bugün

skyturk'te "aykiri sorular" programini sunan adam. tam bir akp dusmani. geldigi her konuga akp yi kotuler ve konuktan da kotu elestiriler almak icin elinden geleni yapar. konuktan cok konusur cogu zaman. sevdigim konuklari oldugu zaman izlemeye calisirim ama bu adam o kadar antipatik, o kadar sinir bozucu ki program bitmeden kapatmak zorunda kalirim. bir sunucu bu kadar mi objektif (!) olur yahu!
yeditepe üniversitesi radyo televizyon ve sinema bölümünde, radyo ve televizyon program metin yazarlığı derslerine girmektedir. Sözlükleri takip ettiğini sık sık dile getirir ve bütün tepkileri olgunca karşılar.
bir an bin parça isimli romanın yazarı.
kendi çapında gerçekleri dile getirmeye çalışan ve bunu yapanları da programına çıkaran programcı. elinde belge olmadan konuşmadığı ve her savını da belgeye dayandırdığı gayet iyi bilinir.
hangi akla hizmetse skyturk'un ekran yuzu falan gibi bisey galiba bu. konjonkturel deyip gecmek lazim galiba, su konjonkturde ise yariyor olabilir, yoksa o "son dedigini anlamadim yalniz hocam" bakislariyla, o 3 dakikadan daha uzun sure tahammul edilmei imkansiz ses tonuyla bu kadar saat ekranda kalsin, olacak is degil.
aykırı sorular isimli programın sahibi olan,ama sorduğu sorularla bende ruhat mengi'den bile kötü bir izlenim uyandıran düz amca.

kendisine senden çok var diyor ve kapasitesini geliştirmek için özel bir diyet programı öneriyorum,serdar akinan'dan alıversin, serdar akinan kendisinin 2 level üstü.

bir level daha üstü için;

(bkz: nihat genç)
dün açıkca başbakanı vatanı satmakla, peşkeşle, amerikan işbirlikçiligi ile suçleyıcı konusmalarını yinelemiş kişilik. soruyorum kendisine,

http://www.habervaktim.com/haberoku.php?id=26504

haberinde ve daha önce medyaya yansıması ile gerçekligi kesin olan, ilhan selçuk un, dik cheny e akp karşıtlıgı ve onu iktidardan düşürmek için yaptıgı ortaklık teklifi, danıstay saldırısı akabinde, türkiye nin abd yörüngesinden çıkması ile cumhuriyetin başlattıgı karanlıgın farkındamısınız eylemi, bunlar sizin karnınızdan gördügünüz gerçekler degil mi? acaba kim abd ye satılmış ve işbirlikçi,

(bkz: kıvranma ergenekon bi gün seninde kapısını çalacak)
aykırı sorular adlı programda herşeyden önce basında o kadar konuşturulmayan ama herkesin merak ettiği tarafı farksız isimleri programına çağırarak bizimle buluşturan kişidir.

Bir sosyolog ve yazar* kimliğiyle programlarına çağırdığı konuklarıyla beraber zaman zaman kendi fikirlerini de açıklamaktadır.

Konuklarını ne olursa olsun rahat rahat konuşturmasından ötürü takdirimizi kazanmıştır. umarız bu çizgisi hiç bozulmaz ve aynı ekrandaki yalçın küçük nihat genç gibi bi şekilde susturulmaz.
bir an bin parça adlı romanı ile 2007 yunus nadi roman ödülünü kazanmış toplumbilimci.
an itibarı ile skytürk'te yayınlanan programda; emre belözoğlu'nun transferiyle fenerbahçeliliğini askıya aldığını belirten ve fenerbahçe ile ilgili program yapmakta olan kişi.
diyebiliriz ki bu adamin sahsinda turk solunun butun cikmazlari, acmazlari, sorunlari, neden bu halde oldugu ve neden asla degisemeyecegi anlasilabilir. o mantik orgusu, o arabesk 70ler nostaljisi, o kadar tipik ki...
cumhuriyet gazetesi'ndeki yazılarına bir yazısı sansürlendiği için son veren gazeteci.
"anayurt oteli savunması" adını verebileceğim dünkü programında ciddi ciddi edebiyat parçalamış;ayrıca mhp milletvekilinin programa bağlanmasının ardından da oldukça durulduğunu gördüğüm şahıs
birgün gazetesinde de köşe yazan kişi.
kütüphanemde en kıymetlilerim köşemde 3 kitabı bulunan, okunması ve izlenmesi gereken şahsiyet sahibi bir yazar ve tv programcısı. egolarndan ve bireysellikten tamamen arınmış,sıkı bir solcu ve bana göre sosyalisttir.
konuşmalarında, devrimci kuşak yazarları kadar prostest olduğunu gösteren sol değerlerin yılmaz savunucusu, medyada türevlerinin çıkmasını dilediğim keskin yazar. sanırsam alevi.
kendisi alevi değildir. ayrıca yakın zamanda cemtv'den voltasını alıp skyturk'te program ve haber müdürü olmuştur.
mimar sinan üniversitesi sosyoloji bölümü mezunudur. gazeteciliğin yanısıra edebiyatla da uğraşır. "bir an bin parça" adlı romanı 2007 yunus nadi roman ödülünü almıştır. bunlarla birlikte tiyatro yönetmenliği de yapar. yani 10 parmağında 10 marifet bi insandır.
kendisine yapılan linç girişimine karşı gazeteden ayrılmış olan isim. aslında söyleyeceğim çok şey var gazeteyi takip eden birisi olarak ama kendisine attığım maili koysam herhalde yeterli olur;

"Birgün gazetesinden ayrılmanızla ilgili naçizane
bir okur olarak birkaç görüşümü söylemek isterim. Elimden geldiğince
bu gazeteyi takip eder, gençlik sayfasına da yazılarımı
göndermekteyim. Ama bu yazıları göndermiş olsam da gazetenin bütününde
yer alan birçok ismin birçok görüşüne de katılmamaktayım. Ama bu durum
benim gazeteyi takip etmeme engel teşkil etmiyor.

Öncelikle yazmış olduğunuz o yazının içeriğine tamamen katılmakla
birlikte, kullanılan üslüpta bazı noktaların maksadını aştığını
söylemek isterim. Ama tartışmak istediğim nokta bu değil. Söylemek
istediğim nokta sizin gazeteden ayrılmanız ile ilgili. Birgün
gazetesinde birçok farklı görüşten isim olmasına, farklı konulara
farklı bakış açılarından bakıldığını görmemle birlikte benim ortak
nokta olarak gördüğüm tutum iktidara karşı gösterdiği muhalefettir.
Ama sizin yazınızla birden yaygarayı koparan kesimin istediği de
AKP'ye yönelik bu muhalefeti kırmak, Birgün'ü yeni bir "Taraf" haline
getirmeye çalışmaktır. Sizin gazeteden ayrılmanız da bunların ekmeğine
yağ sürmekten başka bir şey değildir. Tabi ki gazete yönetiminin sizin
arkanızda durmaması eleştirilmesi gereken bir noktadır. Ama gazetenin
muhalif konumunu susturmak isteyen cemaatçi tayfanın sansür
isteklerine bu kadar çabuk boyun eğmek de bence yanlış bir tutum
olacaktır. Umarım bu fikrinizi tekrar gözden geçirirsiniz, ilginize
teşekkür ederim saygılarımla."
yeni chp li. görevi yakında belli olur.
chp'nin yeni parti meclisi uyesi.
chp parti meclisine seçilen, kabaca bir hesapla 20 yıllık arkadaşım.

kim ne derse desin, sağlam adamdır. mücadele insanıdır. ayrıca, hasta fenerbahçelidir.
yapılması en zor dönemde "sokağın sesi" adlı programı yaparak, canlı yayına halktan insanları konuk etmiş, bu insanların hiçbir yayın tecrübeleri olmadığından, yapacakları her türlü gafın sorumluluğunu almış, çoğu zaman seslerini duyurmalarını sağladığı bu insanlardan canlı yayında hakaretler işitmiş ve buna karşın onları birileri gibi azarlayıp onlara kapıyı göstermek yerine tebessümle dinlemeyi sürdürmüş, bugüne dek hiçbir baskıya boyun eğerek söylem değiştirmemiş, aklından geçenle ağzından çıkan aynı olan programcı, yazar, sosyolog, tiyatrocu, ve bugün itibariyle CHP Parti Meclisi üyesidir... kendisine başarılar dilemek yerinde ve hakkaniyetli bir davranış olur...
hep medyanın tarafsız olmadığından yakınır, yandaş medya diye tarafsız olan gazetecilere bile sallardı. şimdi chp parti meclisinde. hadi geçtim bunları, bir insan bu kadar mı sığ bu kadar mı dar görüşlü olur, her karşı düşünceyi alakasız ve saçma şeylerden bahsedip karşı çıkar. bide böyle adamlar ana muhalefet chp de önemli yerlere gelebiliyorsa hiç neden iktirara gelemiyoruz bir türlü demesinler.
çalıştığı gazeteyi politkaya girdikten sonra siyaset ofisi gibi kullanan adam.