bugün

Fethullah Gülen ile ilgisi olduğunu öğrendiğimize şaşırmamak lazım
Zira sağcı solcu her siyasetçinin fetöyle bağlantısı var
Buna cumhurbaşkanı da dahil.
[36] bu nedir?

(bkz: Yuhanna 36 Bab)
biz milliyetçiliği beşparmak dağlarına yazdık diyen kıbrıs fatihi eski başbakandır.
ismini görünce yine kriz çıktı sandım.
Oda kandırılmış.
geçmişte fettullah gülen'in okullarıyla ilgili şöyle demiş.
--spoiler--
"Benim gözlemim çok olumlu. Sayın Fethullah Gülen Hocaefendi'nin ve onun dostlarının bu konudaki çabalarını gerçekten takdirle izliyorum. Çağdaş bir eğitim verildiği belli."[36]
--spoiler--
necmettin erbakan ile ittifakta olmuştur. kıbrıs barış harekatı'nı başlatmıştır.
görsel
iki hafta evvel gazetelerde kıymetli cumhur reisimizi tehdit ederek Türkiye büyük millet meclisi tarafından gerekirse cumhurbaşkanlığı makamından indirilmesini talep etmiş. Bu bir nevi darbe çağrısı sayılır. Tehlikeli bir söylem. Değerli cumhurbaşkanımızın 1996 yılına kadar görev süresi var. O zamana kadar çok değerli hizmetleri olacaktır.

Şu anda Irak'ta vaziyet biraz karışık. Özal tarafından 36. paralelin 34'e indirilmesi gündeme damga vuran bir gelişme oldu. Bazı kesimler bu husustan rahatsız. Öte yandan Çekiç Güç Talabani ve Barzani'yi avucuna almış vaziyette. Kimin eli kimin cebinde belli değil. Bütün bunların üzerine siyasi tahammülsüzlük neticesinde oluşacak bir siyasi darbe kesinlikle Türkiye'ye büyük zararlar verir. Ecevit'in cumhurbaşkanını koltuğundan indirme söylemlerine katılmıyorum.
https://youtu.be/jcGYe_tGNlA
geçmişte yaptığı zamlarla milletin iflahını kesel chp lideri. o zamanları bilmeyenler bu zamanda reise laf ederler detaya gerek yok gerçekler her zaman acıdır. evet..

Gıprıs fatiyi. Ne oldu nasi olduysa klinton un önünde esas duruşa geçirdiler adamı, intikamını böyle aldı amarika. Gizli gizli bı takım ilaşlar verilmiş kara oğlana, zihni felan bozulmuş sonrada esas duruş felan filan ayhh daha fazla yazamiycam.
Üniversite mezunu olsaydı Cumhurbaşkanı olup ülkeye daha fazla katkısı olurdu.
Amerika'nın korkulu rüyasıydı. görsel
Gerçek ve örnek bir devlet adamı. (bkz: Kıbrıs fatihi) kutlu tini şad, mekanı uçmağ olsun.
Adamlığının zekatınının yarısının çeyreğiyle, bütün Akapeliler adam olurdu. Mekânı cennet olsun!
Yazar kasa fırlatılan tek lider.
chp'nin son genel başkanı.
kıbrıs fatihidir. tayyip erdoğan iktidarında olduğu gibi adalarımızı yunanlara peşkeş çekmemiştir.
başbakan bülent ecevit, 20 temmuz 1974 sabahı saat 06.10’da şu açıklamayı yaptı:

"türk silahlı kuvvetlerinin kıbrıs’a indirme ve çıkarma hareketi başlamış bulunuyor. allah; milletimize, bütün kıbrıslılara ve insanlığa hayırlı etsin. bu şekilde insanlığa ve barışa büyük bir hizmette bulunmuş olacağımıza inanıyoruz. öyle umarım ki kuvvetlerimize ateş açılmaz ve kanlı bir çatışmaya yol açılmaz. biz aslında savaş için değil, barış için ve yalnız türklere değil, rumlara da barış getirmek için adaya gidiyoruz."
"Sıla derdine düşünce anladım iranlıyla kardeş olduğumu" diyerek şiirini update etmek istediğim rahmetli. Sorun bende de olabilir tabii.
Allah rahmet eylesin de, rahşan ecevit’e yazılan aşk şiirleri de bana biraz, boşa gitmiş gibi geliyor. Hani, o şiir zaten yazılacakmış da, ortada bir subje ihtiyacı varmış, hazırda rahşan hanım varken, şiirler ona ithaf edilmiş, gibi..

Dürüst olayım, rahşan hanım olsaydım şiirleri üzerime alınmazdım, bile.. “kesin birini buldu bu” diye cebini falan karıştırırdım.
Rahşan hanıma şöyle söyler; yanımdaki sensin yalnızlığım sen. Kendimden bile uzakta elim elindeyken..
Muhtemelen solcuydu.
Chp hakkındaki görüşleri

https://www.instagram.com...C4/?igshid=MTc4MmM1YmI2Ng==