1. 1.
  çok şişman ve gözlüklüdür. nefret edilesi bir ses tonu vardır. genç yaşta almanya'dan abd'ye göç etmiş ve dünya vatandaşlarının üzerindeki en önemli yaşam tehditlerinden biri olagelmiştir. şili'deki 11 eylül darbesinden ve allende'nin alaşağı edilmesinden tutun da, günümüz ortadoğu projelerine kadar uzanan eşsiz kötülükte bir kariyer skalası vardır bu abd orijinli acımasız kapitalizm neferinin...
  3 ... louis cyphre
 2. 2.
  condeleezza rice bu şahsın manevi kızıdır.
  1 ... arude50
 3. 3.
  (bkz: real politik)
  ... arude50
 4. 4.
  (bkz: ebleh)
  ... williamhowardtaft
 5. 5.
  i ain't gonna let that killer kissinger turn me around!!

  diye bağırır 1975 tarihli konserinde joan baez.

  (bkz: ain t gonna let nobody turn me around)
  1 ... louis cyphre
 6. 6.
  1972-1976 yılları arasında abd'nin dışişleri bakanlığı görevini yürütmüş, kanımca 20. yüzyılın en zeki devlet adamlarından biridir... kitaplarından bazıları:
  -dış politikada nükleer silahlar
  -beyaz saray yılları
  -diplomasi

  hele 800 sayfalık 'diplomasi' kitabı benim ufkumu açmıştır...
  5 -1 ... mirmika
 7. 7.
  chicken translation teknigiyle kulanilarak ismi türkceye cevrildiginde "henri öpücükçü" olan kişi.
  -1 ... vorhang mithrandir
 8. 8.
  Richard Nixon'un watergate skandalı sonucu istifa etmesine kadar süreçte dış politikasını belirleyen, diplomasi isimli eseri ile birlikte 1973 arap-israil savaşı ve vietnam'dan amerikalılar çekilirken önemli liderlerle yaptığı telefon konuşmalarını içeren "kriz" isimli kitabıda siyasete ile ilgili kişilerce okunması gereken kaynaktır.
  3 ... bohemian rhapsody
 9. 9.
  tipinde meymenet olmayan alman yahudisi.
  1973 sili darbesi icin sunu demistir;
  "I don't see why we need to stand by and watch a country go communist due to the irresponsibility of its own people. The issues are much too important for the Chilean voters to be left to decide for themselves." *
  -2 ... octavian
 10. 10.
  tam adı henry alfred kissinger olan, 69-73 yılları arasında ulusal güvenlik danışmanlığı, 73-75 yılları arasında ise bu görevine ek olarak dışişleri bakanlığı da yapan amerikan devlet adamı. diplomasi adlı kitabı okunasıdır.
  ... art vandelay