bugün

Aslen baba tarafından dersim kökenli olup dürüstlüğün kıtabini yazmış olan bir siyasetcidir.
Üniversitesinde okuduğum adam. Kıbrıs fatihi. Çalmamış çırpmamış adam gibi adamdır.
karaoğlan ecevit bey diyeceksiniz.
1970 - 1980 yılları arasında türkiyeyi idare
eden amerikan troykasının bir atı .
demirel - türkeş - ecevit .
hayatı boyuncatürk ordusunun yaptığı kıbrıs
harekatının rantını yedi . dürüst , efendi lider
imajını türk milleti yıllarca yuttu ...

1970 lerde rahşan ecevitin kardeşinin stokçuluk
yapması örtbas edildi .

çile çiçekleri denilen dspli muhalif grubun ecevit
malvarlığı ile ilgili yaptığı açıklamalar örtbas edildi ...

gümrük ve tekel bakanı tuncay mataracının yolsuz
lukları , silah ticareti hala konuşulur .

1974 ve 1999 aflarıyla onbinlerce katili , sapığı
serbest bıraktı ....

DSP Kurultayı'nda Başbakan Bülent Ecevit'e rakip çıktığı için tartaklanıp konuşturulmayan DSP Aydın Milletvekili Sema Pişkinsüt, dün tüm gazetelerde manşete çıktı, TV kanallarının tümü ana haber bültenlerini ona açtı.

https://www.hurriyet.com....rsuyu-halk-verdi-39240558

fetöyü beğenmesi , tansu çilleri kurtarması
hikayeleri normaldir .amerikancı gruplar birbirini kollar ...

ecevitin zararları çoktur .....

fakat türklerin kafası kıttır ....
Şöyle söyleyeyim Erbakan'in Çiller'in de destekleriyle Avrupa'ya Yunanistan'a ve Amerika'ya göğsünü gerdi Kıbrıs'ta yüzbinlerce Türk'ün hayatını kurtardı.

Şimdi onun bu yönünü hatırlamayan ve papaz kaçtı oynamasını bilmeyenler bu başlıktan uzasinlar. Rahmetliyi iyi bilirdik...
14 Ekim 1968 Hürriyet
Atatürk ve inönü'den sonra Ecevit 3 üncü Adam ilan edildi

http://www.gecmisgazete.c...t-3-uncu-adam-ilan-edildi

19 Ağustos 1989 Hürriyet
'Sivrisineğin üstüne Tankla Gidilmez'

(1989) Teroristlerin üstüne ordu ile yürümek, sivrisineğin üstüne tankla yürümeye benzer

http://www.gecmisgazete.c...tune-tankla-gidilmez-2330

06 Kasım 1978 Günaydın
Anarşinin perde arkasında Ecevit var!

Demirel "Anarşinin asıl suçluları perde arkasında" diyen Ecevit' e cevap verdi

http://www.gecmisgazete.c...rkasinda-ecevit-var-13155
1957'de rockefeller foundation fellowship bursu ile abd'ye giden bülent ecevit harvard üniversitesi'nde sekiz ay sosyal psikoloji ve orta doğu tarihi üzerine incelemeler yaptı. bu sırada ecevit'in sürekli “hocam” diye bahsettiği henry kissinger harvard üniversitesi rektörü idi. harvard'da 1957 yılında, 1950-1960 arasında verilen antikomünizm seminerlerine sürekli olof palme, bertrand russell gibi kişilerle katıldı.
nasıl lise mezunu olduğunu anlamadığım kişi. ecevit'sin sen? hatta bu yüzden cumhurbaşkanı olamadı diye bir şey hatırlıyorum.
CHP'yi Atatürkçü ve Kemalist çizgiden koparmak için doğmuş olduğuna inandığım, Fettullah Gülen denilen ouroboros çocuğunun da çok sevdiği adam.

Kendisine ufak bir sempati duysam da, CHP'nin bu günlere gelmesindeki ilk sapkın adımı kendisinin attığı düşüncesi ise bir türlü aklımdan çıkmıyor.

Bir de şu mezhep faşisti ve Kürtçü solcu lümpen tayfa genel olarak "Solcular da vatansever olur, siz Ap*'yu içeri attıran Bülent Ecevit'i tanımıyor musunuz?" dedikçe beni kendisinden iyice soğutuyorlar.

Çünkü bölücü teröristi maymun kafesine sokan Bülent Ecevit değil, Kahraman Mit Müsteşarı Emre Taner'dir.

CHP eğer bugün Kürtçü ve Alevici bir parti halini aldıysa da bunda kendisinin etkisi oldukça büyüktür.

Eğer SHP -SHP'liler, CHP tekrar kurulduğunda takiyye ile birer Atatürkçü oldukları iddiasıyla CHP ile tek çatı altında birleşti ve de sonrasında CHP DSP ile koalisyon kurdu- ile koalisyon kurmasaydı, emin olun Mehmet Moğultay ve Kemal Kılıçdaroğlu denilen iki Tuncelili kanka, bu kadar kolay bir şekilde CHP'yi ele geçiremez, CHP'den gerçek Atatürkçüleri tasviye edemez, yerini ise Ezgin Bitkulu ya da Kanas Kaftancıyan gibi tiplerle dolduramazdı.
80 öncesi ecevit ile 90 sonrası ecevit arasında uçurum vardır. dolayısıyla başlık altında yazarken dönemi ne bilmek önemli bence. chp ve dsp diye.

en temiz örneği babamdı.
emniyet müdürüydü... yıllarca ecevitçi ve rüşvet falan bilmez diye oradan oraya sürüldü durdu. 68 kuşağı idi...

bir gün babamı ecevit'e söverken gördüm haberler izlerken... şaşırdım, hayırdır dedim...
"ne biliim oğlum... bizim tanıdığımız ecevit bu değildi, böyle değildi" gibilerinden eski ve yeni halinin farkını özetler birşeyler söylemişti.
ki gerçekten öyledir.

ha ben de anadolu üniversitesine gelmişti... gördüm... fotoğrafçekileceklermiş takıldım peşine... adamın ayakkabısına bastım sendeledi...
dışarı çıktık... ecevitin sağında ben solunda büyükerşen (rektördü) bir ton koca koca adamlar....bi zibidi tipli ben... bana bakıyolardı kim lan bu ne geziyo hemen yanında diye... o fotoğrafa denk gelmek isterdim.
Severim, hic degilse normAl biriydi.

Normal seyler yapan, normal seyler giyen, yiyen, soyleyen, Oyle yani.

Efendi efendi konusmasi olmasa Cumhuriyet halk partisi iktidar yuzu zor gorurdu 70’lerde, chp’yi yeniden koylere goturen kisidir kendisi.

Simdilerde nedense sivasli konyali chp’li pek goremez olduk, izmir, canakkale, tekirdag chp’lilerine sorsan zaten o comarlarin oyuna gerek yok der kestirir atarlar ancak onlad bir gun ogrenecek mikro milliyetcilik yapmamayi, ic anadolu comarlarini kisirlastirmaktan ise uysal edip evcil hale getirmeyi.

Umayim uzun surmez, umayim kamplasma buyumeZ, umayim dolar 1-5 olur insallah amin.
5000 polis, 500 koruma, 200 özel harekatçıyla oy vermeye gitmediği için haindir.

görsel
90'larda merkez solun oylarını bölmüş olsa da, telafisi zor hatalara imza atsa da gerçek bir sosyal demokrattı. ruhu şad olsun.
lise mezunuydu.
Ortak pazar bize imtiyazlı ortaklık teklif ettiği zaman onlar ortak biz pazar olacağız diyerek reddeden, avrupada ki gurbetçilerimizin sosyal güvenlik haklarını büyük bir mücadele ile kabul ettiren siyaset adamı. gümrük birliği anlaşması ile gerçekleri acı çeke çeke görüyoruz. Sayın ecevit Maalesef ki kapitalizmin yükselişini okuyamamış, Gerektiği gibi pozisyon alamamıştır. Bu konuda rahşan hanımın çok büyük günahı vardır.
En azından dürüsttü.calmadi cirpmadi.
görsel

Bülent Ecevit, 1958.
Atatürk'ten sonra bu ülkenin başına siyasi olarak gelmiş en iyi insan.
ülke krize girdiğinde, ülkenin krizde olduğunu açıkça belirtmiş ve söylemiştir.
halbuki her ay %7.823 büyüyoruz da diyebilirdi.
görsel

Bülent Ecevit ve eşi Rahşan Ecevit.
görsel

Bülent Ecevit ve Joe Biden 1980 yılında Ankara’da.
görsel

Bir maden kazası olmuştu, evindeydi.

Haberi duyar duymaz sefer tasına yemeğini koydu ve makam aracına binerek, kazanın olduğu madene doğru yola çıktı, yolu uzun, yol şartları zordu...

Umursamadı ve kazadan saatler sonra kaza olan madene ulaştı.
Derhal talimat verdi ve kendisi için madenci kıyafeti istedi...

- Aman efendim... dediler.

Umursamadı, kıyafeti yeniden istedi, gelen kıyafeti giydi ve kurtarma çalışmalarına destek vermek için madene doğru yürüyerek, gönüllü madencilerin arasında gözden kayboldu !

Bu kişi kimdi biliyor musunuz?

Kendisi, Bülent Ecevit'ti...

https://m.facebook.com/st...1&id=1049779521733196
takalar şarkısının güftesi kendisine aittir.
görsel
Kendisini böyle tanırız...
2001 krizi çiller in ekonomik programının sonucunda gerçekleştiği muhakkak.
Ecevit in pek bir suçu yok. Zaten Kemal derviş i getirerek biraz düzeltti. Ak Parti üstüne kondu.

Öldüğünde 1993 model bie kartal marka arabası vardı sadece.

Tayyip Erdoğan ın ise milyar dolarları var şu anda