bugün

Cambridge, Massachusetts, ABD'de bulunan ozel bir universitedir.
1636'da kurulmustur. Amerika'nın en eski ve en prestijli okuludur. birinci dereceden ivy league'dir.

http://www.harvard.edu
boston'da dünyanın en iyi üniversitelerinden mit ile arasında sadece iki metro durağı olan ilim irfan yuvası.
mit 'de bulunan 3 milyon kitaba karşılık 13 milyon kitap barındıran üniversitedir.
Business administration dalında 1.liği yıllaryılı kimseye kaptırmayan, ancak Elektrik Muhendisliği dalında usnews 2006 ranking'inde ilk 100'e bile giremeyerek beni hayal kırıklığına uğratan üniversite.
undergrad isletme bolumu olmamasi ile ayip etmis, lise sonda basvurdugum universitedir. herseyi gecip son mulakattaki amcamin, ki kendisi uno (doruk gidanin ekmek markasi)'nun ceo'su tarafindan yapilmistir, "boyle arada bir matematik krizin geliyor mu, soru cozmeden rahat edemedigin zamanlar oluyor mu?" sorusunu yoneltmesi ve bunun dogrultusunda nasil insanlar aradiklarini aciklamasiyla tekmeyi atmis universitedir.
tabi karizmasi, egitim kalitesi, hedesi hodosu ile dunyada sayili universiteler arasina girmistir, o ayri.
bostonda bulunan; turbanli kizlarin girebildigi; girmekle kalmayip ogrencisi olabildekleri ve dahi benim mescidinde bi cuma namazi kildigim amerikan universitesi.*
kampüsünde dev bir penis heykeli barındıran üniversite.
baharin gelmesiyle etkinlikleri tavan yapmis, tozu dumana katmis ilim irfan yuvasi.
yakinlarda yalom'a, zimbardo'ya ve hatta seligman'a ev sahipligi yapti. go harvard!!
herşey normal şartlar altında gelişirse eylül ayında tıp fakültesinde 1 ay staj yapacağım amerikanın boston şehrindeki üniversite.
herkesin hayalinde olan, mükemmel ötesi üniversitelerden biridir.
amerikada bulunan ve süper ot filmi seyrettikten sonra gerçektende süper bir üniversite olan yer 2 yıllık okulu 4 yılda bitirdiysem harvard ta en az 12 yıl kalabilirim.
türk basınında "harward" diye yazılmasıyla ünlü bir üniversite.
"müthiş türk genci uzay hızını aştı" temalı haberlerde bu sık sık görülür.
(bkz: nur yalman)
yale'de okurken anladık ki sadece kız düşürmek için uğranacak kalitede bir üniversiteymiş.
en cok bilinen ivy league mensubu universite.
ambleminin üzerinde veritas yazan üniversite.
21 filminden ogrendigim kadarıyla tıp masterı 300,000 dolarmıs, vay anasını ya da hasss.ttir dedirticek aynı zamanda en iyi universiteler arasında yerini almıs kurumdur.
http://www.howard.edu/ adresinden web sayfası gezilebilen üniversite.
amerika birleşik devletleri nin en eski yükseköğrenim kurumu.
bir öğrencinin yıllık ortalama gideri 50 bin dolar olan okul.
iki sene önce, 3.70 olan lise diploma ortalamam ile başvuru yolladığım üniversitedir. olumlu olumsuzu bırak, bir cevap bile gelmedi. zaten öylesine başvurmuştum. ama olsun önemli olan yarışmaktı. artık torunlarıma anlatacak bir anım var. bir de kampüsünü falan görmek nasip olursa benden kralı yok. *

(bkz: sen beni kovamazsın ben istifa ediyorum)
4.0 ortalama yapıp,toefldan 270 alıp,2 dil öğrenip,çap yapıp başvurumu yaptığımda aday adayı olabileceğime inandığım ilim irfan yuvası.
Amerikanın en eski üniversitesidir. Okula puritan bir dini lider olan john harvard'ın adı verilmiştir.john harvard öldüğünde tüm kitaplarını ve servetinin yarısını okula bağışlamıştır.

ayrıca, başlangıçta harvard üniversitesinin 1 öğretmeni ve 9 öğrencisi olduğu rivayet ediliyor.
kutuphanesi, birakin baska universitelerin ogencilerine odunc kitap vermeyi, kimseyi binasinin icine bile almamaktadir.

bu acidan, evrensel kutuphanecilik ve bilimsel calisma prensiplerinin en temel ogelerinin icine etmektedir.

buna izin verenler utansin.
politik cevrelerle en cok icli disli olan universitedir.

yani ununun bir kismi da demokrat politikacilara yakinligi sayesindedir. universite ve hocalari politikacilari, politikacilar da onlari yaglamaktadir.