bugün

hollanda merkezli elektronik eşya şirketi.
8051 mikroişlemci üretme hakkına sahip şirket.
televizyonlarına hasta olunası şirket.
şu anda telefonunu kullanmakta olduğum,cd yi icat etmiş aşmış hollandalı elektronik devi..
birçok insanın "dünyadaki en iyi eletronik markası" diye adlandırdıgı. neye elini atsa en iyisini yapan ama ne yazıkki çok falza konuya deginmeyen şirket.
güzel kulaklıklar üreten firma.
traş makinası bile var olan marka.
(bkz: philips eğrisi)
görüntü ve özellikle de ses sistemlerinde en başarılılar arasında olan şirket.
HS820 model numaralı uzun süre kullanımda kulaklarınızı isyan ettiren kulaklığı üreten firma
gogear model bir mp3 playerları için kendi internet siteleri üzerinden windows media player ile kullanın diyen ama windows media player ile kullanırsanız bir anormallik* yaşayabilirsiniz diyerek de ekleyen tutarsız elektronik firması. kendi sitelerinden yapılan bir software update ile bir cihaz nasıl kullanışsız hale gelebilir,akıl sır erdiremiyorum. müşteri destek* servisi de devlet dairesi gibi olan,onun ona bunun buna paslamaya çalıştığı aylak firma.
akla ilk olarak türkiyedeki ilk televizyonları getiren marka.

(bkz: pilipis)
adındaki sessiz harfler nedeniyle yaşlılar tarafından yanlış okunan ve bu durum gençler tarafından yadırganınca kötü kötü bakış fırlatılan teknoloji üreticisi.
örnek metin;
özgen teyze:aaa!televizyonunuz ne güzelmiş.(gözlerini kısarak markasına bakmaya çalışır)
bunun markası ne?
ayhan teyze:filipis
özgen teyze:filipis mi?çok güzel markadır.
arkadan kahkahalar gelince:
özgen teyze:ne gülüyorsunuz?televizyona mı bize mi?
bu aralar batarya süresi 10,17,24 gün giden modelleri ile türkiye cep telefonu piyasasında kendine yer arayan marka.
Royal Philips Electronics dünyanın en büyük elektronik şirketlerinden birisidir ve 2000 yılında 37.9 milyar Euro'ya ulaşan satışlarıyla Avrupa'nın en büyüğüdür. Renkli televizyon setleri, aydınlatma, elektrikli tıraş makineleri, televizyon ve monitörler için renkli görüntü tüpleri ve tek çipli televizyon ürünlerinde bir dünya lideridir. 60 ülkedeki 192.000 çalışanı; 60'tan fazla ülkede aydınlatma, elektronik tüketim ürünleri, ev aletleri ve kişisel bakım ürünleri, devre elemanları, yarı iletkenler ve medikal sistemler konusunda faaliyet göstermektedir. Philips hisseleri NYSE (sembol: PHG), Londra, Frankfurt, Amsterdam ve diğer borsalarda işlem görmektedir.
başta sadece ampül üreterek piyasaya atılan firmanın zaman içerisinde elektronik ürün yelpazesini genişletmesi sonucunda şirket fazlasıyla büyümüş ve bazı ürünlerde pazar devlerine karşı zorlanmıştır. yaşanan büyük maddi kayıplar ve idarenin zorlaşması sonucu küçülmeye gitmiş ve binlerce çalışanını işsiz bırakmıştır.*
filips şeklinde okunan cd-writer ve dvd-writer gibi ürünlerde üreten firma.
geline dayısından filipis marka televizyon.**
filipis diye okunur. ya da öyle okumak daha güzel
(bkz: türkçemi seviyorum)
vizontele filminde cem yılmaz'ın, yeğenenine düğün hediyesi ettiği televizyonun markası.

+damadın amcasından filipis marka televizyon.
ses ve özellikle kulaklık konusunda aşmış firma. nikeın çıkardığı diskmanin yapımı philips'e aittir.
http://msn-voip.mrmpweb.c...winamessengerphone/tr-tr/

adresindeki oyun tarzı bir yarışmayla 100 msn telefonu veren şirket. ilk msn simgesi sol üstte telefonun altında, o sorunun cevabı da 2. fakat; sonraki simgeleri bulabilene plaket veriyorum. *
philips eğrisi vardır bi de sınavlarda eleştirisini yapın adlı bir soruya arkadaşımızın "çok eğri olmuş" diye cevap vermesi bizi yarmaya yetmiş ve artmıştır. ayrıca "philips eğrisi sağa kaymış" cümlesi de gayet dalga geçilesi bir cümledir.
portatif dvd oynatıcılarda çok başarılıdır.
psv eindhoven takımının sahasınında adını tüm dünyaya futbol alanında da duyurmuştur. stadın ışıklandırılmasında kullanılan ampulleri dünyanın en parlak ampulleridir.