1. 1.
    bağlamada (bkz: virtuoz)
    3 ... internettin
  2. 2.
    özellikle şelpe tekniği ile icra ettiği türkülerle kedine hayran bırakan bağlama virtüözü. arif sağ'ın yeğenidir. calarken o degil bağlama yorulur, takatsiz kalır elinde sanki...
    3 ... erdener abi
  3. 3.
    çocuk yaşımda dinlediğim kova kova indirdiler türküsünün yorumuyla hem kendisine hem de neşet ertaşa aşık olmamı sağlayan yüce insan. *
    2 -1 ... haricten gazelci
  4. 4.
    1989 yılında i.T.Ü. Türk Müziği Devlet Konservatuarı Temel Bilimler Bölümü'ne girmiştir ve aynı süreçte; "Tezenesiz Bağlama Çalma Tekniği" (Şelpe) ile ilgili araştırmalar yapmıştır Üniversitedeki tezini ise;
    "Parmak Vurma Tekniğinin Bağlamadaki Uygulanışı ve Notasyonu" konu başlığıyla sunmuştur.

1994 yılında da ilk solo albümü töre yi çıkarmıştır.
    2 ... nickimle değil entrylerimle hatırlanmak isterim
  5. 5.
    bağlamayı konuşturan, taplılası yüce insan.
    1 ... cranium
  6. 6.
    yeni bağlama öğrenenlerin hem izlemesi hem de izlememesi gerken bir şahsiyettir. izlemelidir çünkü böyle bir yetenekten bir şeyler görüp bende böyle olacağım diye hırs yapabilirler; izlememesi gerekenler ise öğrenmeye bu kadar hevesi olmayan kimselerdir. çünkü bağlamadan soğumalarına sebebiyet verebilir.
    1 ... dobrowski
  7. 7.
    çok heyecan verici bir tekniği var. üstelik ben bir gitaristim (yani şöyle böyle) ama adam beni uçuruyor yahu. lütfen feyz alınız;

https://video.uludagsozluk.com/v/selpe-4630/

3 -1 ... ditty
  8. 8.
    kendisi erzincanlılar tarafından benimsenmiş bir üstaddir. hatta adı bile değiştirilmiş erdal erzincanlı olmuştur.
    -1 ... no witzki
  9. 9.
    (bkz: andy mckee)
    ... ditty
  10. 10.
    (bkz: tap)
    ... ditty