bir sinema sitesinden tanıdığım, film yorumlarıyla başdöndüren "dost" insan.
blue velvetin çakması sözlük kullanıcısı
serdar adında bir arkadaş. iyi niyetli,sevecen ve harbi gördüm kendisini. du bakalım görüşlerim değişebilir *
sağlam bir sinemasever, çok da kibar bir yazar.
köse yazısı gibi girdi yazan yazar.

23.01.2009 tarihli ekleme: eskiden entry e girdi diyormuşum!

eskiden türbanlı girdi girdiğine dikkat etmemişim ya da sonradan açılmış bu çocuk herhalde, ilgi çekici bir çekememezlik sezinliyorum girdilerinde.
sözlükte filmlere dair malum klişelerden; 'bugün izlediğim, tüylerimi diken diken eden film', 'sevgiliyle izlenmeyecek filmlerden' gibi entrylerin sığlığından uzak, bir filmin sadece kurgu hüneri bir yapıt olmadığını, olamayacağını anlatan değerli yazar. estetik yaratı namına hegemonik gücü gittikçe genişleyen sinemanın salt 'iyi vakit geçirme meşgalesi' değil, doğru okunabilmesi adına da bir eylem kılavuzu bluevelve.

velhasıl sözlükte sinemaya dair önemli bir boşluğu dolduran, sinema dışında da erinmeden uzun uzun kelamını eyleyen, benim gibi tembel yazarların gıpta ettiği kıymetli yazarlardan biri.
birinci yılını kutladığım, nice senelere yazarı...
1. yılın kutlu olsun yazarı.
güzel insan.

http://www.medyaetegi.com/entry.aspx?i=1186
abartisiz sekilde bence sozlugun en iyi yazarlarindan biri ama keske daha fazla yazsa keske ortama agirligini daha fazla koysa dedigim kaliteli entryleri olan takipt etigim yazar.
7. moderatör adayım. "ah keşkem keşkem" *
insanların birbiriyle aynı düşünmese bile gayet rahat anlaşabileceğini bana bir kez daha göstermiş, beni yanıltmamış, * gerçekten kibar yazar.
(#1460165) birkaç aylık çalışma sonucu victor hugo'ya ait 823 kelimeden oluşan en uzun cümle rekorunu egale edebilecek yazar.
sozlukte her dakika arkadaslari yada yalakalari tarafindan sozlugun en iyi yazari ilan edilen sozde yazarlara tas cikartan iyi bir yazar.
uzun ve anlamlı cümlelerin insanı.
(#1565257)
Sinemasever bir dost, yaptığı film yorumlarını okumadan geçmeyiniz, tavsiye olunmaz !
sağlam yazan, tespitleri yerinde, dj olmaya hevesli, bence sözlüğün mod adayı olması gereken yazar.
bir süre aramızdan kendi isteği dışında ayrılmış olan yazar arkadaşımız, sözlükte olmadığı kısa sürede farkedilmiş insandır, aradan sonra aramıza tekrar gelmiştir, hoş gelmiştir.
sozlukte cogu kisiyi ayarmania yaptigi dogrudur. tabi verdigi ayarlarin midede sindirilmesi zordur .
"iki taraflı terör" diye bir hadiseden bahseden..

arjen'in de sorduğu gibi; birincisini anladık evet de ikincisi??
uzun uzun yazip niyet saklamaya cali$tigini du$unmekteyim. hayir saklayamiyor ustelik. illa son paragrafta belli edip ne oldugunu gune$ gibi sokuyor gozlere. teroriste "militan", terorle mucadeleye yine "teror" diyebilecek kadar tarafli yaziyor ayrica. yok yigidim o i$ler oyle degil malesef. biri dagda ölünce en fazla kefene giriyor, digeri ölünce al bayraga sarilip sadece topraga degil kalplere de gomuluyor.
kendisini ve düşüncelerini gayet iyi ifade ettiğini, hakkında olumlu ya da olumsuz her ne yorum yapılırsa yapılsın, bunlardan ancak kendine pay çıkartabileceğini ve kendisine yapılmakta olan haksızlıklara(!) cevap vermeye cesaret bile edemeyeceğini düşündüğüm yazar arkadaşım(!).

edit: gelen oylara bakılırsa yalnız olmadığı anlaşılıyor.
(#1795904)
kavramları yerine oturtmayı gayet iyi beceren, dosta düşmanı lafı en ince detayıyla anlatmaya çalışan, kelimelere değilde hedeflere kilitlenenlerin ufkunu açan, yazar kardeşim,

bu memlekette kime ne deneceğini can yücel'den öğrendiğine emin olduğum ve sıfatları yerine doğru bir şekilde yerleştiren mavimsi dostum.
ne desem?

(bkz: turban kadini hayattan tecrit etme kilifidir)
an itibariyle radio leftte isteklerimi calan * diceydir.