bugün

ing. şaşılacak şey, mucize!
(bkz: marvel comics)
ing. Hayret etmek, şaşmak.
olmasaydı holivut un ciddi bir krize gireceğini tahmin ettiğim çizgi roman yayıncısı. şimdi birsürü şey oldu gerçi..
Thor ve Ironman filmleriyle ne kadar değiştiğini kanıtlayan şirket. "öff o ne yaa süper kahraman falan" diyip izlemeyenler hata yapar. adamlar gerçekten olayı farklı bir boyuta taşımayı başarmış.
avangers filmi ile paranın am*na koymuş amerikan çizgiroman firması.
(bkz: dc comics)
Martin Goodman tarafından 1939 yılında kurulmustur. Marvel comics çizgi roman sirketidir. Fantastik Dörtlü, Iron Men, Hulk, Xmen vb. gibi kahramanları ortaya çıkarmışlardır.
marvel'dan babası çıksa izleyecek insan topluluğu var dünyada. bilim mi dersin kurgu mu dersin fantastik mi dersin dram mı dersin. bir de öpermişim ben bunu.

bir de avengers karakterlerinin oyuncak koleksiyonu olan evler, mmhm.
aralık 1939‘da "timely comics" adı altında kuruldu. şirketin kurucusu yayıncı martin goodman genel çizgiroman akımının aksine süper kahraman öyküleri yayınlamak istiyormuş.
ABD'li çizgi roman yayımcısı şirkettir. Yayınlamış olduğu çizgi romanlar arasında Fantastik Dörtlü, Örümcek Adam, Hulk, Demir Adam,Thor, Daredevil, Kaptan America, X-Men, Civil War ve Blade gibi ünlü seriler de vardır.
Spiderman thor hulk wolwerine ironman Captain america gibi ve daha yüzkercesine sahip çizgiroman firması en büyük rakipi Dc dir ve cok basarıkıdir cizgiromanlardan esinlenerek daha sonradan filmleri cikan karakterlere sahipken bazilari sadece cocuk cizgifilmleri ve cizgiromanlarda yer alir. Daha sonradan Disneyin paraları masaya koyup aldığı ( ki bemce iyi olmadı) sırkettir. en buyuk isimleronden biri ise Stan lee didr. spiderma sayesinde bukadar popi olan sirkettir. bir (bkz: çizgiroman) kingidir keske turkiyeye butun cizgiromalari gelse de okusak dediim buir sairkettir Marvel.
--spoiler--Spiderman thor hulk wolwerine ironman Captain america gibi ve daha yüzkercesine sahip çizgiroman firması en büyük rakipi Dc dir ve cok basarıkıdir cizgiromanlardan esinlenerek daha sonradan filmleri cikan karakterlere sahipken bazilari sadece cocuk cizgifilmleri ve cizgiromanlarda yer alir. Daha sonradan Disneyin paraları masaya koyup aldığı ( ki bemce iyi olmadı) sırkettir. en buyuk isimleronden biri ise Stan lee didr. spiderma sayesinde bukadar popi olan sirkettir. bir çizgiroman kingidir keske turkiyeye butun cizgiromalari gelse
Spiderman thor hulk wolwerine ironman Captain america gibi ve daha yüzkercesine sahip çizgiroman firması en büyük rakipi Dc dir ve cok basarıkıdir cizgiromanlardan esinlenerek daha sonradan filmleri cikan karakterlere sahipken bazilari sadece cocuk cizgifilmleri ve cizgiromanlarda yer alir. Daha sonradan Disneyin paraları masaya koyup aldığı ( ki bemce iyi olmadı) sırkettir. en buyuk isimleronden biri ise Stan lee didr. spiderma sayesinde bukadar popi olan sirkettir. bir çizgiroman kingidir keske turkiyeye butun cizgiromalari gelse
http://www.uludagsozluk.com/e/29924557/
Çok bozdu öyle böyle değil.
(bkz: kaptan amerika)
Çok sevdiğim belki de aşık olduğum bir seridir , fimleri karakteleri güçleri herşeyi ile beraber fakat hangi çizgi romanla başlamalıyım bilmediğim bir konu. seriye başlamak istiyorum. olayların birbirini takip etmesi de ayrı güzel. hangi kitapla başlıyor seri ?
güzel karakterler yaratan firma. ne yazık ki yazarları iyi hikayeler yazamıyor. her hap içtiğinde insana mutasyon geçirme ihtimalini hayal ettiren şirkettir aynı zamanda.
Tv deki tüm süper kahramanları yaratan, alanında öncü devasa bir ağ gibi her tv ye yayılmış bir şirkettir.
yüksek bütçe ve bol bilgisayar efektiyle iğrenç ve kalitesiz filmler yapan disneye ait olusum.
65 mil dolarlık butceli filmler yapan şirket.

o kadar para çöpe gidiyor yani.
abi milli piyangoyu kazanınca sahip oluyorsunuz o paraya. dusunsene adamın biri geliyor "size miras kaldı" diyor servet hani o para.
dc comics karakterlerinin derinliginin yaninda halt yemistir.
açık açık 5 senede paranın amına koyacağız mesajını vermiş şirkettir.
Gözünü para bürümüş, eski kalitesinden ödün vermiş bir şirkettir. Paranın amına koyarken eski mirasının kalitesinin de içine etmiştir. Yeni yetme ergen şeysi.
eski x men serisinden sonra ilk defa güzel bir seriye imza attılar.

luke cage. onu da bozmazlar umarım.