1. 1.
    bir sinema sitesinden tanıdığım, film yorumlarıyla başdöndüren "dost" insan.
    13 -19 ... kutup cizgisi
  2. 2.
    blue velvetin çakması sözlük kullanıcısı
    16 -12 ... beyazyelkenli
  3. 3.
    serdar adında bir arkadaş. iyi niyetli,sevecen ve harbi gördüm kendisini. du bakalım görüşlerim değişebilir *
    9 -10 ... insatiable love
  4. 4.
    sağlam bir sinemasever, çok da kibar bir yazar.
    7 -8 ... 6.4.r.1.$.h
  5. 5.
    köse yazısı gibi girdi yazan yazar.

23.01.2009 tarihli ekleme: eskiden entry e girdi diyormuşum!

eskiden türbanlı girdi girdiğine dikkat etmemişim ya da sonradan açılmış bu çocuk herhalde, ilgi çekici bir çekememezlik sezinliyorum girdilerinde.
    10 -6 ... merakli
  6. 6.
    sözlükte filmlere dair malum klişelerden; 'bugün izlediğim, tüylerimi diken diken eden film', 'sevgiliyle izlenmeyecek filmlerden' gibi entrylerin sığlığından uzak, bir filmin sadece kurgu hüneri bir yapıt olmadığını, olamayacağını anlatan değerli yazar. estetik yaratı namına hegemonik gücü gittikçe genişleyen sinemanın salt 'iyi vakit geçirme meşgalesi' değil, doğru okunabilmesi adına da bir eylem kılavuzu bluevelve.

velhasıl sözlükte sinemaya dair önemli bir boşluğu dolduran, sinema dışında da erinmeden uzun uzun kelamını eyleyen, benim gibi tembel yazarların gıpta ettiği kıymetli yazarlardan biri.
    7 -1 ... zibende
  7. 7.
    birinci yılını kutladığım, nice senelere yazarı...
    4 -4 ... ismini vermek istemeyen yazar
  8. 8.
    1. yılın kutlu olsun yazarı.
    4 ... kirmizi baslikli istasyon sefi
  9. 9.
    sinemasal yazılarıyla olduğu kadar, günceli yakalayan haber entryleriyle de dikkatleri çeken yazardır. duyarlılığını sözluk sayfalarına yansıtmıştır. ülke gündemini meşgul eden olaylar karşısında sessiz kalmaz. bir haber editörünün kaleminden çıkmış gibi kaliteli entryler girer. ama sıkıcı oldugunu söylemek mümkün değildir. varlığının sözlük için çok büyük önem taşıdığını görmekteyim. ilerlediği yolların kendisi için büyük kayalıklarla dolu oldugunu, olacağını soylememe gerek yok. sanırım o bu yola bunları bilerek çıkmıştır. kolaylıklar dilerim.
    ... adini unutan adam
  10. 10.
    güzel insan.

http://www.medyaetegi.com/entry.aspx?i=1186
    4 -6 ... zibende