bugün

Harika bir film.
O dönemin korku filmleri gerçekten muazzam, tüm konular tüketildiği için bugünlerde kaliteli korku filmleri izleyemiyoruz.
görsel

görsel

görsel

görsel

görsel

Bugüne kadar neden izlemedim diye hayiflandiğim film. Konusu şimdiki benzer filmlerin atası konumunda. Hatta örnek vereyim. 'Orphan' filminin atası diyebilirim. Çünkü benzer konuları işliyor...

Neyse konusuna gelelim..

Emily Jenkins, aile hizmetlerinde çalışan bir memurdur. 10 yaşındaki kız çocuğu Lilith Sullivan'ın dosyası kendisine verildiğinde hayatı artık eskisi gibi olmayacaktir...

Bir gün Kızın anne ve babasını kızı fırında yakmaya çalışırken yakalarlar. Emily kızı kurtarır. Ve kıza yeni bir aile bulana kadar kendisinde kalmasını sağlar. Her şey çok güzel geçerken zamanla etrafındaki değer verdiği insanlar gizemli bir şekilde ölür. Olaylara anlam veremeyen Emily daha sonra lilith'in aslında bir şeytan olduğunu öğrenir. Çünkü o insanların iyiliklerinden yararlanarak varlığını sürdüren bir kötü varlıktır. Emily Çok geç olmadan şeytandan kurtulmaya çalışır...
Gülerek izlediğim film. Elimde olsa şöyle filmleri trolleyecek kötü karakterin anasının sikildiği bi film çekmek isterdim.
güzel bir gerilim filmi. daha iyi olabilirdi. özellikle konu daha da yedirilebilirdi. sonu da planlı çekilebilirdi. aceleye gelmiş gibi ancak yine de gerilim olarak iyi bir film. konudan kıymık tanesi kadar da olsa bahsetmiyorum çünkü ağır spoiler olabilir. izleyin.
güzel bir gerilim filmi olmuş. temposu fazla yüksek değil bu yüzden filmin ortalarına kadar sıkılabilirsiniz.

--spoiler--

biraz elm street (halüsinasyonlar), biraz the ring (çalan telefonlar), biraz orphan & identity (psikopat küçük çocuklar).

--spoiler--
gerim gerim geren, bu anlamda da başarılı bulduğum filmdir. tabiki eleştirilcek noktaları var. ama en azından bende amacına kesin olarak ulaşmış filmdir.
vay orospu.
direk konuya bu şekilde daldığım için özür diliyorum sayın uuser arkadaşlar. filmin ilerleyen dakikalarında verdiğim ilk tepki buydu.

--spoiler--
velhasılı allah'a hayırlı evlat için dua edin, evlatlık olaylarına sakın ha girmen.
tanrı sizi kutsasın.
--spoiler--

spoiler içeren tanım: samara morganın abası olması olası şekli kayık, kolu uzun şeyi barındıran film.
korkutmayan, pek germeyen, "bradley cooper neden oynadı ki bu filmde" filmidir.
izleyen insanın fena halde geren, etkisi altına alan başarılı bir film.
2009 amerika-kanada ortak yapımı gerilim filmi olup süresi 109 dakikadır. Renée Zellweger ve Jodelle Ferland başrollerde oynamaktalar. Jodelle Ferland adlı 1994 doğumlu bücür kızın performansı filmin artı yönlerinden.

aşırı derecede orphan adlı filme benzeyen, vasatı aşamayan bir yapım olmuş ama vasatın altına da pek düşmüyor diyebiliriz. klişe dolu bir korku filmi işte. fazla söze gerek yok.
doksanli yillarin basinda beyazperdede manyak kadin furyasi vardi. Evin erkegine, cocuguna, kedisine falan musallat olurdu bu kadinlar; fatal attraction, the hand that rocks the cradle, basic instinct, malice, single white female gibi. bir ara akli bir karis havada, ariza erkekler cikti piyasaya; what lies beneath, one hour photo, secret window, identity, hide and seek veya gothica'da gorduk turevlerini. angel heart ile baslayip jacob's ladder ile asiri hiz yapan, la ardilla roja ile serit degistiren, maalesef lost highway ile yoldan cikan ama the sixth sense ile artik otomatik vitese baglayan 'mystery thriller' denen tur de her daim mevcut oldu. mesela the jacket, the machinist, the box, the others, the mothman prophecies, the skeleton key, the ninth gate, the uninvited *, the eye, ring falan. memento, 13 tzameti veya intacto oyle filmler ki, koyacak etiket bulamiyorum sahsen.

simdi kafayi yemis cocuklar pek bir populer nedense. joshua, fragile, the children, godsend, them, orphan ve hatta the orphanage. eger amac yetmisli yillara gonderme yapip o donemi asmaksa, the omen, the changeling, don't look now veya alice sweet alice filmleri benim icin, yenilere oranla, hala birer saheser. ozet gecip, ki artik cok gec, hemen bu filme donersek eger, malum tema ayni: the wasp factory kitabindan etkilenerek cekilmis 90'larin filmi the good son'in kotu bir versiyonu. hele ilk yarim saatten sonra filme katilan gercekustuculuk ile iyiden iyiye siradanlasan bir yapim. insan bu kadar bilindik, asiri kullanilmis bir temaya neden oturup bir de film ceker anlamak zor. ayrica yonetmenin fena halde scare tactics'den 'spoiler' aldigindan supheleniyorum. 'are you scared?' 'you should be!' falan diye devam eden sacma sapan monologlar da neyin nesiydi ki oyle? aslinda bu kadar uzun yazmanin sebebi renee zellweger'in hatiri. maalesef o da yer cekimine yenik dusmus.
fena sayılmayan bir gerilim filmi. yalnız o kız çocuğunun tipi oynadığı role tam oturmuş.
güzel gerilim filmi. ama izlerken nedense orphan izliyormuşum gibi geldi. bir ara bahsettiğim filmdeki (izleyenler bilir) siyah saçlı rusvari kıza dönüşüverecekmiş sandım, çok korktum.
bridget jones un sosyal hizmet uzmanı olup, dosyasına baktığı 10 yaşındaki bir çocuğu geçici olarak sahiplenmesiyle olayların geliştiği korkumsu film.
soundtracki nedeshda brennicke tarafından yapılmış harika bir flimdir.
yani böyle herhalde zibilyon tane film var. neden hala aynı senaryoyu çevirip çevirip film yaparlar anlamış değilim.

ortalama bir sinema takipçisi bu filmi daha başından sonunda ne olcağını tahmin edebilir.

vakit ziyanı. olmamış.

renee zellweger ve Callum Keith Rennie oynuyor diye izledik ama boşunaymış.
farklı senaryosu ile oldukça başarılı bir korku filmi olmuştur. bir çok şey görüldüğü gibi değildir sözünü kişiye hatırlatır.
seyirciyi ters köşeye yatıran son zamanlarda izlediğim en başarılı gerilim filmlerinden biri..
fragmanı bile koltuğa çivilemeye yeten korku filmi.
18 eylül cuma günü vizyona girecek olan, adb ve kanada yapımı film.

--spoiler--
emily pek çok şey görmüş geçirmiş olduğunu düşündüğü sırada, 10 yaşındaki lilith sullivan onun en yeni ve en gizemli vakası haline gelir. anne ve babası lilith'i öldürmeye çalıştığında, emily'nin en çok korktuğu şey doğrulanmış olur. emily, lilith'i kurtarır ve uygun bir bakıcı aile denk gelene kadar onu yanına almaya karar verir.
dehşet o zaman başlar.
--spoiler--
Renee Zellweger in oynayacağı bir korku filmi.Renee Zellweger, istismara uğrayan 10 yaşındaki bir kızı ailesinden alan, ancak her şeyin göründüğü gibi olmadığını anlayan bir sosyal hizmetler görevlisini canlandıracak.
güncel Önemli Başlıklar