bugün

Tesla zaman ve zaman yolculuğu üzerinde gerçeğe ulaşılabilecek çalışmalarda bulunmuştur. Tesla, yüksek voltajlı elektrik ve manyetik alanlar kullanarak yaptığı çalışmalarda zamanın ve uzayın yarılabileceğini veya çarptırılabileceği ve böylece de diğer zaman boyutlarına kapı açılabileceğini gördü. Bu muazzam buluşun yanında, Tesla tehlikelerle dolu olan zaman yolculuğunu buldu. Tesla'nın zaman yolculuğuyla ilgili ilk çalışmaları 1895 Mart'ında başladı
nikola tesla elektrik konusunda dünyanın yeti$tirdiği en büyük bilim adamıdır. marconi'nin bulduğu kabul edilen radyoyu bulan insandır. radyo dalgalarının havada yol alabildiğini ke$feden insanın da ta kendisidir. $u anda evlerimizde bulunan her elektrikli aletin çalı$masını sağlayan alternatif akımı bulan insan da ta kendisidir.*. alternatif akım sayesinde elektrik uzak mesafelere ucuza ve az enerji harcanarak gidebilir. gidebilir. direkt akımda her mil kareye bir elektrik santrali konması gerekir. direnç kaybı çok yüksektir ve elektrik uzak mesafelere ula$amadan kaybolur. havadan elektrik iletmeyi ba$ardığı da söylenir ki muhtemelen doğrudur. red alert oyunundaki tesla silahı bu mantıkla dizayn edilmi$tir ve adını nikola tesla'dan almı$tır. elektriği atmosfer yardımıyla daha güçlü bir $ekilde çok uzaktaki bir noktaya iletmeyi ba$armı$tır. bir deneyinde 40km uzakta bulunan 110 voltluk 100 ampülü havadan gönderdiği elektrikle yakmı$tır. rus ve amerikan ordularının hala geli$tirmekte olduğu haarp teknolojisinin temelini kendisi atmı$tır. iyonosfere elektrik yükleyerek çalı$tırılan bir sistemdir. haarp antenlerinin alaska'da bulunduğu ve bulunduğu yerdeki ozon tabakasında büyük bir delik olduğu bilinmektedir. http://www.haarp.alaska.edu/ <--- resimler ve detaylar için. uzun mesafelerde haberle$mek, yer altını incelemek için geli$tirildiği söylenen teknolojinin aslında hava durumunu kontrol etme ve belki de insan beynini kontrol altına alma gibi çok tehlikeli teknolojileri de beraberinde getirdiği söylentiler arasında. teknoloji tamamlandığında amerika'nın elinde hava durumu kontrolü, büyük kitlelerin beyin manipülasyonu, çok güçlü ve diğer devletlerin ileti$im sistemlerini yıkabilecek veya girebilecek bir ileti$im ağı.. mutlu payşa$oğlu'nun konuyla ilgili detaylı yazısına da burdan ula$ılabilir: http://www.antrak.org.tr/gazete/012001/mutlu.htm . sonuç olarak nikola tesla elektrik konusunda dünyanın en büyük bilim adamıdır. alternatif akım en önemli bulu$udur. $u anda bu entry'e oy verebilmenizin en önemli nedeni kendisidir. yüzlerce patentli bulu$u vardır.
bir söylentiye göre modellerinin taslaklarını hiç çizme$mi$. hepsini beyninde çizip gözünün önüne getirebiliyormu$. o anda ba$ka hiç bir $ey görmeyerek.
atmosferdeki iyonosferin yansıtıcı özeliğini kullanarak, kilometrelerce ilerdeki bir ampulu yakmaya yetecek kadar enerji gönderen ve bu olayı büyüterek dünya üzerindeki herhangi bir koordinat a istediği yada gerekli olan enerjiyi gönderebilceğini söyleyen şahıs, aynı, kırılmak için az bir enerjiye ihityacı olan fay a gerekli enerjiyi göndermek gibi..
(bkz: gölcük depremi)
psychedelic deneyleri sırasında deneklerinin öldüğü sag kalanların çıldırdığı söylenen kişi.
elektronigin kralidir.ac akimini bulmustur.su anda adaptorlerle is yapabiliyorsak onun sayesindedir.bazi kaynaklarda ampulu bile edison'un degilde onun buldugu soylenir.sirp oldugu icin bilim dunyasinda pek onem verilmemistir.eger onem verilmeseydi simdi dunya cok daha guzel verimli bir yer olabilirdi.
Sırp asıllı Hırvatistan doğumlu ABD vatandaşı mucittir. Kendisinin Dünya'nın gelmiş geçmiş en büyük mucidi kabul ediliyor. Geliştirdiği "alternatif akım" sayesinde bugün ışıl ışıl aydınlanan kentlerde yaşıyoruz. Öldüğünde araştırma notları FBI tarafından alınmıştır ve bugün hala inceleniyordur. "Yıldız savaşları" filminin fikir babasıdır. Birçok buluşu da başkaları tarafından sahiplenmiştir.
günümüz internet fikrini ortaya ilk atmış kişidir. süpermen filimlerindeki kötü karakter ondan esinlenilerek yapılmıştır. dünyayı elma gibi ortaya ayırmasından korktukları için hiçbir zaman gerekli desteği balamamıştır. ayrıca elektiriği tüm dünyaya bedava dağıtma fikride destek bulamamasında etkili olmuştur.
her naneden pay almaya alışmış dünyanın kan emici gruplarının, insanlığın faydasına olacak ilerlemelerin önüne geçme hastalığının kurbanı olmuş, "bütün insanlığa bedava elektrik" çalışmaları yaparken harcanmış, gelmiş geçmiş en dahi bilim adamı, kullandığımız bilgisayarın, elektriğin, radyonun, internetin, teknoloji dediğimiz herşeylerin içinde sonsuz payı olan insan gibi insan.
Tesla birimi (sembolü T) manyetik akı yoğunluğunun (veya manyetik indüksiyon) SI birimidir. Manyetik alanın yoğunluğunu belirler.
five man acoustical jam akustik konser kaydı ile ünlü olan grup...
(bkz: paradise)
(bkz: we can work it out) - beatles uyarlamasıdır...
(bkz: lovesong)....
(bkz: zamanda yolculuk)
(bkz: philadelphia deneyi)
tesla müzik grubunun ismini aldığı ünlü fizikçi...

not: nikola Tesla son deprem teorisyenlerine göre deprem silahının mucidi hatta yıldız savaşlarının ilk planlayıcısıdır...
takıntıları olan bir mucittir. mesela her seyi 3 kere yapma huyu vardır, 3 defa elini yıkar kapıyı 3 kere kilitler vs.. 21 gün süren bir gemi seyahatinden sonra temizlik hastası olmuştur, 1 kere dokunduğu havluya asla bir daha dokunamamıştır. Başladığı işi bitirme huyundan dolayı 21 ciltlik bir seriyi okumak zorunda kalmıştır. * yine de kıymeti bilinmeyen bir bilim adamıdır. elektrik mühendislerinin çoğu hayatı hakkında hiçbir şey bilmez. hatta alternatif akım üzerindeki çalışmalarından bile bihaberdir çoğu.
buluşlarının çoğunun çalındığı bilimadamı.* * *
Milyonlarca voltluk elektrik akımlarının her tarafa sıçradığı bir odada sakince kitabını okuyabilecek kadar elektriğe egemen olan insan...

Marconi nin 150 bin dolardan daha ucuza Atlantik'i aşan ilk mesajı yollamayı
başarmış Tesla ise Marconi'nin yaptığının kendisinin halihazırda
yapabildiği ve Marconi'nin zaten kendisine ait patentleri kullanarak bunu yaptığını, önemsiz ve basit bir iş olduğunu onun asıl gayesini daha yüksek gerilimi kablosuz olarak iletip tüm insanlığa bedava elektrik yayabilmek olduğunun açıklama gafletinde bulunmuştur. Bu kapitalist sistemin kar mantığını kökünden zedeleyebilecek felaket bir fikirdir. Bedava enerji, petrol gibi çok önemli bir ekonomik kaynağı yararsız hale getirebilecek ve tüm endüstrinin dönüşümünü sağlayabilecek bir tehlikedir. 1903'deki bu açıklamasından sonra arkasındaki bütün destekler çekilmiş ve yavaş yavaş ismi kitaplardan silinmeye başlamıştır. 1915 yılında aldığı nobel ödülünde "Böylesi
bir ödül bir insan için çok büyük imkanlar sağlayacaktır. Bin yıl boyunca daha birçok Nobel ödülü kazananlar olacaktır. Ve benim, teknik literatürde kendi adımı taşıyan 4 düzine kağıdı dolduracak patentim var. Bunlardan sadece bir tanesini için bile, bundan sonra verilecek binlerce nobel ödüllerinin tümünü verebilirdim..." sözüyle kendisini ne kadar işine ve insanlığa adadığı gerçeği gün gibi ortadadır. Kendini insanlığa adamış bu bilim insanı önünde lütfen saygıyla eğilelim.
Bobini bulan bilim adamıdır. Yapmış olduğu dev bobin ile yaşadığı şehire yıldırım çekmeyi başarmış ve şehrin elektrik sistemini felç etmiştir. Yer yüzüne gelen sayılı bilim adamlarından birisi olarak gösterilmektedir. Günümüz elktroniğine büyük katkıları olmuştur.
elektriğin hayatımızda bu kadar yer kaplamasının temel nedeni. lakin tesla alternetif gerilimi bulduğunda edison bunun gereksiz bir icat olduğunu işe yaramayacağını belirtmiştir. bunda edison un zamanının elektrik dağıtım şirketinin başında olmasının önemli bir payı vardır. edison un işine gelmemiştir, alternatif akım için yeni tesisler kurmak.

çoğu insan tesla nın adını bilmez bununla ilgili olarak da zamanın güçlü kişisi edison un tesla yı tarihten silme çabasında olduğu söylenir.
yapılabilecek her şeyi yapmış dahi ötesi bilim adamı. değeri zamanında anlaşılamayanlar familyasındandır ne yazık ki...
(bkz: the prestige)
the prestige filminde david bowie'nin canlandırdığı sırp asıllı amerikalı mucit.
kendisi elerktrik konusunda aşmış olan yugoslav bilim insanıdır..bugün elektriğin evlerde kullanılıyor olmasını bunun yanında televizyon radyo vb gibi aletlerin kullanımını bir nevi kendisine borçluyuz...
kendisi edison'dan çok daha fazla dahi olan ama sırf yugoslav olduğundan dolayı amerikada pek ön planda bulunamamıştır.ama edison onun kendisinden daha iyi olduğunu bildiğinden tesla'yı yardımcısı yapmıştır.edison'un buldum dediği bir çok buluşu aslında tesla bulmuştur.amerikali bilim adamlarının çoğununda bilipte açıklamadığı bir sır vardır.oda ampulü edison'un değil teslanın bulduğudur.ama edison'un politik gücü tesla'nın dahiliğini bastırmıştır.yazık olmuş tesla'ya.
the prestige de christopher nolan hak ettiği değeri kendisine vermiştir. yanlış anlaşılmasın, filmin konusu tesla nın hayatı değil.