bugün

entry'ler (585)

kardashian ailesi

Kanye west'i dürüm yapıp yemiş ailedir.

eylül

Takvimde kendisini gördükçe Bana hep Canfeza'nın Eylül 1 parçasını hatırlatan aydır. Güzeldir, hoştur...

vücut geliştirme

Egzersiz tekerleği diye birşey satılıyor marketlerde şu ara. 70-80 TL arasında değişen bir fiyatı var.(bedava) Bu aleti düzgün bir formda yaptığınızda sırt, kol, omuz göğüs ve en önemlisi karın bölgesine doğrudan etki ederek sıkılaştırıyor ve pump yapıyor. Eğer spor salonlarına yalnızca fit ve sıkı bir vücut amacıyla gidenler varsa bunu denemelerini tavsiye ederim. Bacak kısmı içinse serbest squat ve benzeri teknikler yeterli olacaktır.

bütün şairlerin erkek olması

(bkz: Emily Dickinson)

archer

Seksenli yıllarda hat safhaya çıkmış CIA & KGB çatışmasını eğlenceli bir hikayeyle işleyen, bir grup özel casusluk servisinin gündelik maceralarının geçtiği 13 sezonluk fantastik bir çizgi dizi. Bu sene final yapıyor.

alemin kralı

Jülide psikopatının istisnasız her sahnesinde beni gülmekten kırıp geçirdiği yılların eskitemediği muhteşem dizi. A2 bu diziyi yayınlamaya tekrardan başlayınca benim gözümde a1'e terfi etti puahahahaha.

vacation friends

insanın canı hiçbir şey yapmak istemediği durumlarda açıp izlenesi bir film. Hikaye, iki çiftin bir Meksika tatili sırasında tesadüfen karşılaşmalarını, o tatilde yaşadıkları maceraları ve sonrasını ele alıyor. Baş rolünde peacemaker dizisinden son zamanların parlayan yıldızı John Cena var.

abartılan dandik balon filmler

Dr strange 2 multiverse bullshit. Sakın Marvel fanı herhangi bir ucubenin gazına gelerek sinemaya gitmeyin.

osmanlıca

Dilde sadeleşme hareketleri sonucu anası karambole alınmış eski bir imparatorluk lisânı. Ülkemizdeki faşizmin susma zorunluluğundan değil, söyleme mecburiyetinden öte geldiğinin bir başka örneği.

still 17

Geçirdiği bir trafik kazası sonrasında on üç yıllık komadan uyanan ve bir yetişkin olarak hayata alışması gereken genç bir kemancıyı konu alan dokunaklı bir Kore dizisi. Baş rolünde Mr. Queen'den tanıdığımız shin hye sun var.

kişinin aşık olduğunu anladığı an

Liseye gittiğim dönem o gün bir değil tam iki imkansız şey gerçekleşmiş, kar yağışından dolayı vali okulları tatil etmiş ve ben buna sevinememiştim. Neden durduk yere hatırladım ki ben bunu şimdi?

üstad kadir mısıroğlu

Anlattıkları da yazdıkları da derya deniz... Kendisine saldıranların kaale aldığı kısmı ise eğilip bükülmeye müsait o anki sinir haliyle ettiği üç beş kelime. Bu avel kesimin yakın tarihe dair farklı bir ses duymaya, farklı bir görüş işitmeye zerre tahammülü yok. Bu neyin psikolojisi artık siz düşünün.

ebrar karakurt

Varlığından bir din adamının hedef göstermesi sonucu haberdar olduğum voleybolcu. Voleybol benim için lise beden derslerinde kızlarla aktivite olsun diye toplarını havaya dikip kaçmamdan öteye gitmemektedir.

üstteki yazar hakkındaki varsayımlarınız

Exorcist filmindeki içine şeytan giren kıza benziyor olabilir.

telegram

ingilizce sesli konuşma pratiği yapmak için çok güzel grupları olan platform. Random şekilde English speak yazınca hepsi diziliyor. Güzel arkadaşlar edindim kısa süre içerisinde.

kitap alıntıları

"Kayıtsızca yaşadığımız ve birbirine benzeyen günleri hatırlamadığımız için hatırlamaya değenler hep “daha dün” gibi geliyor."

bojack horseman

Sırf bitişini ve akabinde düşeceğim o derin boşluğu biraz daha erteleme isteğim yüzünden izlemeye başlayışımın üçüncü senesinde finalini görebildiğim şaheser. Bu diziyi hakkıyla tarif edebileceğimi sanmıyorum. Üzerine yazılıp çizilen o kadar çok olağanüstü şeyler okudum ki gerçekten bu seriye gönül verenlerin nasıl bir duygusal mental çöküntü içersinde olduğunu düşünmekten kendimi alamadım. Her insanın hayatının doğru bir zamanında bu depresif ata rastlaması ve birlikte güzel bir yolculuğa çıkması gerektiği görüşündeyim. Mümkünse ruhsal açıdan depresif,inişli çıkışlı bir dönemde ise o kişi...

maksim

"ne atdam" şarkısı aşırı eğlenceli bir klibe sahiptir. https://youtu.be/a0s6pmQVjtk?list=RDMM

canfeza

"bu yüzyıllık alfabeye büyük kalır sevdam,
seni anlatacak harfler bir asırdır mefta...
yaşanmıyor asır oldu imrenecek sevda..."

"Akla küfürler savuran kim bilir kalbe ne der,
Aşkta devrimi anlarım da darbe neden?" (bkz: dua)

diannao

Çince'de bilgisayar anlamına gelen kelime.