bugün

entry'ler (736)

homo deus yarının kısa bir tarihi

oldukça yararlı bir kitap. başlarda, tarihteki bulaşıcı hastalıkların (kara veba, aids vs.) yayılımından ve insan nüfusunun üzerindeki etkilerinden bahsediyor. ilerledikçe, bu hastalıkların, çözümlerinden ve daha birçok canlılıkla ilgili bilgilere dallanıyor. okumak isteyenlere önerebileceğim bir kitap.

vj engin

Eski star tv de sabah programı sunardı. Enerjisi yüksek yakışıklı bir abidir kendisi. Şimdilerde büyük eventler ve organizasyonlar gerçekleştirir. Çok da başarılıdır.

tasmus

galoş'un ne olduğunu iyi bilen, anlık klavye azizliğine uğramış yazarımsı. anlaşılan o ki, aynı zamanda, sözlükte, işsizlikten neye çatacağını şaşırmış kimselerden birkaçının, kendisini rahatsız etmesi üzerine, seviyesiz olduklarını düşünen yazar. 2013'te de bu sözlüğün bittiğini düşünüyordu, şu anda da aynı fikirde. bir iki istisna kişiler olmasa gireceği yoktur bu sözlüğe. saygılarıyla, tasmus.

vücudu power save moduna almak

Uyku modudur. Hatta aç yatıp tok kalkılır, minimum enerji sarfiyatı ve az da olsa kazanç.

whatsapp son görülmesi kapalı olan kişiye güvenmek

Ağır ergen işidir, net.

leyla ile mecnun

Bazen hayatta "ulan tam olarak beni anlatan müzik", "ya tam aradığım film" gibi laflar edilir. işte bu diziyle ilk karşılaştığımda (yaklaşık 4 sene evvel) tam olarak aradığım absürt ve sağlam mizah demiştim. Ki halen youtube amcadan ara ara açıp bazı sahnelerini izlerim. Ayrıca duygusallık yönünden de normal bir türk dizisi duygu sömürücülüğünden çok daha uzaktaydı. bitirilmesine de çok şaşırmamıştım. Zaten nerede farklı, sağlam ve güzel ilerleyen bir iş var hemen bitirilir. Klişe, mide bulandırıcı aşk ve drama konulu dizilerden daha iyi para gömülüyor zaten. Dizi sektörü sanata sanat bakış açısıyla değil kapital gözle bakıyor. Ne kadar çok aşk ve dram koyarsak o kadar fazla satar, reyting kırarız kafasındalar. Bu yazıyı leyla ile mecbun'un en sevdiğim sahnelerinden biriyle sonlandırmayı düşünüyorum. Böylesine güzel mizah kesinlikle devam etmeli.

https://youtu.be/CI2twPChnzU

mütevazi

Aşırısı sizi egoist yapar (insanların gözünde). Fazla alçakgönüllülük zararlıdır, yaklaşılmamalı.

gerçek atatürkçü

Realist, rasyonel ve akıl yoluyla düşünen bireydir. Çağdaş düşünen, isteklerini inanç yolundan değil de çabalayarak gerçekleştiren, insanlığa bir faydasının olması için çalışan, üreten ve imkanı varsa insanlara gerçekleri söylemekten çekinmeyen onurlu insandır. Böyle bir yoldan ilerlediğine hiç bir zaman pişman olmaz (tıpkı bu yazıyı yazan kişi gibi). Şiddetle önerilir efenim.

en iyi gitar soloları

jimi hendrix'in tüm soloları denilebilir. gerisi fasa fiso.

en iyi windows sürümü

10'a bakmadım halen ama yeniye alışma sürecim uzun süreceğinden bence windows 7'dir.

lake of fire

(bkz: orijinalinden güzel olan cover lar)

seviyorsan inanıyorsan

soloları ve sözleri pek güzel olan duman şarkısı. kaan'ın "seviyooorsşiiannn inanıyorssşiaaan" deyişi ayrı bi güzellik katmıştır parçaya. *

kadın

adamlar'ın pink floydvari parçasıdır. tam saykodelik, kafa şarkıdır. pek bi güzel olmus.

teoman vs duman

yanlış bir karşılaştırma. duman, Türkiye'deki rock müziği apayrı bir yere getiren gruptur. Teoman ise "serseri doğdum serseri ölücem" gibi son zamanlarda kendini bozmuş, ergenliğine dönmüş rock sanatçısıdır. * Ayrıca Duman'ın albümlerine bakıldığında başarı grafiğinde monoton artan bi artış görülmektedir. *

minibüste hoşlanılan kızla karşılaşmak

her gün minibüse arka taraflara bakmadan binerim ki eğer hoşlandığım kız ordaysa ilgilenmiyomuş gibi yapayım. o güne kadar minibüse bakmadan bindiğim için öğrenci değil de tam para verirdim. o gün gelir ve arka taraflara bakılır, hoşlanılan kız görülür. şans ya o günde okuldan dönüldüğünden cüzdanda bir öğrenci parası vardır. para uzatılır ve o gerginlik yaratan anlar başlar.

- kardeş öğrenci kimliğini görebilir miyim?
+ &.#.%&+?* hık mık hede hödö

iyi insanlar neden mutsuz

çünkü iyi niyeti çoğu insan tarafından samimiyetsiz sanılır. eğer mutsuz olan iyi insanlar sosyal sorunlar yaşıyorsa bu tanım en uygunudur. halbuki samimi olunsa ne kadar şeker insanlar olduğu görülecektir.

limewire

bu program yüzünden 99'da alınan bilgisayarım bozulmuştu. nası bir trojan barındırıyorsa artık, limp bizkit şarkıları yükleyeceğine .exe uzantılı dosyaları indirip yuva kurmuştu bilgisayara virüsler. bahaneyle windows 2000'i yüklemiştim.

içsel intihar

beyinde kendini bitirmektir. artık hayatı yaşayan siz değil bedeninizdir.

melankoli kokan şarkılar

ağır duygularla, berbat ve kötü yaşanmışlıklar barındıran bir dönemin ardından yazılmış şarkılardır.

yüzyüzeyken konuşuruz - kediler

yatarken dinlenen şarkılar

yüzyüzeyken konuşuruz - tarla