bugün

şubat 2008 de türkiye'de vizyona girmesi planlanan gerilim/korku filmi. jessica alba başrolde.
bir king diamond albümü.
(bkz: eye for an eye)**
(bkz: third eye)
sırf jessica için izlenmesi gereken bir film.
film boyunca yedi kişilik grubumuzun aynı tepkiyi verdiği filmdir.
ya bi her şeye dokunmaya çalışma, bi her şeyi merak etme güzelim...git ablanla kal, anormal şeyler oluyo işte, bu ne cesaret.
hayır sen dokundun biz gerildik...
film sonrası ismi lazım değil bir * arkadaşın olayların neden öyle olduğuyla ilgili analizi;
geyet ciddi ve düşünen bir tavırla
-ya arkadaşlar bu olaylar neden böyle oluyo yabancılarda biliyo musunuz?
-??
-ölünün arkasından bi mevlüt okutmuyolar da ondan.
-puhahah
vakit kaybı filmler listesinde hatrı sayılır bir yer edinmesi beklenen bir film. korku desen değil, gerilim desen ehh işte, romantik desen alakası yok, komedi desen eser yok, ne oldugu belli olmayan garip bir yapım. kızımız güzel allah için, ama bu kadar mı salak olunur be kardesim. daha yeni yeni görmeye baslamıssın* her karaltının ardından kosmalar, her sesin pesinden gitmeler. sanırsın ki superwoman. bir de ben bunu kendim atlatacağım, yardıma ihtiyacım yok triplerine girmez mi adamı çileden çıkarır. bir diğer nokta da, bütün film boyunca doktora umut vermesine ragmen adamın hicbir sey yap(a)maması. yahu, o kadar alımlı bir kadın kur yapacak ve adam buna cevap vermeyecek, olacak is mi bu. yaprak dökümü'ndeki fikret'le tahsin'den bile beterdi. doktor gercekten malın önde gideniydi, hem kıza yüz vermedi, hem de onun icin lisansını tehlikeye atarak gizli bir bilgiyi onunla paylastı. dahası, kıza yardım etti. özetle; izlemeyin izlettirmeyin.
afişini begenmediğim film.
içinde "görmeye" dair harika kelime kalıplarını barındıran etkileyici bir film. tavsiye olunur.
6. his filminde geçen cümleyi esprili bir şekilde kullanıp hafif bir tebessüm etmemi sağlamış, güzel sayılabilir film.

jessica alba: ı see ..

psikiyatrist : what? dead people *...

(bkz: ı see dead people)
2008 şubat ayında gösterime giren film aynı zamanda recep ivedik'in de gösterime girmesiyle fazla tutmadı.
filmin en gıcık repliği;

--spoiler--
have you seen my report card, have you seen my report card, have you seen my report card..
--spoiler--
japon versiyonu izlenirse gerçekten insanda tırsıntı yaratabilecek film onun dışında amerikan versiyonu diyorsanız jessica alba için izlenilebilir. film boyunca karnemi gördün mü şeklinde ortalıkta dolanan velet ise gerçekten gıcıktır.
(bkz: jian gui)
dün akşam fox tv'de izlediğim (izlemez olaydım) sikindirik film. boş yere uykusuz kaldık.
(bkz: sauron)

saruman - you know of what i speak, gandalf...a great eye, lidless, wreathed in flame.
alan scott 'ın patronu bay pinkerton 'ın (tecrübeli ve mahir bir dedektif ve amir olmasından mütevellit olan) lakabıdır.

(bkz: judas)
(ing.) göz.
Orjinali bir uzak doğu filmi olan 2008 yapımı Hollywood filmi. aslında onların inançlarına daha uygun olduğundan filmin işlenişi uzak doğu sinemasına daha çok yakışıyor. Bu inanç kısmını batıl inançları biraz daha fazla olan latinlere bağlayıp filmi de biraz değiştirmişler. Açıkcası Amerikanın uzak doğu korku sinemasını uyarlamasını seviyorum çünkü hem görüntü efektleri hem de görüntüleri icabıyla uzak doğululardan daha çok yakışıyorlar.
Genel olarak bolca gizem barındıran sonunda da pişman etmeyen filmlerden. Uyarlaması da iyi yapılmış türü sevenlere önerilir.

https://www.planetdp.org/title/the-eye-dp44756#1
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar