1. 1.
  aralarında superman ve batman'in de olduğu bir çok süper kahramanın yaratıcısı olan eski cizgi roman devi.şimdi ise bu super kahramanların telif hakları ile yaşamını sürdürebiliyor.

  http://www.dccomics.com/
  1 -1 ... mischief
 2. 2.
  warnerbros tarafından satın alınan dünyanın marvel ile birlikte en büyük çizgiroman şirketidir. marvel dan farkı sadece ılgınç süper kahraman hikayeleri yoktur. vertigo adlı bir alt şirketleri vardır ordan v for vandetta watchman gibi kaliteli hikayeler sahip çizgiromanlar çıkar.
  3 -1 ... yipyip
 3. 3.
  resmi sitelerine girilip free download bölümünden şahane wallpaper( (bkz: duvar kağıdı)) indirilebilir masaüstünü güzelleştirmek adına. benim favorim Batman The Killing Joke adlı duvar kağıdıdır.
  3 ... akustikcinayet
 4. 4.
  mortal kombat ın 8. oyununda mortal kombat karakteriyle kapışacak olan dc karakterlerini yaratan oluşum.
  1 ... notrinova
 5. 5.
  marvel comics'in bir adım arkasında kalmış oluşum. bunun sebebi karakterlerin içimizden biri gibi olmaması galiba. örneğin spider-man'in yaşadığı olaylar new york'da geçerken, batman'in yaşadıkları gottham city diye hayal ürünü bir yerde anlatılır.
  -1 ... kewell the wizard of oz
 6. 6.
  1934 yılında new york city, new york'ta* kurulmuştur.
  ... lucyintheskywithcrazydiamonds
 7. 7.
  batman, hellblazer, sandman gibi serileriyle klasını konuşturan şirket. bırakın çoluk çocuk marvel ile eğlensin.
  5 -3 ... gokte atam han ulgen
 8. 8.
  efendim new 52 ile ilgili biraz açıklama yapalım ki okumaya niyetlenenlere faydamız olsun *

  not: bunlar benim takip etmiş olduğum hikayeler. tüm 52'yi içermiyor

  batman: scott snyder yazmakta bu seriyi ki son dönemde grant morrison'la beraber ön planda olan bir batman yazarı kendisi, galiba en iyi seri bu olacak, ilk sayı itibariyle geçmişi ve karakterleri hızla tanıtıp hikayeye başlamış güzel gidiyor. batman serisi alacaksanız paranıza yazık etmeyin sadece bunu alın.

  detective comics: tony daniel yazıp çiziyor, keşke hiç dokunmamış olmakta. bol klişe ve basit olaylardan hoşlanıyorsanız takip edin, aksi takdirde kapağını bile açmayın

  batman the dark knight: david finch yazıp çizmekte. geleceği parlak duruyor bir şans verilebilir.

  batwoman: on numara bir seri. fantastik öğeler barındıran, sadece batman'in yeterli olmadığı bir gotham'da geçen harika bir hikaye. okumazsanız kaybedersiniz ben diyeyim

  nightwing: ortalamanın üstünde. eğer dick grayson seven biriyseniz kaçırmayın fakat yine de yabancı olanlar için bile güzel ve okunabilir.

  green lantern: yeni evrendeki hikaye eskisinden devam ediyor. yine üstad geoff johns yazmakta. yine güzel gidiyor. fakat okumadan önce neler oluyor dememek için war of green lanterns hikayesini okuyun derim.

  green lantern corps: eğer green lantern seven biriyseniz takip edin tatmin edici bir seri. onun dışında şiddetle önereceğim bir şey değil.

  action comics: grant morrison üstad yazıyor. supermanin gençlik dönemini anlatıyor. okunması elzem bir seri.

  superman: idare eder. vaktiniz varsa okuyun

  wonder woman: brian azzarello yazıyor ,ki psikopattır kendileri, süper bir giriş yaptı ilk üç sayısıyla. okuyun okutturun efendim

  flash: karakteri sevdiğim için okuduğum bir seri. flash sever biriyseniz alın okuyun güzel olaylar geçmekte.

  aquaman: bu abi dc'nin taşak oğlanıydı. şimdi başına geoff johns geçti. harika başladı ve öyle devam edecek gibi duruyor. mutlaka ama mutlaka okuyun.

  gelelim en önemlisine:

  justice league: geoff johns yazıyor jim lee çiziyor. ustalar bu işte yani. eğer yeni bir çizgi roman okuyucusuysanız ağzınızın suyu aka aka okuyacaksınız. ha eskilerdenseniz yine de okuyun oldukça datlu *

  peki diğerlerinde ne var?

  Animal Man: okunması vacip hatta farz olan bir seri. kesinlikle okuyun kurguya ve heyecana hayran kalacaksınız

  Demon Knights: hikaye orta çağ hatta daha eski de olabilir. Mutlaka okunması gereken bir başka seri.

  Resurrection Man: Yine on numara hikayelerden biri. yazmaktan yorulduğum için fazla detay vermiyor olabilirim ama emin olun okunmaya değerler.

  şimdilik bu kadar okudukça yazmaya devam edeceğim

  stay tune *
  4 ... enygma
 9. 9.
  Gerçekten efsanedir. Bugün bulduğum karakter tanıtım kitabı bile beni benden aldi. Türkçe veya ingilizcr eski sayılara nereden ulaşılır acaba..
  ... kuntiger
 10. 10.
  after credits olayında marvel izinden gitmektedir. film, animasyonlarda marvelden geri kalmıştır.
  thorlaşan wonder woman
  wonder woman ile beşik kertmesi yapılmı
  ... paranoid dreamer