bugün

istiklal'de yeni açılan, iç dizayn olarak güzel bir yer. kahvesi maalesef kötüdür.
burada içtiğim espresso hayatımda içtiğim en acı kahvedir. ama çok da keyifliydi.
istiklal caddesindeki şubesi burgerking'in yanında kalmaktadır. içerisinde kahve laboratuvarı havası yaratacak bir dizayn kurulmuş, deneysel malzemelerle renklendirilmiş. Kahveleri taze sütle yapıyorlar. En üst katı cam balkonlu bir terastan oluşup, yerlere minder koymuşlardır. insanlar bu minderlere oturup kahvelerini rahatça içip saatlerce oturabiliyorlar. Ayrıca teras taksim meydanını ve istiklal caddesini görmekte. Kitap okumak ve yalnız kalmak içinde ideal bir mekandır espressolab
watergarden şubesinde tecrübe ettiğim ve beğendiğim mekan. kapuçinosu çok lezzetliydi. sütlerini kendileri üretiyorlarmış. sütiş'e bağlı bir müessese imiş. fiyatları da gayet uygun.
moc cafeden sonraki en başarısız kafe zinciri. mekanlarının havalı dekorunun asla hakkını veremeyen kötü kahveleri ve iş bilmez servis ekipleriyle kötünün kötüsü moc cafeye taş çıkartıyorlar. bir de tutup eski tünel starbucksın yerine dükkan açmışlar, yazık ki ne yazık.
taksim olanı istanbul'un ünlü gay buluşma mekanlarından biridir. gay'ler için bayağı olaylı bir geçmişi olmasına rağmen hala ve ısrarla tercih edilir. taksim'in ortasında olması sanırım önemli bi etkendir.

(bkz: nişantaşı caffe nero)
Merter'de olanına gelmeleri için sanırım para veriyorlar. Millet taşın üzerinde oturuyor. Adeta ortamda sandalye kapma oynunu oynanıyor. Öylece oturup kafanızda müzik çalıp bitince kapmalarını bekliyorsunuz. Öyle bir yer. Sanki küçük tepeler buraya gelen pezevenkler yaratmış. Sosyolojik gözlem için birebir mekan.
her gidilen yeri cennetin bir köşesiymiş gibi anlatan influencer ablalarımız sayesinde hiç bir numarası olmayan merterdeki mekanda bile yer bulamıyorsunuz. Arkadaşım mekanda yer bulabilmek adına tanıdıklarını devreye sokmuştu. inatla herkes hala niye gidiyor anlamıyorum bir mekan instagram veya tiktoka düştüyse bitmiştir hadi geçmiş olsun.

istiklaldeki şubesi 2022 ocak ayında bana kendimi halepte hissettirdiği için bir daha asla gitmem zaten o gün de dayanamayıp kahvemi alıp akmnin orda takılmıştım.
Kahveleri çok kötü.
merkezi ve en bilinen şubesi merter'de olan kahve dükkanı.
görsel
Çok hızlı şubeleşen Sevdiğim kahvecilerden. Tatlıları da güzel.
Afiyet olsun efendim. *
Bizim buraya küçükyalıya da açmışlar ama henüz gitme fırsatım olmadı. ilk kez Ankarada askerken bahçeli de içmiştim. Tadını ve kokusunu beğendiğim kahvecidir.
güncel Önemli Başlıklar