fetönün öbür tarafta şefaat edeceğini söylediği kişi.
"Siz Bülent Ecevit, CHP koalisyonunda iken izmir ve çevresinde bu zindan zebanilerini yetiştirici Nurcu ocaklarının açılması için CHP’lilerin nasıl çalıştığını CHP'lilerden dinlemişimdir. ilk kurucu da benim 'Ulus'tan çekildiğim günlerdeki CHP iktidarıdır."

- falih Rıfkı atay, atatürk ne idi? 1968
görsel
görsel
kıbrisi erbakan almıştır.
görsel
görsel
Şehit katillerinin yanında el pençe divan durmadı.
ülkedeki abd üslerini kapatmaya cesaret gösterebilen tek türk babayiğit.

eyyy trump demekle olmuyor o işler..
görsel

Mayıs 2003'de Rahşan Ecevit hastalandı. GATA'da yapılan tetkiklerde tüberküloz olduğu anlaşıldı. Bünyesini güçlendirmek gerekiyordu. Yaklaşık bir ay hastanede tedavi altında tutulmasına karar verildi.

Başbakan Tayyip Erdoğan ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül 14 Mayıs 2003'de geçmiş olsun ziyaretine geldiler.. O günü Bülent Ecevit şöyle anlatıyor :

"Sohbet ettik. Sayın Erdoğan bir isteğimiz olup olmadığını sordu. Köy Kent projesini yarım bırakmamalarını rica ettim. 'Bütün milletin hayrına olacak bir şeydir, sizin de hayrınıza olacaktır. Bu iyi şeyi tekrar gündeme getirmenizi tavsiye ederim,' dedim. Not aldı, ilgileneceğini söyledi. 'Ben bu konuyu düşüneceğinizi kamuoyuna açıklayabili miyim ?' dedim, 'Evet, açıklayabilirsiniz,' dedi.."

Konuşmanın üzerinden bir yılı aşkın süre geçti. Hükümet Köy Kent uygulamasını kaldırıp onun yerine kendi alternatif projeleri olan Köy-Des'i devreye soktu. Oysa Dünya Bankası'nın 900 milyon dolar kredi açtığı Ordu-Mesudiye'deki Köy Kent projesinde büyük mesafe kat edilmişti. Birbirine yakın dokuz köyün birleştirilmesiyle kurulan Köy Kent'in tamamlanması için Dünya Bankası 300 milyon dolar daha kredi vaadinde bulunmuştu. Proje yarım kaldı, bu kredi kullanılamadı.. Ecevit şöyle devam etti :

"Çok yazık ettiler. Bu projenin devamı kırsal kesimin kalkınması için çok önemliydi. Nüfusumuzun yarıya yakını köylüdür ama hâlâ köylü için bir şey yapmak istediğimiz zaman bu memlekette karşınıza aşılmaz engeller çıkıyor. Koalisyon hükümetimiz döneminde, ortaklarımızın da onayını aldık. Köy Kent projesini gerçekleştirme yolunda adım atmaya başladık. Bunun ilk örneği Mesudiye'de yapıldı biliyorsunuz. Dünya Bankası'ndan çok büyük destek geldi. Devlete hiç yük olmadan köylüler, kentli haline gelebilecekti. Fakat bugünkü hükümetin ilk icraatı projeyi rafa kaldırmak oldu.."

(MEHMET ÇETiNGÜLEÇ, "Ecevit'in Anıları").
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
abd'nin emri ile kıbrıs'ı işgal etmiştir.
ülkedeki amerikan üslerini kapatmaya cesareti olan tek siyasetçimizdir.

eeeeeyyyy trump dedikten sonra "müdür az bi f35 versene" demekle cesur olmuş olmuyorsunuz.
Rahmetliyi mumla arar olduk.
Önsöz; Ben siyasete inanmam, parti tutmam, hepsinden ülke çıkarları olmadığı sürece eşit derecede nefret ediyorum.. Yeni nesil ve geçmişini bilmeyen hoşaf beyinliler boş konuşmaya devam ettikçe sadece uyuz oluyorum.. Yavşak yavşak 'Nooaalmış yani' diyenleri görünce kan beynime sıçrıyor o kadar.. Geçmişini bil;
Bir maden kazası olmuştu, evindeydi, haberi duyar duymaz sefertasına yemeğini koydu ve makam aracına binerek, kazanın olduğu madene doğru yola çıktı, yolu uzun, yol şartları zordu.. Umursamadı ve kazadan saatler sonra kaza olan madene ulaştı..
Derhal talimat verdi ve kendisi için madenci kıyafeti istedi.. 'Aman efendim..' dediler.. Umursamadı, kıyafeti yeniden istedi, gelen kıyafeti giydi ve kurtarma çalışmalarına destek vermek için madene doğru yürüyerek, gönüllü madencilerin arasında gözden kayboldu! Bu kişi kimdi biliyor musunuz?!
Kendisi, Bülent Ecevit’ti.. Türkiye Cumhuriyeti başbakanıydı.. 4 gün o madende sıradan bir işçi gibi gönüllü olarak çalıştı.. Madende kaldığı dört günü mazeret izni olarak, kaleme aldığı bir dilekçeyle o ay ki maaşından düşürttü..
Anlamazsınız..
Kpss sınavı ile birçok garibanı hakkı ile memur yapmış kişidir. Cennet varsa sırf bu yüzden cennete girecektir. Torpil ile bir yerlere gelen islamcılar sevmez bu yüzden.
Ajan bir papazın bile cezasını veremeyenler tarafından eleştirilmesin bi zahmet. Kıbrıs fatihidir.
Clinton denen puştun bir konferansta konuşması vardı. Afrika'daki açlığın büyük sorumlusunun kendisi ve uyguladığı uluslararası tarım politikası olduğunu anlatıyordu. Videosu var ama şimdi bulamadım. Bunu aklınızda tutun.

Şimdi de şu meşhur fotoğrafa bakalım.

görsel

Burada ecevit amerikan başkanı ile çatır çatır tarım kotası pazarlığı yapıyordu. Türk çiftçisi bu sayede istediği ürünü istediği miktarda ekebiliyordu. Türkiye de afrika ülkelerinin çektiği sıkıntıyı çekmiyordu.

Şimdi asrın liderimiz Yan yana sandalyelerde oturuyor ama biz bundan 20 sene öncesine kadar hayatında hiç mercimek tatmamış kanada'dan mercimek ithal ediyoruz.

Çiftçimiz ve ülkedeki tarım bu halde.

Siz önünüze konana değil, resmin geneline bakın.
dış güçler yüzünden ekonominin bozulması, dış güçler tarafından türkiye ekonomisine saldırılması konseptinden nedense hunharca dışta tutulan merhum başbakan. ama onun dönemindeki "dış güçler" mevzusu öyle varsayılan, lafla söylenip ispatı olmayan değil, adıyla sanıyla ambargo şeklinde falandı. liseliler bilmez.
Amerika’ya karşı gelmiş,
incirliği kapatmış,
Kıbrıs Fatih’i.

Nur içinde yatsın, mekanı cennet olsun.
kıbrıs barış harekatında erbakan'dan rol çalan türk siyasetçi.
zonguldak'ta üniversitesi bulunmaktadır.
En azından beyefendi biriydi.
Şimdiki siyasilere bakınca tükürük bile fazla yüzlerine. Ruhun şad olsun karaoğlan.
Eşi benzeri az bulunacak bir insandı. Toprağı bol olsun.
Şahsi olarak kendisine bir borcum vardı ödeyemeden Allahın rahmetine kavuştu, hakkını helal eder inşallah.
ülkeyi 50 yıl geri götüren en başarısız siyasetçidir. akp hala bunların arkasını temizlemeye çalışıyor. yazık..
adamın hammaddesi. şu adama bile orospu analının biri yazar kasa attı.