bugün

Karakterlerinin psikolojik tahlillerine yogunlasmasiyla marveldan bi adim önde olan cizgi roman sirketi. Rebirth olayi da temiz oldu baya, daha da iyi gider umuyoruz ki.
Uff favorim şindi bak. GREEN LANTERN candır can..
Batman,superman,flash,yeşil fener,aquaman gibi karakterlerin sahibi karikatür şirketi.
görsel
birçok kahramanı marvel tarafından kopyalanmış olan şirket, mesela
flash- quicksilver
Superman- hyperion
batman- demir adam
green Arrow- şahin göz
şöyle bir bakınca dc anca batman ve supermanin reklamını iyi yapmış, onda bile joker batmanın önüne geçiyor, ama marvel öyle değil, kahramanlarını bir şekilde sevdiriyor, avengers serisinde tatlı bir rekabet var mesela, adaletin şafağı filminde direkt düşmanlık vardı, iç savaşta bile tamamen düşmanlık yoktu.
bana göre daha fazla film yapmalı ve bu filmlerde wonder woman daki gibi saçmalıklar olmamalı, Osmanlı ile ilgili sahneler ne kadar saçma, kendi silahını üretemeyen bir ülke almanlara silah satacak, hadi ordan.
Ya beni hem sinema konusunda hemde animasyonları konusunda çıldırtan firma. Çizgi romanlarına da uzun zamandır bakmıyorum umarım söyleyeceğim boku orada yemiyorlardır.

Justice League'de en gıcık olduğum şey ısrarla Wonder Woman'ın kıçını göstermeye çalışıp sex satmaya çalışmalarıydı. Çok aptalca ve sinir bozucu bir hareket. Elindeki ürünü daha iyi mi yapıyor bu yaptığın, anlatımı mı güçlendiriyor yani Wonder Woman'ın kıçı. Milletin film hakkında fikri falan mı değişiyor amına koyayım nedir yani.

Bu olayı kalkıp animasyon olarak tekrardan yaptıkları Killing Joke'da yaptılar ki, ya koca külliyata çok büyük hakaret. Spoiler ama bunun spoilerını yemenizde zarar olmaz çünkü asıl olaydan bağımsız bir olay, Barbara Gordon varya hani Komiser Gordon'ın kızı olan. Hani Batman'in kadim dostu James Gordon. Sen al en samimi arkadaşının kızını git onunla sex yap. Hani daha fazla bir şey demiyorum bu konuda, o filmi de izleyecekseniz Barbara Gordon'lı kısmı atlayıp öyle izleyin.

Beni iyice fıttırtan en son çıkmış olan animasyon filmleri oldu. Batman v Harley Quinn animasyonu, Nightwing Harley'i aramaya gidiyor, o sırada kavga ediyorlar. Sonra Harley kazanıp Nightwing'i yatağa bağlıyor, üzeri kirlendiği için Nightwing'in önünde soyunuyor, sonra duruma heyecanlanan Nightwing ile sex yine. Hani resmen sırf o seks için bildiğiniz olay falan şekillendirilmiş gibi.

Suicide Squad'da yine aynı bok vardı, yine Harley Quinn yine kıçını kameraya sokuyordu kaç defa. O pek ciddiye alınacak bir iş değil hoş ama...

Olm size ne oluyor amına koyayım? Bu kadar ucuz ve aptalca şeyleri yapmak zorunda mısınız lan görsel medyalarınızda? Animasyonlarınız ne güzel superhero seven insan için gayet güzel işler yapıyordunuz, çizgi romanları okumaya üşenen benim gibi adamlar için nimet gibi şeylerdi, nerden çıkıyor bu aptal aptal "abi sex koyalım satar" kafası?

Bu iki mecrada bu kadar agresif kullanıyorlarsa çoktan çizgi romanlara da getirmişlerdir böyle tamamen "abi olsun işte ya ne olacak ki" hareketlerini. Çok rahatsızım be sözlük, ne güzel severdim ben bu superhero deryalarını, son zamanlarda tiksindirecek hale getirdiler iyice.
superkahramanlara sahip ama bunları filmlerinde bütünlük halinde kurgulamayı başaramayan bir çizgi roman şirketi.

kurmak istedikleri sinematik evrendeki planlama, straterji ve zamanlama hatalarını bir kenara bırakacak olursa nedense sarışın karakterleri siyahlaştırma gibi bir çaba içindeler. the batman filminde catwoman'ı siyahi bir oyuncu oynayacak, jim gordon için de kesin olmamakla birlikte siyahi birisi oyuncu kadrosunda. bunlar sarışın olan barry allen karakterini 2 filmde siyah saçlı bir çocuğa oynattılar, aquaman gibi altın sarısı saçları olan bir karakteri de esmer jason'a oynattılar ve saçlarının uçlarını sarı yaptılar. adamların sarıya karşı bir kini mi var anlamadım, herhalde karanlık sevgisinden. yakında siyahi superman de görürsek şaşırmayacağım.

kendi özüne sadık kal bari dc.

edit: black adam filminde çizgi romanlarda de siyahi olmayan iki karakteri siyahi yapmışlar, ayrıca flash filminde orjinalde sarı saçlı olan supergirl karakterini de siyah saçlı yapmışlar... sarıya karşı bir sıkıntıları var anlamadım.