bugün

(bkz: gotham city)
Batmanden önceki gotham city'i anlatacak dizi. Genel olarak dedektif gordon'un çaylaklık dönemini anlatacak. Bruce Wayne ise büyük ihtimal dizide ergenlik çağındaki bir çocuk olarak gözükecek. Çoğu kötünün de nasıl ortaya çıktığını görebilecegiz.
çok iyi bir dizi olacağı kesin. joker; penguen gibi kötülerin neden bu hale geldikleri, batman'in çocukluk ve gençlik dönemi ve ağırlıklı olarak dedektif gordon'ın gençlik dönemi işlenecek. eğer çok tutulursa tahminim ilerleyen sezonlarda konu batman'e doğru evrilebilir. heyecanlı bir yapım olacağı kesin ama fox biraz acımasız bir kanaldır, bakalım bekleyip görücez.

--spoiler--
Penguen'den, Kedi Kadın'dan, Bilmececi'den, batman'den önce Gotham vardı!
--spoiler--

bu da fragmanı: http://www.beyazperde.com...er/diziler/haberler-60905
eğer hakkında duyduklarım doğruysa soluksuz izlenecek olandır.
eğer dizi fragmanı kadar iyi olursa efsane olacak dizidir.
batman hikayesinin bir başka bakış açısı. efsane olabileceği gibi vasatta olabilme ihtimali olan dizi aday adayıdır.
fox'un onay verdiği dizidir. batman öncesi james gordon adlı çaylak dedektifin gözünden gotham'ın karanlık sokaklarını anlatacak yapım. açıkcası fragman götüm gibi olduğundan dizinin tutmama ihtimali yüksek.
the O.c'nin bıdık Ryan'ı oynayacaktır bu dizide. tutacak gibi görünmüyor.
bruce waynein küçüklüğüne ve batmane dönüşümüne şahit olacağımız dizi.
yapımcısı da the mentalist ve romeun yapımcısı bruno hellermiş.
eğer kurguyu başarılı işleyebilirlerse, "batman" belgeseli niteliği taşıyacak bir dizidir. umarım fragmanı kadar güzel olur.
güzel bir fragman sunan ve batman kedi kadın bilmececi falan yokken gotham vardı mottosuyla çıkan dizi... başarılı olabilir gibi duruyor. batman fun ları için heyecanlandırıcı olmalı.
ilk bölümü ile beklentilerimin karşılığını vermiş olan dizidir efenim. sonraki bölümü merakla beklemekteyiz.
http://replikler.net/…/gotham-replikleri-dizi-2014/
(bkz: reserved)
göthüm gibi dizi.
FOX dizisidir.

Pilot bölüm hakkında güzelin 1 veya 2 tık üsütünde diyebilirim, ama yine de bir Doctor Who değil tabii ki. ilerde Joker'i görürsek daha da bağlanabilirim ama Joker'siz Gotham yaparlarsa (hele ki ilk sezon kahkahasız geçerse...) izlemeyi bırakabilirim. Ancak Joker eğer barda ki adam olacaksa da olmasın, yakışmaz... Joker dediğin sivri çeneli olur...

Not: Sıkı bir Marvel hayranı olmamında etkisi var tabii pek beğenmemem de. Ama izlettiriyor kendini.)
ilk sezonunda jokeri değil de joker olabilecek insanları göreceğimiz dizi. her bölüm ilk bölümdeki komedyen gibi bir tip olacak ve joker bunlardan biri olacak. tahmin etmesi seyirciye kalmış.
dizinin castı çok iyi. riddler ve penguen için daha iyi tipler seçilemezdi. şuan 10 üzerinden 6-7 gibi. ileride yükselir mi düşer mi bilemeyiz.
ilk bölümüyle beklentileri karşılayan dizi. tüm batman karakterlerini çaktırmadan konuya dahil etmişler.

--spoiler--
kedi kızın kediye süt vermesi, sarmaşık kadının küçüklüğünde çiçeklere olan merakı, penguenin bölümün sonunda yediği sandviç vs. hepsi zihnimizin bi köşesinde kalmış batman karakterlerini hiç abartmadan hatırlatmıştır.
--spoiler--

özetle, iyi ki yapmışlar.
ilk iki bölümünü izledikten sonra gelecek için umut veren bir dizi olmuştur. ellerindeki evren çok geniş, her bölüm farklı bir villain üzerinden gidebilirler. ayrıca bruce wayne'in ailesinin katledilişilyle birlikte yaşamaya başladığı değişimi izlemek çok zevkli oluyor. bir filmin kamera arkasını izlemek gibi, gelecekte gotham'ı etki altına alacak olan insanların o hale nasıl geldiğini izlemek.

james gordon farklı biri olabilir miydi diye düşünüyorum bir tek diziyi izlerken. ben mckenzie'nin küçük emrah bakışları hala duruyormuş meğer. karşısındaki kim olursa olsun "kendine gel marissa" diyecekmiş gibi geliyor.

alfred karakteri ise kendini bulmuş gibi görünüyor. nolan'ın filmleri çok leziz olsa da alfred'in yansıtılışında bazı hatalar vardı. şu an o ingiliz kendini beğenmişliği ilk bölümde gordan'a laf sokuşuyla ortaya konmaya başlanmış gibi.

ileride catwoman'a dönüşecek genç bayan başarılı ancak the penguin ve the riddler öyle güzel seçilmiş ki izlerken mest olunuyor.

tabi ki gotham'ın atmosferinden söz etmemek olmaz. çizgi romanlardaki havasına yakın, gerçekten kasvetli, bunaltıcı, suçla boğuşan bir şehir var karşımızda. çok güzel yansıtıldığını düşünüyorum.

her bölümde joker'e atıf yapılacağını bildiğimizden bu da bizim için teşvik edici oluyor.

şimdilik üçüncü bölümünü merakla bekliyoruz. ileride neler olacağını, tutup tutmayacağını, smallville gibi sonradan saçmalayıp saçmalamayacağını göreceğiz.
"Kedi kadından önce kedi kız vardı" mottolu dizi.
baş döndüren dizi.
Batman gotham filme çok uymuştur. Bulunabilecek en güzel isimdir.
en iyi bölümü pilot bölümü olan ve ileride de öyle kalacak olan dizi.

bir emek var mı? fazlasıyla. emeğe saygısızlık etmiyorum tabii ki.
güzel dizi. dc dizilerinden bir breaking bad kalitesi beklemezseniz genelde severek takip edebiliyorsunuz zaten. gotham özelinde konuşursak yozlaşmaya yüz tutmuş şehir atmosferi gayet başarılı. "Gotham'da batman'den önce o vardı" gazıyla jim gordon'a ufaktan batmancilik oynatacaklarının zaten farkındaydık ama ilerki bölümlerde batman villainlerini avlamaya kalkarsa can sıkabilir.

Cobblepot'a ayrı bir parantez açmak gerek. Kendini izleten çok başarılı bir karakter. Alfred genel olarak eleştiriliyor ama ben beğendim. Sonuçta bruce wayne henüz bir çocuk ve alfred ona uşaklığından öte bir baba figürü olarak yaklaşmak zorunda. Bruce olgunlaştıkça ve batman olmaya yaklaştıkça alfred'de bildiğimiz alfred gibi davranmaya başlayacaktır diye düşünüyorum.
Kedi kızı dördüncü bölümde unuttular sanki. Fish'in yeni hatunu da taş gibi. Barbara lezzo takılmış montaya ile...
spoiler bacı...
ergen irisi taş bir kızla kırk yıllık şahin'i avlayacaklar matmazel.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar