir.

Evet, her iki taraf için de kölelik.
Bekarları tespit etme derneğinin, olağan kurul toplantısının ve her yaptığının gündem maddesidir.
Evlilik yazı-tura atmaya benzer.
Yazı gelirse kadın kazanır, tura gelirse erkek kaybeder.
Ohoo siz yine geziyorsunuz biz geçen kaydıraktan kayma yarışı yaptık azcik rezil olmuş olabilirim ama keyifliydi *
Siz bakmayın gençler para çok abinize ,merfulu teyzeye dünyadaki en güzel şey evlilik ve minnak yavrucaklar. Sevdiğiniz kişiyle yapılınca dünyadaki cennet tır evlilik. Hele bir de çocuk olunca tadından yenmiyor.
Evlenmeden önce aynı evde yaşayacak şekilde toplumsal ahlak anlayışının değişmesi gerekiyor. Insanların evlenmesi ve boşanması ayrıldıktan sonra da nafakası boku püsürü ile uğraşmadan evliliği test etmesi gerekiyor. Ekonomik, sosyal ve cinsel yaşamdan tatmin olamayan çiftler boşanmak için fırsat kolluyor. Hem evlenmek hem de boşanmak bu iki insanı tanıyan herkese dert oluyor. Sırf iki kişi düzenli seks yapacak ve birlikte yaşayabilecekler diye nedir bu tantana?
ezelden beri zor ama güzel birşey olduğunu savunduğum şey.

fakat yıllar içinde insanlar deformasyona uğradı.

-kimsenin kimseye tahammülü kalmadı,maddiyat vb şeylerden dolayı boşanmalar artıyor.

evliliği savunan birisi olarak son zamanlarda '' aynı evde evlenmeden yaşayalım,çocuk olursa evlenilebilir'' moduna girdim.
eşimle çocuksuz gezerken insanların ne düşündüğü çok da sikimde değildi. şimdi yeniden evleneceğim ve çocuksuz gezmeye devam edeceğim. bu dünyaya çocuk mu getirilir?
ben çocuksuz sap gezerken öyle elim cebimde geziyom. kim ne düşünürbilmiyorum.
Ben iki çocukla gezerken şükür kimse tuhaf karşılamıyor. Merfulu 4 çocuk gerçekmi.
Ben 4 çocukla gezerken herkesin başındaki "?" olan emojiler görüyorum.

Evlenmeyin diye o kadar söyledik ama siz bilirsiniz.
ben 3 çocukla gezerken suriyeli sanıyorlar allahtan oğlan 15 yaşında da onu kardeşim diye yediriyorum ordan yırtıyoruz.

ayrıca (bkz: evlenin evlenin bok var)
çocukken istenmeyen ama aslında güzel bir şey. ben de küçükken istemezdim ama artık evliliğin güzel olduğunu düşünüyorum. çocuk yapmak da güzel bence. gezerken bakıyorum da 2-3 çocuklu aileler bile gezebiliyorlar.
Birbirini seven bir erkekle kadının ilişkisini topluma resmi olarak tanıtma biçimi. Peki acaba “ toplum ne der ? “ korkusu olmasaydı ? Ne 19 yaş ve üstündekilerin cinselliği tartışılırdı, ne eşcinsellik ne de evlenme gerekliliği. Toplumun olumsuz tepkisine duyulan korku ve gelenekleri her konuda söz sahibi durumuna getirmek yasal olan özgürlükleri kısıtlayıp insanı patlama noktasına getiriyor ne yazık ki.
Yoksa ben sevgilimle ev tutup yaşıyorum, mahalleye ne ki ? Saçmalık…
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar