bugün

(bkz: t c basbakanlik toplu konut idaresi baskanligi)
çirkeflikte sınır tanımayan kurum. 3. derece sit alanı olarak kabul edilmiş, spradon antik kenti olduğu düşünülen bölge de bulunan lahit kapağının sırra kadem basması tesadüf olmasa gerek. resmi bir kayıt ya da kanıt olmasa bile bu ve diğer buluntuların kaybolmasının, toki'nin araziyi spradon antik kenti sınırlarından çıkarma çabalarıyla aynı süreçte yaşanması, benim nazarım da hırsızlıktır. aklıma başka şey gelmiyor. 2 metrelik taş lahitin uçarak bir kilometre ötede bir gecekondu bahçesine konmuş olabileceğini düşlemiyor hayal gücüm. istanbul arkeoloji müzesini düşürdükleri durum, alanı elde etme çabaları ve hiçe saydıkları tarih... para için mi yapılıyor tüm bunlar..?

http://www.radikal.com.tr...1094188&CategoryID=77

http://www.radikal.com.tr...1085143&CategoryID=77
senin verdiğin vergilerle ev yapıp, ardından yaptığı evi sana yeniden parayla satan kurumun ismi. günümüzdeki sistemin dişlilerinden biri ve bunun gibi aslında daha niceleri.

sistem zaten böyle işliyor genel olarak. sen loburt diye yutuyorsun.

ve tanrı salak insanı yarattı...
560 bin konuta ulaşmış kurum. 2023 hedefi 1 milyon konut.
Van Toki : 23 ekimde başbakanın "teslim ettim" dediği ancak ocak ayına yaklaştığımız bu günlerde bile suyun akmadığı, kaloriferin 30 derece de yanalı üç beş gün olduğu, dört köşe bir mimari harikalar zinciri.
kentsel dönüşüm projesi adı altında yapılan iğrençliğe verilen ad.
Yaptıkları büyük vurgun belgeleriyle açıklanmıştır. Hala bu ülkede AKP çok hayırlı işler yaptı diyenler varsa yuh olsun.

http://www.muhalifgazete....belgeleriyle-acikladi.htm
görsel
dağ başlarında ev yapmalarıyla ünlü grup.
Başbakanlık Toplu Konut idaresi Başkanlığı (TOKi) borcunu ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve işyeri alıcılarının beklediği indirim kampanyasını hayata geçiriyot. Kampanyada, borçlarını peşin ödeyeceklere yüzde 20, 3 eşit taksit halinde ödeyeceklere de yüzde 17 indirim uygulanacak. indirim kampanyası için başvurular 22 Nisan-17 Mayıs 2013 tarihleri arasında yapılacak. http://www.projepedia.com/emlak-haberleri
kayaşehir de 19 etabı satışa çıkartmış, 2+1 evlere 180 bin fiyat biçmiştir.
nereye gidiyor bu toki anlamadık.
güya ev alma gücü olmayan insanları kira derdinden kurtarmayı amaçlayan bir sistem olarak başlayıp en uyanık müteahhitler gibi davranıp kar amacını en başa koyan kurum.

24 metre karelik odaya bakın yeminle söylüyorum kış memleketinde iki karış uzunluğunda ve serçe parmağımdan daha ince petek koymuşlar. daha ne rezillikler.
görsel
görsel
tokide yaşayan her insan, kapısındaki güvenlik kadar yalnızdır.
yapılarını modern gecekondu diye nitelendirmek gayet yerinde olan kurum. maalesef gecekondu yapılarının üst üste istiflenmiş hallidir. estetikten yoksun beton yığmasıdır.
toplu konut idaresi. nedir toplu konutun amacı? dar gelirli vatandaşı ev sahibi yapmak. ama bizim toki ne yapıyor? stadyum yapıyor ya da lüks ev işine girmiş. eski paraya göre 1 trilyon liraya ev satıyorlar. senin üzerine vazife midir lüks bina inşa etmek? bsg.
en büyük eserini seyrantepe'ye yapmış kuruluş.
dağdan inenleri ihya edecek olan kuruluş. ne olacak; tipik akp zihniyeti suriyeliye kıyak haine kıyak vatandaşa birşey yok...

http://www.haberaktuel.co...erecek-haberi-906105.html
http://www.haberturk.com/...e-gazi-ailelerine-ev-soku

şehit ailelerine tahsis edilen evler için para isteyen devlet kurumu. aksaray'ın parası çıkacak bir şekilde.
şehit ailesinden talep ettikleri 18.000 lira ile haberlerdeydi. şehite reklamla, reklam içinde mezarı başında "dua edermiş gibi çek panpaa" modunda değer gösterilmez. senin huzurun için ölmüş bir insanın kemikleri böyle sızlatılmaz.
akp hükümetinin büyük projelerinden. Evsiz halkımızı ev sahibi yapmanın neresi iğrençlik allah aşkına ? Devletimiz kararlı ihtiyacı olanı ev sahibi yapacak. Kira ödermiş gibi ödemekte ayrı bi güzel
ucuz ve güvenilir yaşam alanları yaratırlar. ak parti iktidarının desteği ve azmi ile vatandaşlarımızı ev sahibi yaptılar.
Muhalefetin yancıları çamur atsada toki'nin yaptığı projeleri asla kenara itemeyecekler. Toki kira ödemeye mahkum olmuş vatandaşları ev sahibi yaptı ucuza ve kira öder gibi ev sahibi oldular. Vatandaşın ev sahibi olması hoşunuza gitmiyor anlaşılan
Ak Parti hükumetinin evsiz vatandaşlarımızı ucuza kira öder gibi ev sahibi yapma projesidir ve başarılı olmuşlardır. Ak Parti ülkemize hizmet etmeye devam ediyor. En büyük projeleri de toki nitekim başarılıda oldular her konuda