1. 1.
  liberal demokrat partisi'nin eski başkanı ve esprileri ile yaran siyasetçi
  2 ... western
 2. 2.
  kendi dönemindeki siyasetçilerin arasında en dürüst olanıydı. kendi fikirlerini açıkça söyleyebilen ender siyasetçilerden biriydi. sevilip sevilmemesi bir yana keşke yeniden siyasete dönse.
  3 -2 ... chilavert
 3. 3.
  liberallik kavramını aşmış, uçukluğun ötesinde fikirleri olan, gel gör ki, mevcut siyasetçilerden çok daha dürüst olan siyasetçimizdir. Şu sıralar muhtemelen paraları istiflemeye devam etmektedir.
  2 ... insomniac
 4. 4.
  Besim Tibuk, 1945 yılında Rize'nin Fındıklı ilçesi Arılı köyünde doğdu. ilkokulu Murgulda ortaöğretimini Kars, Artvin ve izmit'te tamamladı. 1962-1963 AFS bursu ile ABDye gitti. Liseyi ABD'de bitirdi.
  Ankara Siyasal Bilgiler Fakültesi diplomasi bölümünü 1968'de bitirdi. 1964-1967 arası Devlet istatistik Enstitüsü'nde çalıştı. 1971-1972 işletme iktisadi Enstitüsü'nde yüksek işletmecilik ihtisasını bitirdi.

  1964 yılında tercüman rehber olarak turizm sektörüne girdi. Sonra seyahat acentaları müdürlüklerinde bulundu. 1974'te tercüman rehberleri örgütleyerek Net Holdingin nüvesi olan Net Turizm'i kurdu. Net Grubu'nu büyüterek kısa zamanda turizm sektörünün en büyük kuruluşlarından biri haline getirdi.

  Bu arada politika ile aktif olarak ilgilenmeye başladı. Demokratik kültüre hizmet etmek amacıyla DEM yayınevini kurdu. Demokrat Parti'nin (DP) tekrar kuruluşunda görev aldı ve bir süre istanbul il Başkanlığı yaptı. 26 Temmuz 1994'de Liberal Demokrat Parti'yi kurdu.

  Besim Tibuk, 3 Kasım 2002 genel seçimlerinden sonra, 25 Kasım 2002'de genel başkanlıktan istifa etti.

  Türk-Yunan dostluğuna katkı sağlamak için çalışmalarını sürdüren Tibuk, Abdi ipekçi Barış ve Dostluk sahibidir.

  Tibuk, dört çocuk babasıdır

  http://www.belgenet.com/kim/besimtibuk.html
  2 ... palta
 5. 5.
  iktidara gelmesi halinde gerceklestirecegi vaatlerin arasinda, ofsayti kaldirmak ve kale direklerini buyutmek olan, liberal demokratlarin basi..
  1 -1 ... firework
 6. 6.
  türkiyenin tek yükseliş şansı olan liderdi. kendisinin yokluğunda artık cem uzan bu misyonu taşımaktadır.
  3 ... arude50
 7. 7.
  son seçimlerde %0.5 oy alıp "Millet bizimle d.şş.k geçmiştir." deme olgunluğunu göstererek aktif siyaseti bırakan liberal kişilik...
  (bkz: oylar yunusa)
  5 ... tim
 8. 8.
  bir erken seçim neyin olsa da canlı yayınlarda doğu perinçek ile kavgalarını seyretsek dediğim gözlüklü.*
  1 ... no leaf clover
 9. 9.
  seçim vaadlerinde ofsaytı kaldıracağını futbolu bile özgürleştireceğini savunan liberal demokrat *
  2 ... hscn
 10. 10.
  türkiye'ye gelen ender liberal siyasetçilerden biriydi. 3 kasım 2002 seçimlerinden önce de uyarmıştı milleti "chp ile akp arasında fark yoktur. aldanmayın bunlara" diye. *
  3 ... chilavert