bugün

creative ile olan reklam anlaşmasından parasını alamadığı için nickini kuntayı kinteleyen adamolarak değiştiren yazar...*
bir defter markası.
(bkz: ömer üründül)
(bkz: iriver)ses kalitesi bakımından.
bilgisayarımda kullandığım hoparlörün markasıdır. çok memnunum.
mp3 player konusunda aciz olan firma.i pod'un hep arkasında kalacaktır.ayrıca ses sisteminde de altec lansing kadar olamayan firmadır.
ses kalitesi çok sağlam olan mp3 leri üreten firma.
daha az reklam yaptığı için ipod kadar popüler değil. ben de her filme soksam creative i gizli reklam niyetine, elbet o da ipod kadar popüler olurdu.
(bkz: her filmde creative oynatmak)
(bkz: bir figüran olarak creative)
24 saatlik şarkı çalma süresine sahip mp3 player üreten firma**. Kim ne derse desin iPod denilen tiki* aletten hem ses kalitesi olarak daha iyi hem de kullanım kolaylığı olarak* birkaç gömlek daha üstün. Sadece biraz ağır ve reklamsız olması değerini düşürüyor. Yoksa http://us.creative.com/pr...v=technicalSpecifications böyle bir aleti 400 YTL'ye * biraz zor bulurdunuz.
geçen gizli bir kişinin zen alıp o mükemmel aletle bir ay geçirip servise göndermesiyle bizi hüzne boğan mp3'tür.
(bkz: yersen)
(bkz: ipod a bok atıyorum cool oluyorum)
ses sistemleri konusunda rakipsiz olmasına karşın servis konusunda insanı çileden çıkaran firma. türkiye çapında yetersiz kalan servis ağı nedeniyle cihazı istanbul'a getirtip dolar üzerinden ücret ile tamir ve yedek parça teslimatını bankalar üzerinden yaparlar. bankaların aldığı aracılık ücretine değinmiyorum bile. bu bürokratik işlemler sonucu piyasa fiyatı 125 ytl olan bir mp3 player'a bir pil kapağı ve kılıf için -banka komisyonu dahil- 64 ytl gibi bir fiyat biçerler.**
benim gibi bir sorunla karşılaşmamanız için -sırf servise ulaşabilmek için 2 gün kaybetmeyin- herhangi bir sorununuzda 0 212 479 4646 numaralı telefondan direk servisine ulaşabilirsiniz.*
servis desteği zayıf olan marka. mp3 çalar üretimi iyidir ama servis olayında kötüdür.
ses, görüntü, kullanılabilirlik, batarya ve şuan aklıma gelmeyen pek çok konuda apple' ın (ipod die bilinen ürünün sahibi firma) eline vermiş firma.
çok kaliteli speaker üreten firmadır. 2+1 konusunda ayrıca iyidir.
ses kartları iyidir güzeldir de, iş kayıt yapmaya gelince balon gibi sönenler. kayıtta acayip gecikme yaparlar.
(bkz: latency)
(bkz: creative zen touch) gibi efsanevi bir dijital müzik çaları üretmiş, kalite standardı sony ve apple'dan yüksek, fiyatları daha makul olan şahane marka.
kanımca diğer markaların eline veren kuruluştur. ses sistemleri konusunda aşmıştır, ayrıca mp3 playerlerinde bulunan reset özelliği sayesinde öpülüp baş köşeye konulasıdır.
mp3 player bozulduğunda servis elemanlarının sadece formatlayıp küçük bir programla birlikte geri verdiği " bi daha bozulursa bu programı kullanın, gelmeyin " dediği şirket. " ulan madem öyle ürün kutusundan çıkan cd'ye neden koymadınız bu programı " diye köpürülesi çemkirilesidir.
speaker olsun, kulaklık olsun oldukça sağlam ürünler üretir, ortalama bir fiyata satar. bunu beceremeyen diğer bir ünlü marka için:

(bkz: philips)
sbs-560 5.1 model ses sistemi oldukça uygun fiyatlardadır.*

sağlam bir 5+1 ses kartı ya da sağlam bir anakartla onboard olarak harikalar yaratır.
görsel
mp3 playerları hayvan gibi ses çıkaran marka. mp3 player alınacaksa kesin bunlardan alınmalıdır. tabiri caizse ipodun götüne koyar.
ep-630 a aldanılıp da ep-430 modeline 20 lira daha ucuz diye 40 lira verilmemesi gereken üretici.uzun süre kullandığım ep-480 kulaklıklarımdan sonra ep-430 1 liralık çakma sony ler gibi geldi,creative e yakışmadı!
bunun ses kartının driverının bsplayerda yaşattığı uber bir mallık vardı ama hatırlayamadım şimdi.
logitech ile birlikte ses sistemleri konusunda başa baş bir liderlik mücadelesi süren marka. galip işe kişiden kişiye her zaman farklılık gösterir.