bugün

entry'ler (75)

imam osurduktan sonra sıçan cemaat

imamın osurmasını bekleyecek kadar sabırlıdır. En az imam kadar müslümandır.

kaşları martı gibi olan insana simit atıp kaçmak

istanbuldaki martıların ekmek teknesine çomak sokmaktır. Malumunuz istanbul'da martılar avlanmak yerine vapurdan atılan simitlerle beslenirler.

pazar akşamı televizyon izlemek

Televizyonda herhangi bir ulusal kanalda düzgün bir program olmaması sonucu saçma acun programlarının reytinginin artmasını sağlarsınız.

tlyükle com

Turkcell'in sözüm ona kontör yükleme için yetki verdiği site. 7558888 nolu telefondan önce msj geldi telefonuma, mesajda özel asistenım benimle irtibata geçecekmiş. ismini bile verdiler daha sonra beni aradı ve direkt adımı sormaya başladı. Asistanım ama adımı bilmiyor, şaka gibi.. Adres falan sormaya başlayınca direk telefonu kapattım. Utanmadan bir de kredi kart numaramı falan istiyor, hiç sormadan cep telefonumun son 4 hanesini bana şifre diye tanıımlıyor. Aman dikkat edin sonra kartın limitini boşaltmasınlar.

[null http://www.tlyukle.com]

mustafa balbay

Filistin askısı yok, dijital işkence var.
Kalabalık koğuşlar yok, yalnızlaştırma var.
Hukuk yok, kuvvetle şüphe var.
Cumhuriyet savcısı yok, hükümet savcısı var.
Silivri kapıları, pencereleri demir, biz çelik.
Silivri dünyanın en büyük demir çelik tesisi...

Mustafa BALBAY

kız babası olmak

(bkz: gız anası, gız babası
galksın başlık parası)

sonbahar

Karadeniz'in muhteşem doğasında çekilmiş 2008 yapımı Özcan Alper filmi. Bu film kendisinin ilk uzun metrajlı filmidir. Film hakkındaki bilgiyi ve fragmanın linkini aynen copy-paste yapıyorum.

Yusuf 1997 yılında 22 yaşında üniversite öğrencisi iken girdiği cezaevinden, 10 yıl sonra sağlık nedenleriyle tahliye edilir. Yusuf 'u, cezaevinden çıkıp geldiği Doğu Karadenizde ki köyünde bir tek yaşlı ve hasta annesi karşılar. O cezaevinde iken babası ölmüş, ablası ise evlenip büyük bir kente taşınmıştır.

Ekonomik nedenlerle sadece yaşlıların kaldığı bu dağ köyünde Yusuf bir tek çocukluk arkadaşı Mikail ile görüşmektedir. Sonbaharın kendini yavaş yavaş kışa teslim ettiği günlerde, Yusuf Mikail ile gittiği bir meyhanede fahişelik yapan genç ve güzel Gürcü kızı Eka ile karşılaşır. Farklı dünyalardan gelen bu iki insanın birlikteliği için ne zaman ne de koşullar uygundur. Yine de Yusuf için aşk son bir kez hayata tutunma ve kendi yalnızlığından sıyrılma çabasına dönüşür. Eka içinse Yusuf bu dünyadan çok uzakta, hatta şimdiki zamanda yaşamayan, Rus romanlarından kaçmış bir karakterdir.

90 sonrasını arka planına alarak bir dönemin ironisini, acımasızlığını ve gerçekliğini ele alan filmde, yakın tarih hem belgeleniyor hem de eleştirel bir süzgeçten geçiriliyor.

[null http://www.sonbaharfilm.com/ntr/]

romica

(bkz: ege ve ilay)

türk malı

Abiye "temizlik irandan gelir" diyerek efsaneleşmiştir.

türk malı

Yaran diyaloglar.

Abiye: Hastanede ayaklarına taktıkları şiy neydi irmaann?
irman: babuş babuş!!

bu bilgisayarı şimdi camdan aşağı atacağım

Bu sabah işyerinde yaşanılan olaydır. PC ile birlikte bir takım müdürlerde atılmalıdır.

melih gökçek vs kemal kılıçdaroğlu

Kemal Kılıçdaroğlu'nu tebrik ediyoruz.Yolsuzlukla tek başına verdiği savaşında yine galip gelmiştir.Ak partinin kalelerini bir bir yıkmaktadır.Melih gökçek gibi bir insanın ankara'ya başkan olması utanç vericidir.

philips x800

phılıps in ıpod'a benzeyen çok yakışıklı yeni telefonu.Gerçekten adamlar çok hoş yapmış.Bir ay gibi hayvani bir stand-by süresi mevcut.

(bkz: http://www.teknomag.com/p..._xenium_x800_p3673_1.html)

akbank ın 1500 personelini işten çıkarması

(bkz: hamdolsun kriz bize teget geçti)

laparoskopi

Laparoskopik cerrahi yöntemi ile dün kasık fıtığı ameliyatı oldum.Şu an bilgisayarımın başında hiç ağrısız oturabiliyorum.Bu yöntemi bulandan allah razı olsun.

hüseyin albayrak ve ali rıza albayrak

Muhammed ali diyenlerdeniz adlı deyiş süperdir,dinlenesidir.

devrim arabaları

Filmde yer alan diyaloglardan biri ülkemizin ne kadar yobaz olduğunu gösterir niteliktedir.

" Adı Devrim olan bir aracın sokaklarda gezebileceğini mi düşündünüz? "

mustafa

Bir türlü izlemeye cesaret edemediğim,yorumlardan anladığım kadarıyla can dündar efendinin özğnden dönüp yobazlaştığını düşündüğüm belgesel.Fethullah gülen'in yakında elini öpmeye gider diye düşünüyorum.

Yobaz diyince birilerinin damarına bastım galiba,eksi oylar yağıyor.

(bkz: hazımsızlık)

5 ekim 2008 istanbul yağmuru

Balkonda çay içilesidir.

öykü berk

Arabeske farklı bir tını katmışlar.Arkadaşları tebrik ediyoruz.