1. 1.
  çift yönlü karayollarının bölünmüş hale getirlmesidir. rte'nin en büyük seçim vaadiydi. yapmaya başladılar milletçe sevindik, sonra yaptıkları yollarda her 200 m. de bir çukurlar açıldı küfür ettik. hala belli noktalarda yapımları devam ediyor diyeceğim ama uzun süredir kimsenin bir şey yaptığı yok.ankara-adana karayolu bir senedir 1-2 km. anca ilerledi. şu yolları bir an önce bitirseler de şehirler arası yollar rahatlasa.
  2 -1 ... rommel
 2. 2.
  vatandaşı karayollarını kullanmaya teşvik eden, bunun sonucu olarak da petrole bağımlılığın artmasına neden olan ve bu bağlamda biraz çelişkiler unsuru olan yoldur. bu yolların yapılmasına en çok sevinenler akaryakıt şirketleri ve otobüs işletmeleridir. opec ülkeleri petrol fiyatlarını 3 cent yükseltince enflasyonu çarpan etkisiyle ne kadar fazla etkilediği aşikardır.

  diyorlarsa ki hidrojenle, suyla, elektrikle çalışan arabaların yaygınlaşmasına önayak olacağız, o zaman eyvallah deriz.

  ancak kısa vadede * bu mümkün görünmemektedir. bu yüzden yol yapımındaki yoğunluk demiryollarına verilmelidir. halkı demiryollarını tercih etmeye teşvik etmelidir. artan taleple birlikte hem kalite hem hız artacaktır.

  petrole yüksek fiyatının yanısıra bir de çok yüksek vergiler ödemektense demiryollarını tercih etmek en rasyonel olandır.

  (bkz: imza kondüktör) *
  2 -1 ... peyderpey
 3. 3.
  (bkz: tayyipciğim bizim duble yollara ne oldu)
  (bkz: efendim bu sözünü de mi yuttun)
  (bkz: aferin evladım)
  (bkz: çay koy içelim)
  1 -2 ... hyperion
 4. 4.
  iki kafadarın arabalara zarar vermeden kafa travması geçirerek hastanelik olmaları durumunu fıkralardan çıkartan güzel bir çalışmadır.
  gönül nicelikle niteliğin atbaşı gitmesinden yana ama tecrübeler buna da şükrettiriyor.
  ... neset
 5. 5.
  istanbul-izmir karayolu ulaşımını gayet rahatlatan yoldur. Türkiye'nin en büyük 3. şehrinin istanbul ve Ankara ile olan karayolu ulaşım kalitesinin hala otoyol/otoban seviyesine çıkmaması ise ancak talihsizlik olarak açıklanabilir.

  (bkz: bir devlet politikası olarak aptalizm)
  1 ... tadalet
 6. 6.
  ak parti iktidarının ulaşım alanında yaptığı icraatların en önemlisi, en rahatlatıcısı. duble yollar özellikle şehirler arası yolculuklarda büyük konfordur.
  2 -2 ... lightsaber
 7. 7.
  sarhoş kişinin evine giden yolların hepsi duble yoldur.
  ... delikeredeli
 8. 8.
  istanbul dan çıkmak için bir sebeptir.bizim vergilerle o kadar duble yol yapılmıs bi kullanamadık.ama unutmamak gerekir ki gitemesekte,görmesekte,kullanmasakta,arabayı sağa çekip bir çiş molası vemesekte o yol bizim duble yolumuzdur.
  ... lord ali
 9. 9.
  adamı götüyle güldüren akp'nin oy topladığı ama yapmayı beceremediği yol.
  -2 ... dogumgunu
 10. 10.
  kısa boylu, badem bıyıklı ince mıy mıy sesli, göbekli, tek sosyal aktiviteleri hayvanlar gibi yemek yemek olan, evlendiğinde 15 16 yaşlarında olan başörtülü, şişman, susturmak için altına son model bir araba aldığı karısı, başakşehirde ataşehirde ev tutup dayayıp döşediği para yedirdiği bir metresi, kolejlerde okuyan çocukları olan, çamlıca da kilyos da yeni sitelerde villada oturup son model arabalara binen 2002 öncesinin döküntüsü, şimdilerin müteahhit beyleri olan yeni dönem akp zenginlerinin yaptığı yollardır bunlar.

  çökmesi filan, birilerinin ölebilecek olması dert değil, muhtemelen şimdi yeni verilecek ihaleler için telefonda "iş bitirmeye" çalışıyorlardır. memleketin sırtındaki sülüklerin memleketin paralarıyla memlekete attıkları kazıktır bu yollar.
  1 -1 ... hayvan herif