bugün

imdb'ye göre 2012'de gösterime girecek film.
jon favreau'nun çıkacağını açıkladığı, iron man'in 3. filmi. baş kötü karakter the mandarin olacakmış.
(bkz: cennetten toprak ayırtmak)*
2013 de gösterime girecek olan film.
marvelin filmlerindeki değişimin en yoğun hissedileceğini düşündüğüm film. Artık kırmızı donlu komik süper kahramanlar yok. Ve tüm marvel filmlerinde birbirlerine gönderme yapılıyor.
ikinci filmde paladyum elementi yerine ürettiği yeni enerji çekirdeği ile zırhının enerji sorununu çözmüşütür akıllı mucit tonny. tek kullanımlık lazer silahının da tahmin ediyorum ki seri atım yapabileninni geliştircek üçüncü filmde. kankisi rodi'ye gelince çok iyi bir ikili oldular üçüncü filmde kesinlikle olmalı, iyi bir ekip oluyor demir adamla. bunca gelişmeye rağmen tabi ki karşısında azılı bir kötü ve kendisinden de zekice planlar bekliyoruz demir adamın.
the avengers'da da görüldüğü gibi iron man 2'deki tek kullanımlık lazer olayını geliştirmiş ve artık sürekli silah haline getirmiştir. ayırca izlediğim kadarıyla ensesine baldırına boynuna kollarına bilimum silahlar yerleştirmiştir...

ilk iki film tadından yenmemişti amma üçüncü filmi sabırsızlıkla bekliyorum. burdan da yetkililere seslenmek istiyorum:

elinizi çabuk tutun...
3 mayıs 2013'de sinemalarda olması planlanılan film.
as kadro yerini korurken guy pearce, ben kingsley, rebecca hall ve asley hamilton gibi yeni isimler de kadroyu şenlendirecekmiş. Gelişmeleri takip ediyoruz.

http://www.whereismywings...mayis-2013de-sinemalarda/
seyircilerin iron man'in çizgi filmlerindeki ezeli düşmanı the mandarin ile nihayet karşılaşacağı filmdir. ben kingsleyoynayacakmış the mandarin karakterini. iyi bir ikili oluşturacakları war machine bu filmde var 2. filme oranla daha fazla öne çıkacağını düşünüyorum.

filme dair en büyük endişem ise yönetmenin değişmiş olması ilk 2 filmi jon favreau yönetmişti ve bana göre gayet başarılıydı müzik seçimleri*, mekan seçimleri bakımından. bu filmin yönetmeni benim hiçbir filmini izlemediğim doğal olarak tanımadığm shane black adında bir yönetmen. neyse bekleyip göreceğiz he bu arada jon favreau happy hogan rolünü oynamaya devam ediyor o bakımdan sorun yok. yönetmenin değişimi marvel'ın cimri ücret politikalarından kaynaklanıyorsa yazıklar olsun! shane black muhtemelen jon favreau'dan daha az ücret talep ettiği için bu filmin yönetmeni marvel bu yapar mı? yapar.

imdb sayfasında filmin konusunun bilinmediği fakat dedikoduların tony'nin çin'e gidip en zorlu düşmanı mandarin ile kapışacağı yönünde olduğu yazıyor.

bu arada farketmedim sanmasınlar iron man filmleri üzerinden abd'nin rakibi veya anlaşamadığı ülkelere karşı olumsuz düşünceler empoze edilmeye çalışılıyor sanırım rusya, afganistan şimdi de çin. ayrıca 2. filmde ivan'ın geliştirdiği teknoloji için tony'nin kuzey kore ve iran'a neden satmadın hemen alırlardı gibi bir sorusu vardı bu da aynı şekilde bu ülkelerin toplum önündeki itibarını zedelemek amacıyladır. bunları söyledikten sonra film vizyona girince seyredeceğim orası ayrı sadece farkında olarak izlemek önemli marvel filmlerinden sonra bazı ülkelere antipati beslemeyin yani.
resmi fragman da yayınlanmıştır:

http://www.youtube.com/watch?v=5EjG-1U3wqA
ilk filme göre tatmin edici olmamış filmdir. efektler ve sese diyeceğim bir şey yok ama kurgu daha başarılı olabilirdi. daha filmi görmeden yorum yazabilmek böyle bir şey işte. eminim doğru çıkacak bak ahan da buraya yazıyorum.
heyecanlandıran film.
nisan 2013'te vizyona girecek olan film. heyecanla beklemekteyiz.
edit: april 2013 yazıyor fragmanda.
ailecek heyecanla beklediğimiz filmdir. bir an önce nisan 2013 gelsindir. * * *
robert downey jr hayranı da olaraktan hemen gelsin dediğim.
3d olacağını tahmin ettiğim filmdir ama olmasa da olur. iron man candır.
3 mayıs'ta vizyona girecek film.

(bkz: some people call me a terrorist)

o ev yıkılınca içim gitti lan.
fragmanında önce nisan ardından 3 mayıs da vizyona gireceği yazıyor. her neyse en az 6 ay bekleyeceğiz ama diğer iki filmden daha dokunaklı olacak gibi görünüyor.
En beğendigim marvel karakterinin yanında en sevdigim yapımlardan birisidir ancak yine klasik marvel kurgusu olucak sanırım. Ya bu adam tecrübeli zırh konusunda üstünede koydu , 2 de oldugu gibi düsmanı zırh yapıor artık kendinden nasıl daha iyi yapıyorsa teke tek düsmanına karşı sansı olmuyor. Rhody ile birlikte olmasalardı ivanı yenemeyeceklerdi , sımdıde mandarin adam tüm zırhlarını patlatıyor ki zırhlar nasıl patlıyacak yada bunlar onlara dayanıklı degilmi onuda anlamış degilim. zırhını caldırması ayrı bi olay evine helikopter geliyor 2 tane füze atıyor. işte burada bi duracaksın dedim bu adam silah yapmıyormu adam evine savunma koymazmı ne bileyim ucak savarımsı birşey şaşırtıcı ama yinede 100 kere izleyipde sıkılmayacak bir film geliyor havası var geneli itibariyle bakıp görecez
fragmanından bariz bir şekilde the dark knight rises havası alınan iron man serisinin üçüncü filmi. ama ilginç bir tablo ortaya çıkacak gibi iron man 1,2 ve the avengers'da matrak adamı oynayan tony stark'ı bu filmde dramatik izlemek enteresan bir deneyim olacak.

film sinemalara girdikten sonra ben kingsley büyük ihtimal sinema tarihinin en iyi 3 villian'ından birisini canlandırmış olacak dedi dersiniz.

fragmanı burada: http://www.youtube.com/watch?v=5EjG-1U3wqA

--spoiler--

"ladies, children, sheep... some people call me a terrorist. i consider myself a teacher. lesson number one: heroes, there is no such thing."

--spoiler--
Marvel'ın tayt giymeyen ender kahramanlarındandır. ilk iki filmi çok sürükleyiciydi. Umarım üçüncü filminde espri yelpazesi genişler.
tüm trailerları "ben darkım" diye bağırdığı halde "dark bir film olmayacak" açıklaması yapılan film.
http://www.facebook.com/photo.php?v=10151084701853485

Hayranlarına benden hedayedir.
işi gücü bırakıp beklediğim film.
yeni afiş
görsel
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar