1. 1.
  yapıtlarında ısrarla beyazı kullanan ve gerçek hayattada beyaz gömlekten başka bir şey giydiğini göremediğim yaratıcı bir mimardır. sosyete mimarı olarakda bilinir, ama antalyadaki su hillside oteli bodrumdaki evotelev ve son projesi olan adem&havva (adam&eve-dünyanın en seksi oteli) oteliyle kalitesini ortaya koymuştur..
  -1 ... ferrarisini satan bilgehan
 2. 2.
  eren talu şu anda türkiye mimarlık camiasının en popüler ismidir. özellikle son zamanlarda antalya'da yaptığı projelerle ismini tüm dünya tanıdı. ayrıca sıkı bir galatasaylıdır. eşi show tv haber spikeri defne samyeli'dir.
  yıllar önce ali sami yen için yapılan (mehmet cansun'un yaptırdığı) kutu ali samiyen projesinide eren talu çizmiştir. son dönemlerde antalya'da yaptığı projeler hill side su ve adam&eve (adem ve havva) otelleridir. adem ve havva dünyanın en sexy oteli seçildi.
  ayrıca antalya'da yapılması planan 30 bin kişilik stadyum ve 10 bin kişilik kapalı spor salonlarının avam projelerinide bitirmiş durumdadır. ama bu iş sekteye uğradığı için projeler kamuoyuna yansımadı. ayrıca kendi inşaat firmasıda var ve hollandalı mimarlar ordusuna sahip h.o.k. isimli bir şirketle çalışıyor.
  -1 ... fibobacciyim
 3. 3.
  en ünlü ve başarılı mimarlardan.son yıllarda çok başarılı ve popüler işlere imza attı. defne samyeli ile evlidir.
  1 -1 ... poisongirl
 4. 4.
  concon mimar. bu memlekette mal değil malın ismi satılır niyeyse. eren talu da öyle bir mimardır. adam & eve projesi de sözde balayı oteli konseptli çıkmıştı yola (afedersiniz en iyi gerdeğe girilen yer yani, isminin amacı da buydu), sonra ne olduysa bu vurgu ortadan kaldırıldı. sebebini anlamış değilim. binada da öyle aman aman üstün bir mimari özellik yoktur (bence). eren talu çizgisi taşıdığı için kıymetlidir.
  3 -1 ... forever young
 5. 5.
  hitman'in başrol oyuncusuna şaşırtıcı biçimde benzemektedir kendisi.

  http://arsiv.sabah.com.tr...CA615748BF479E055DD4b.jpg *
  eren talu *
  1 ... jamall
 6. 6.
  demir-celik fiyatlarinin yukselmesi uzerine insaat faaliyetlerini durdurdugunu aciklayan kisilik.

  seyrantepe projesi icin toki ile imzaladigi sozlesme feshedilmistir.
  1 -5 ... schizo
 7. 7.
  eski bir boğaz çocuğu, galatasaraylı... hatta bir ara gs nin yönetiminde yer alacaktı olmadı
  -1 ... eftalit
 8. 8.
  hakettiği gibi artık "silik" olan bazı troll yazarların bilgisi dahilinde seyrantepe projesi için toki ile olan sözleşmesi iptal edilmiş mimarmış.

  oysa kendisi projeyi sürdürmek adına dubai'li yeni ortağı ile şirket kurmuş olup faaliyetlerine son sürat devam etmektedir.

  http://www.sabah.com.tr/h...49729F2BA8D619A6258F.html

  (bkz: kapak)
  1 -1 ... ozz le grand
 9. 9.
  kriz ortamında herkes gibi maaşını geç alıp, medyanın konuya ilgisi sebebiyle sürekli durumu suistimal eden işçilere söylenmesi gerekenlerin kendisine söylendiği kişi. zarar edeceğini bile bile sadece galatasaray aşkı için tüm servetini riske atıp stad inşaatına girmiştir.
  3 -1 ... metin oktay
 10. 10.
  seyrantepe stadı'nın altından kalkamayan kişi.

  insanların paralarını 3 ay ödeyemedikten sonra her gün "şu gün ödeyecez, bugün ödeyecez" deyip zaman geçirdikten sonra insanlar da haklarının peşine düşüp "paramız ödenmiyor" deyince, "paralarını ödeyip işten çıkarma" kararı almıştır.

  insanlar 3 ay parasız kalsınlar, seslerini yüskeltince "vay efendim nasıl parasısız dersin?" biat etmelilerdi değil mi? kan kusup "kızılcık şerbeti içtik" demeliler değil mi, sen poh pohlanmalısın. benzer bir davranışı geçtiğimiz sonbaharda da yapmıştı paralarını alamadıkları için şikayet eden 100 kadar işçiyi işten çıkarmıştı bu zat.

  emeğin karşılığını 3 ay sonra verip sonra da işten atmak bir emek hırsızlığı değil midir?

  değil servetini, gövdeni koysan seyrantepe'ye boş.

  ben de inönü stadı'nı yapmak istiyorum ama olmuyor işte, beşiktaş aşkı yetmiyor. bu kadar büyük aşkın var geçmişte ali sami yen için yaptığın maket için ne kadar aldın? açıkla da aşkının büyüklüğünü görsün galatasaraylılar.
  3 -1 ... paleface