bugün

amk zaten hayatım bomboş geçiyor bu saatte besim tibuk adını görmek resmen boynumdaki ipe bir neşter darbesi.
ülkeyi kanada, lüksemburg falan zannettiği için dalga konusu olmuş sabık siyasetçi.
Asabı bozuk liberal.
Zaman içinde görüşleri oldukça değişmiştir. Özellikle müslümanlar hakkında yaptığı yorumların değişimi çarpıcıdır. Ben bunu biraz yaşlılığına biraz da hayal kırıklığına veriyorum. En nihayetinde ülkemizde liberalizmin tanınmasına katkıda bulunmuş, görüşleriyle farklılık katmış değerli bir feylosof, düşünce adamı ve siyasetçidir. Bu saatten sonra hakkında kötü konuşmak yersiz.
Kemalistlerin ve şeyhcilerin olduğu yobazlarla dolu bu ülkede tabi ki iktidara gelemez.
görsel
hayatım boyunca izlediğim ve herkesin izlemesi gereken en renkli videolardan birine sahip eski siyasetçidir.

https://youtu.be/0xHQt8HtWQ0
Bu ara önüme hep bu abimizin videosu çıkıyor. son olarak rte'nin belediye başkanlığı döneminde içerden çıktıktan sonraki ziyaret video geldi. iki nokta dikkatimi çekti.

1- başkanlık sisteminin geleceğin ilk başkanına anlatıyor.
2- anadolu ajansı göndermesi. 16. dakikayı şiddetle tavsiye ediyorum.

bonus: cem toker ne gençmiş öyle.

https://www.youtube.com/watch?v=LbBiVdmD8fo
fethullah gülen'in okullarını savunup fetö'nün yargıya sızmasını sadece '' askercilere karşı meşru müdafaa '' olarak yorumlayan, saltanatın ve hilafetin kaldırılmasını da büyük bir hata olarak gören kişidir.
güzel fikirleri vardı ama ülke yönetecek kapasite ve kadroya sahip değildi. bazı sorunlara akılcı çözümler getirebiliyor olmak ülke yönetebilmek için yeterli değildir. politika bambaşka bir meziyet.
halka ihtiyacı olmadığını söyleyen bir partiyiz demişti, nevet.

en çok ona gülmedim tabi ki.
Hukukun üstünlüğü ilkesini gözümüze sokup gitti. Bağımsız yargı falan güzel şeyler bunlar. Bol sermaye, yatırım, istihdam ne güzel. Fakat beleşçilik seviyoruz biz. Öle hastaneleri satıcam, üniversiteleri satıcam falan bozdu milleti tabi. Sözlüğü de satar mıydı acep?
şu an ülkenin başında olsaydı 250 yıl ilerdeydik. seviliyorsun kapitalist adam.
Bana biraz amerikancı gibi geldi, malum parti başkanı yerine seçilseydi şu anki durumumuz farklı olur muydu bilmiyorum.
Cem Toker ile bu ülkenin aşmış insanları. Maalesef bu adamları anlayacak insan sayısı çok az.
Politik hayata dobralık ve vaat etmemeyi getirmiş eski liberal demokrat parti lideri.

Atatürk'ü sevmez. Ben de kendisini sevmem.
https://www.youtube.com/watch?v=0xHQt8HtWQ0 Cem ile kıyaslanamaz doğru Cem klasik bir sözcü yazarından farksız Kemalist yobazdır .
an itibariyle cem toker ile birlikte canlı yayındadır.
https://www.youtube.com/watch?v=kr56TfYEJRE
Son zamanlarda YouTube'da çok fazla karşıma çıkan Liberal Demokrat Parti'nin kurucusu. Bir Sir Cem Toker değildir, şöyle ki tarih üzerine söylemlerinin çoğu leş ötesidir. Bunun yanında liselilerin Cem Uzan'dan sonra yeni gözdesidir.
Zamanında FIFA'ya "kaleleri büyütün ve ofsaytı kaldırın" diye Mektup yazan, Kıbrıs'ın ingilizlere verilmesini destekleyen, 90'lı yıllarda "laiklik kelimesini kaldıracağız dindar kesim bu kelimeden korkuyor" diyen, Abdülhamid'i ve Özal'ı öve öve bitiremeyen, yanılmıyorsam ilk defa "cehape camileri ahır yaptı" söylemini ortaya atan, Kapitülasyonların faydalı kabotaj kanunu'nun ise oldukça zararlı olduğunu söyleyen, Liseli liberallerin kendisine ölüp bittiği liberal demokrat parti eski başkanı. Öyle bir kahkaha atışı vardır ki insanı hayattan soğutur efendim.
merit royal otellerinin sahibi olan işadamı aynı zamanda liberal demokrat parti eski başkanı.
bi ara trt'yi satacam diyodu keşke satsaydı..
çok pratik bir zekası olduğu için en karmaşık gözüken problemleri bile en kestirme çözüm yöntemleri bularak çözebilen, bu vasfı çalışkanlığı ve şansı ile birleşince iş hayatında başarılı olmuş, fakat siyasi hayatında allahın belası cahil bir kesim * tarafından anlaşılamadığı için emellerine ulaşamamış liberal bakışlı emektar iş insanı. şu sıralar youtube'da (bkz: kanal serbesti)kanalında güncel konular üzerine değerlendirmeler yapıp kıbrıs'ta emekliliğinin tadını çıkarıyor.
eğlencesine izlenilen ama fikirlerine katılınmayan birisi.

fikirleri saçma olsa da dürüsttür. trt yayınına çıkıp trt'yi de satacağım demiştir.
mükemmel adam ya.
oy vercem de beni de satar ve özelleştirir diye korkuyorum.