1. 1.
  1872-1970 yıllarında yaşamış ingiliz düşünür.
  9 ... cikarinbeniburdan
 2. 2.
  "her şeyin bir nedeni olmak zorunda değil. dünyanın nedensiz olarak meydana gelmemesi için bir neden yok. ezelden beri varolmuş da olabilir. nesnelerin bir başlangıcı olması gerektiği fikri hayal gücümüzün yoksulluğundan olsa gerek. ilk neden benim için o kadar da önemli değil."
  8 ... cikarinbeniburdan
 3. 3.
  "bu dünyada adaletsizlik varsa, başka yerde de varlığı pek muhtemeldir. bir portakal sandığının üst kısmındaki portakalların kötü olduğunu gördünüz, alt kısımdakiler iyi olmalı ki denge teşkil etsin diyemezsiniz."
  9 -1 ... cikarinbeniburdan
 4. 4.
  bertrand russell,uluslar arasinda savaslara son vermlek icin bir dunya devlet i fikrini savunmasina ragmen anarsizmi benimsedi ve hayati boyunca liberter olarak kaldi.
  4 ... hexagram
 5. 5.
  Mantık ve matematik alanında çığır açıcı çalışmalar gerçekleştiren ingiliz filozofu.
  3 ... soner
 6. 6.
  insanlığın iki tür ahlakı vardır. Biri sözünü edip uygulamadığımız, diğeri uygulayıp sözünü etmediğimiz. (bertrand russell)
  4 -1 ... brksbc
 7. 7.
  adı geçen ingiliz filozofu, ingiltere'deki amerikan atom konaklarına karşı giriştiği savaş dolayısıyla yazdığı bir yazıda şöyle diyor:

  "bir demokrasinin yurttaşları en çok kendi işleriyle uğraşır ve zor sorunları bütün derinliğiyle inceleyemezler.

  inanışları, en kolay sağladıkları haber ve bilgi araçlarına dayanır ve baştakiler bu haber ve bilgilerin aldatıcı olmasını sağlayabilirler, çok kez de sağladıklarını görüyoruz. baştakiler derken, yalnız hükümette, ya da muhalefetteki politika adamlarını değil, onların teknik danışmanlarını, basını, radyoyu, televizyonu ve en sonunda polisi de düşünüyorum."

  ve sonra ekliyor: "bu büyük tehlike günlerinde sivil diretmenin bir başka ve belki daha önemli bir nedeni var. çok yaygın bir inanışa göre insan tekinin hükümetler karşısında hiçbir gücü yoktur ve hükümetlerin politikaları ne kadar kötü olursa olsun, insanların tek tek yapacakları hiçbir işe yaramaz. yanlıştır bu, çok yanlış."
  2 ... vernon sullivan
 8. 8.
  uzun ömrünün son zamanlarında, "eger bir kez daha dünyaya gelecek olsam yine üç şeyin peşinde koşardım; bilgi, aşk ve acı" sözünü söylemiş olan yazardır.
  2 ... unexpected paradox
 9. 9.
  ludwig wittengestein ile sürekli bir tartışma modunda bulunan, ünlü ingiliz filozof.
  1 ... legend of the stranger
 10. 10.
  sogulayan denemeler isimli kitabıyla hayatı,akımlar,ogretileri sorgulamayı insana ogreten..ku$kuculuk olmadan ya$amanın bir "ot"tan farksız olacagını insana alttan alttan hissettiren insan..
  6 ... mrtince