bugün

entry'ler (3624)

babayı dayak yerken izlemek

dna testi gerektiren bir durumdur.

türkiye nin girişine yazılması gereken söz

giriş-me.

istanbul da oturup osmanlı yı eleştirmek

Eleştirmek doğal bir hak gibi durur öylesine ulu orta yerde gelen geçen alıp gitsin diye... bir nevi dünyanın en zahmetsiz işidir adına eleştiri dediğimiz yerden yere vurma sanatı... bir varlığın eleştiri bombardımanına maruz kalması için gözümüze ilişmesi yeter sebeptir çoğu zaman... keçi olup dereden atlayan koyunun bir kaç saniyelik boş bulunmuşluğunu eleştiririz bir ömür boş bulunmuşluğumuza inat...

ikizler burcu erkeğini koruma ve yaşatma derneği

gün (an) itibariyle bir soru daha cevabını bulur...

a 101

bursa harmancık ilçesinde gün itibariyle bakkalların uykusunu kaçıran marketler zinciridir. biz hoş geldin demeden kendisi hoşbulduk demiş. bir hareket noktası yakalamak için sadece bu durum bile yeterlidir alabildiğine durağan yaşayan dağ yöresine...

ortak akıl

ortak akıl biber gazı sıktığımız gösterici ve taş attığımız polisin aynı kişiler olduğunu kavrama yetisidir. yediden yetmişe herkes bütün ayrılıklara gayrılıklara rağmen ortak akıl çerçevesinde yavrularımıza bırakacağımız mirası korumanın yollarını aramalıdır.

sözlükte müslüman olmayanlar silinsin kampanyası

öyle bir kampanya yapalım ki 'kampanya' sözlüğe girdiğine pişman olsun düşüncesinin ürettiği kampanyadır. acep malum zat ne düşünerek bu yola girmiş diye düşünürken taşın kuyudan çıkmaya niyetinin olmadığını fark edersiniz. isterseniz deneyip görelim:
1.günlük hayatında Müslüman olanlar ama sözlükte Müslüman olmayanlar silinsin (cam gibi, tahta gibi)silinsinler ki fabrika ayarlarına dönsünler... silinmeyi sözlükten atma olarak anladığımızda meydan kime kalır? tabi ki sözlükte Müslüman olanlara kalır ki bu durum öncekine göre daha vahim sonuçlar doğurur. (şaka bir yana geride 1 kişinin bile kalmama ihtimali var.)
2.virüs hızla yayılmış kuyuda Müslüman olmayan taşlar silinsin kampanyası sesleri yükseliyor...
en iyisi sessiz kalalım belki de kimse yok deyip gider...

takımı harika avcı ya emanet etmek

abdullah avcı'lı günlerin sevimsiz ama bir o kadar da manidar esprisidir.

kadın bedeninin değeri

hayat kaynağı olduğu için paha biçilemezdir. yanlış kullanımdan müessesemiz sorumlu değildir.

sözün bittiği anlar

durup dururken, aslında bana göre durup dururken anlaşılan 5 yaşındaki oğluma göre potansiyel enerjiyi kinetiğe dönüştürme ziline bir sebep çoktan basmış olmalı neyse akışı bozmayalım zira sözün bittiği yere doğru gidiyoruz. durup dururken oğlum elinde kumbarası ile karşıma dikildi. tam da "bu çocuk tasarruf işini abarttı" diye düşünürken o minik elleriyle kumbarasından çıkardığı 5 lirasını bana uzattı ve bütün masumluğuyla "al baba kendine birşeyler alırsın." dedi. işte o an benim için sözün bittiği andı. sadece anlamsız bir gülümseme ile mukabelede bulunabildim. o ise arkasında bir heykel bırakıp yarım bıraktığı oyununa döndü. babasını sadece resimlerden tanıyan biri için yaşananlar "tarifi imkansız duygular içindeyim" grubuna dahildi. ve artık bazı şeylerin gözle görülen elle tutulan bir hatırası vardı. orta yıpranmışlıkta bir kağıt beş lira.

ak partinin tek başına iktidar olmasının sebepleri

alternatifsizlik düşüncesini besleyen ak parti dışındaki zümrenin başarısıdır. şairin dediği gibi memnun ki herkes yerinden dönen(değişime gelişime emek harcayan) yok seferinden...

yoksul olmak için çırpınan milyonların ülkesi

açıklanan yoksulluk sınırının gerçek yoksullarda meksika sınırı kadar uzak bir çağrışım yaptığı ülkedir.

yoksul sınırı vs asgari ücret

yoksul olmak için çırpınan milyonların ülkesi

604 sayfa ile hayatı anlatmaya çalışan tanrı

(bkz: nankör kullar yaratan tanrıdır kendisi)

azrail bile ayağıma gelirken sen neyin tribindesin

"azrail herkesin ayağına gelir ve o ayakları yerden keser. asıl sen neyin tribindesin ayağına cebrail gelme olasılığı 1402 sene önce imkansıza demir atmışken."

31 ekim 2012 beşiktaş ofspor maçı

beşiktaş off gibi iğrenç esprilerin yerde duran muz kabuğu muamelesi göreceği bir eşleşmedir.

petrol bizim babamızın çiftliğinde çıkmıyor

halkın anlayacağı dilden konuşmak düsturunu yanlış anlamış kişi söylemidir. o zaman sana sormazlar mı babamızın çiftliğinden çıkanların fiyatıları pek mi makul seviyelerde. hem herşey herkesin babasının çiftliğinden çıkmaz öyle olsa uluslararası ticaret diye bir kavram olmaz. geçiniz bunları efendim geçiniz.

elektrikten yüzde 15 tasarruf etmenin yolu

bir ayı ortalama 30 gün kabul edersek bu 720 saate tekabül eder. şehir şebekesini ayda 108 saat kesersiniz bir kişi değil herkes zorunlu tasarrruf yapmış olur. bu devlet denen mekanizmayı anlamak güç. bir gün çıkıp gaza basın der, başka bir gün frene basmayı tavsiye eder. bu millet belli süreliğine kdv ötv kalemlerini kısabildiği kadar kıssa ne yapacaklar çok merak ediyorum. ama biz rahatımıza düşkün bir milletiz borç yapar yine ayakta tutarız bu garip yapıyı. yani vazgeçmesini, olmasa da olur demeyi beceremiyoruz ve yok yere şikayetçi oluyoruz aslında destek verdiğimiz yapıdan.

işçiyim yatay geçişle hakim olabilir miyim

(bkz: önce kendine hakim olacaksın)

geniş çapta operasyon başlatıldı

yaşanan bunca acıdan sonra yüreklere su serpmek midir amaç bilemiyorum ama artık bunaldık. bir vatandaş olarak biz bilmeyelim gereken neyse yapılsın. gerekirse bir süre insanlar sussun, basın sussun. memleketin canına kastedenler susturulsun.