bugün

ülkemize gizli gerçek adı altında gelmiş harrison ford ve michelle pfeifferın oynadığı bir filmdir.bir korku filminde olması gereken her şey vardır.yok adamı öldürdü sanıyor da adam aniden kalkıp bileğini tutuyor, yok efendim denizde bir ölü görünüyor, yok banyo sahnesinde buhar olmuş aynaya i'm here yazılıyor...yine de gerer insanı orası ayrı.
gerim gerim gerileceğim sanıp da daha en başta kimin o haltları yediğini tahmin edebileceğiniz filmlerden biri. gerilim filmlerinde rastladığımız tüm klişelere yer vermiş. asla yerde yatan insanın öldüğünden emin olmadan ona ne sırtını dönmeli ne de yakınından geçmeli insan. bu devirde baban da olsa kocan da olsa güvenmeyeceksin mesajını itinayla veren filmdir.
şahan gökbakar'ın işin aslı adlı skecinde sık sık kullandığı kelime.
yönetmenliğini back to the future üçlemesinden tanıdığımız, robert zemeckis'in yaptığı, 2000 yılı yapımlı, gerilim türü, hollywood menşeili hayal ürünü. evet bir gerilim türünde olması gereken her türlü klişe mevcutdur. fakat iyi bir sinemada izlendiğinde yapımında çalışmış bir insanı bile irkiltme kapasitesine sahip bir yapımdır. ayrıca robert bu filminde, dikkatli izleyenler fark etmiştir, bazı sahnelerdeki kamera hareketleri ile hitchcock'a saygı duruşunda bulunmuştur. kısacası bu türden hoşlanan biri için arşivliktir.
tarja turunen'in 2. solo albümü.

oldukça başarılı olmakla beraber, şarkı listesi şu şekildedir:

1. Anteroom of Death (Feat. van Canto)
2. Until My Last Breath
3. i Feel Immortal
4. in For A Kill
5. Underneath
6. Little Lies
7. Rivers of Lust
8. Dark Star (Feat. Phil Labonte)
9. Falling Awake (Feat. Joe Satriani)
10. The Archive of Lost Dreams
11. Crimson Deep (feat. Will Calhoun)
12. We Are
13. Naiad
14. Still Of The Night (whitesnake cover)
lise sondayken sinemadaki afişiyle ve filmi izlemeye giden sınıftaki kızlardan oldukça korkutucu olduğu aklımda kalmış olan filmdir. o sıra nedense gitmemiştim ama izledikten sonra iyi ki gitmemişim dedim kendi kendime. şahsen fazlasıyla gerildim. konusunun ne olduğu ya da sonunun nereye varacağı hiç belli olmadığı için insanın gerginliğini bir nebze daha artırıyor.

--spoilerımtrak bölüm--
daha görür görmez, o norman spencer denen adamda bir şeyler olduğunu anlamıştım zaten. pis herif seni! mis gibi karısı var, daha gidip elin çoluk çocuğuyla uğraşıyor. yürü git lan!
--spolierımtrak bölüm---

michelle pfeiffer müthiş oynamış, takdir ve tebrik ettim. miranda otto da oynuyormuş meğerse, enteresan bir ayrıntı oldu benim için.
dear agony'den çok başarılı breaking benjamin şarkısı. cidden, bu adamların bir tane bile kötü şarkısı yok. iyice emin oldum.
sözlerini de kopyalayalım tam olsun şarkısı.

Take a breath
Hold it in
Start a fight
You won't win
Had enough
Let's begin
Nevermind
I don't care

All in all
You're no good
You don't cry
Like you should