1. 1.
  i pod'a nazaran depolama şekli disk olduğu için, mp3 çalarınız içinden gelen hard disk tınılarından rahatsız olabilirsiniz.
  ... hakanimsi
 2. 2.
  kesinlikle "iyi ki almışım" dedirten mp3 çalarım. iyi ki ipod hevesine kendimi kaptırıp gerizekalı bir tikky ürününe o kadar para vermemişim. iyi ki varsın creative!
  1 ... nitrousoxide
 3. 3.
  creative'in ev ve ofis kullanıcıları için tasarladığı, yaklaşık bir yıldır kullandığım, kanattimce tek sorununun ikincil id tag bilgilerini düzgün okumayıp adlandıramaması olduğunu düşündüğüm süper alet.

  sennheiser'le performans olarak ölümcül bir ikili oluştururlar.
  -1 ... semigod
 4. 4.
  yaklaşık iki yıldır kullandığım iri yarı, etine dolgun ama ses kalitesi muhteşem, pil gücü* eşsiz, kalite sembolü dijital walkman. 20 ve 40 gblık iki modeli vardır.

  süper tizler, gerçekçi ve doğal midler, hormonsuz baslar. zen touch ses bakımından, en çok baslarının zayıflığı sebebiyle eleştirilir. aslında baslar zayıf değil, gerçeğine uygundur. yani, diğer birçok walkmande bulunan megabass ve benzeri bas arttırıcı efekt sistemi zen touch'ta bulunmaz. bu yüzden, baslar katıksız ve doğaldır.
  creative zen touch, özellikle akustik enstrumanların baskın olduğu müzikler (halk müzikleri, klasik müzik, celtic vs...) için gelmiş geçmiş en iyi dijital mp3 çalarlardan biri olarak gösterilmektedir.* pil gücü fevkalade olduğu için "uzun yol dostu" olarak bilinir. ses çıkış gücü en yüksek olan dijital müzik çalarlardan biridir: 20/25 üstü ses seviyelerinde dinlemek kulak sağlığı bakımından sakıncalıdır.
  olumsuz özellikleri:

  1-ağır* ve boyutlarının biraz büyük olması.

  2- 4 bant ekolayzıra sahip olması ve ilk firmwareindeki custom eq'nın efektif olmaması.

  3-tuş takımı ki, bence cihazın en zayıf noktası ve ilk bozulmaya başlayacağı yer. öyle iki günde kolayca bozulacak türde değil kesinlikle. nasıl kullandığınıza bağlı olmak üzere, belli bir yerden sonra sapıtmaya başlayabiliyor. "menu" tuşuna basınca "random all" yapması, "play" e basınca menünün açılması vs...

  4-bence en önemlisi bu: "random" tuşu. bu gereksiz ve gereksiz olmasından da öte zaralı tuş, insana bazen sinir krizleri yaşatabiliyor. yanlışlıkla bir yerlere değince veya başka bir tuşa basışta yanlış çalışması durumunda** tüm parçaların sıralanmasını 10-15 saniye bekliyorsunuz ve o sırada çalmakta olan müzik listesi siliniyor. random tuşunun yerinde eq tuşu olsaymış çok daha kullanışlı olurmuş, daha da önemlisi, zararlı bir tuşla uğraşmaktan korunmuş olurmuşuz.

  kısaca; zen touch bir dijital müzik çalar efsanesidir. ipodla karşılaştırmak gerekirse; fiyatına göre o zamanın* ipodlarından çok daha iyiydi; hem ses kalitesi, hem de fiyat açısından. bugün ise, bulması çok zor bir cihaz.
  1 ... beatleboy
 5. 5.
  1 yıl kullandığım, sonunda bad sector olan mp3 çalar. ama kasası hoştu dokunmatikti pek bir severdim. ama akabinde verdikleri 4 gb zen'i daha bi çok sevdim. *
  ... anto