bugün

entry'ler (679)

the last witch hunter

Açık ve net olarak, verdiğiniz bilet parasına yazık olacak filmdir. Sırf vin abinin hatrına izledim, orası ayrı.

islam kadına değer verir deyip örnek verememek

bok atmaktır ve bu bok atan kişilerin konuşmalarından dahi kendilerinin ne kadar bayanlara ne kadar değer verdiği görülmektedir.
Bu bok atan kişiler "karı almak" tabirini kullanır ki bu bile başlıca yadırganacak bir durumdur. karı ne yav? Bayan, hanım denilmesi daha uygun gibi. Ben evlendiğim kişiye im derim ki adı üstünde "eş" yani dengim görürüm.
Hani islamiyetten konuşuyoruz ya ona göre, 1000-1500 sene öncesinde avrupa'nın durumu neydi? Kimin eli kimin şeyindeydi? Hadi o geçmişti bana göre, 2005 yılına göre dünyadaki boşanma oranlarına bakmak bile dünyada kimin kadına ne kadar değer verdiğinin göstergesidir.bu linke bakılmasını salık veririm. Bakın ne diyor, ab de boşanmaların %75 i erkeklerin aldatması yüzünden oluyormuş. Ne kadar fazla değer verdikleri ortada.

Arap dininin uygulandığı ve mutlu olunduğu bir yer olarak kendi evimi örnek gösterebilirim. Belki maaşım az ama şükrediyor ve mutlu mesud yaşıyoruz.

islam kadına değer verir deyip örnek verememek

- Merhabalar efendim, Bir soru sorabilir miyim?
+ Tabii buyur.
- Müslüman mısınız?
+ Elhamdülillah müslümanım.
- Dininizde kadınlara değer verilmiyormuş deniliyor, siz ne düşünüyorsunuz?
+ Allah onu diyenleri ıslah etsin.

öncelikle elhamdülillah müslümanım. Tüm kurallarına da uymaya çalışırım. 5 vakit namazından tutun, zekat-fitresine kadar. Kişisel olarak bana denilecek olsa, eşime sorulmasını isterim. Bilirim ki islama göre eşlerimiz bize emanettir ve emanettir ve emanete hıyanet olmaz. Ve ben bu düstura göre eşime bakarım ve bundan mutluluk duyarım.

Diğer örnek ise annelere verilen değerdir ki benim için hayatımdaki en önemli insandır kendileri. 9 ay karnında taşıması, hastalandığımda sabaha kadar başımda nöbet tutması, bir yerim kanasa başımda pervane olması, dertli görünsem beni mutlu edebilmek için elinden geleni yapması vs. hem beni en iyi tanıyan insana nasıl değer veremem?

işte bu lafa karşılık en büyük örnek ben ve benim gibi olan müslümanlardır. Bizde eşimize-anamıza büyük değer verilir. her ikisi de rahat etsin diye elimizden gelen yapılır. Kendi rahatımızdan ödün verip, onları rahat ettirmek, onları üzmemek de bizim gibiler için sevaptır.

not: Hayatımda anneme 1 kere sesimi yükselttim ve son 10 yıldır da bunun acısını yaşıyorum. Her fırsatta kendisinden özür diliyorum.

league of legends

Türkiye serveri belki adam olur diye oynayıp, karakter alıp, eğlenmeye çalışan ve sonunda (yaşları önemli değil)diğer oyuncular tarafından tonlarca küfüre maruz kaldığınız oyundur. Adam uyarı vermekten yoksun, her fırsatta yardım yardım diye böğürür ve yardıma gidip karşısındakini öldürdüğünüzde de "bilmem ne yaptığımın çocuğu, ksci ibne, report triportor" vs. vs.
oyunun kill almak değilde, rakibi yenmek üzere olduğunu bilmiyorlar. adcleri anlarım hadi, kill almaları şart ama behey oyuncu görünümlü oduncu, destek karakterisin ve sana yardıma gelen wukong'a ksci bilmemne diye küfürler savuruyorsun...

hadi onuda geçtim, adamlara diyorsun jung yada top oynayacağım, adamlarda ses yok. alıyorsun bir top veya jung olabilecek karakteri, kilitliyorsun. bir de bakıyorsun ki alayı benzer tarz hero alıp kitlemişler. Nautilusla mid gidecek sanki beyinsiz. oyundan soğudum yeminle...

baba

4 harf, 2 heceden oluşan basit fakat anlamı kitaplara sığmayacak bir kelimedir.
Hele babanızı kaybetmişseniz...
Hiç bir şey tarif edemez yokluğunu, dolduramaz gidişi ile bıraktığı o boşluğu.
Baba; babadır, adamdır.

uludağ sözlük ü simgeleyecek hayvan önerileri

(bkz: terliksi hayvan)

türkler zombi görse diyecekleri

-hatunlar peşimden koşuyor artık diye seviniyordum ama nefes bile almıyorlar... oooof of.

31 mayıs 2014

Hem provakatörlerin hem de malum partinin iple çektiği gündür.
Provakatörler olay çıkartıp bundan nemalanma peşinde, keza malum parti de.
Provakatörler akılları sıra devrim yapacaklar, hükümeti yıkacaklar. He oldu yavrum, öyle diyorlardı.
o kadar olay oldu sonuç? Sonuç belli yitip giden canlar. He pardon onlar devrim şehidiydi...
Yav kendi çevrenizdekilerin türkiye'nin tamamı olmadığının farkına varın Allah aşkına. izlenilen yolun yanlış olduğunun farkına varın. insanları sloganla, patırtıyla, kütürtüyle kendi tarafınıza çekemezsiniz. sempati duyanları da kaybedersiniz. Kendini ifade yöntemi bu değil, olmamalı.

He malum parti neden iple çekiyor? Yine provakatörler yüzünden. Provakatörler ortalığı savaş alanına çevirmek için elinden geleni yapacak, malum parti de bunları cımbızla çekip çekip gösterecek ve alayı böyle diyecek, mazlum ayağına yatacak vee hoooop anadolu oyları cepte. Bizim insanımız mazlumu, kendi gibi konuşanı sever.

31 mayıs günü olay çıkarmaya zamanınız varsa, bu zamanı çevrenizden olmayan insanları bilinçlendirmeye çalışmaya ayırın. gidin köyün birine, yavaş yavaş, alıştıra alıştıra girin mevzuya, konuşun. en fazla siktir ederler ki kaybınız olmaz. ama dinler de 3-4 kişinin düşünmeye başlamasını sağlarsanız kârdasınız demektir.

not: Provakatörlerden kastım kesinlikle eyleme katılanların tamamı değildir. Kastım eylemcilerin arasına karışmış orospu çocuklarına. Eylemcilerin %1-2 si ni bile oluşturmasa çürük yumurta misali, kırıldıkları anda en güzel kokan şeyleri bile gölgeleyebiliyorlar.

Not2: gelsin eksiler.

3 mayıs 2014 galatasaray gençlerbirliği maçı

Galatasaray'ı tebrik ettiğimiz maç.
Gençler: Notluyum.
(bkz: kırmızı kara)

3 mayıs 2014 galatasaray gençlerbirliği maçı

Gençlerimin an itibarı ile 2 farklı üstünlüğü yakaladığı maçtır.
(bkz: kırmızı kara)

abdullah öcalan a hakaretin yasaklanması

insanları gerçeği konuşmaya itecek yasaktır.
sayın bebek katili, şeref yoksunu, terörist başı dersek hakaret olmaz. yalnızca gerçekleri konuşmuş oluruz sayın oros... (az kalsın dayanamıyordum)pu çocuğu hakkında.(dayanamadım...)

tek özelliği seks yapmak olan kadın

(bkz: şişme kadın)

celal atik

Yozgatlıdır ve soyadını Atatürk vermiştir.

türklerde 8 çeşit gen var

Ben türküm desem faşist oluyorum, kafatasçı oluyorum amk. Adamlar sizde 8 çeşit hem var, Türk değilsiniz diyince Bi bok olmuyor. Ulan hangimiz ne vallahi anlamadım.
tanım: Türklerin göçebe bir ırk olduğunun ve gittikleri her yere kök saldıklarının göstertesidir. Bu kadar çeşit gene rağmen, bu coğrafyada hala ben türküm diyen birileri varsa bu Türklüğün insanların fiziki görünüşü ile değil, insanların hisleri ve düşünceleriyle alakalı olduğudur.

ben bu yazıyı kaçak elektrik kullananlara yazdım

Kul hakkına giriyorsunuz haberiniz olsun. Hırsızlığın her türlüsü haramdır ve sanmayın ki bu hırsızlığa uydurulmuş kılıflarınıza inanıyoruz.
not: o çektiğiniz kaçak hatlarla kullandığınız haram mal sizden ve size göz tuman cümle şeref yoksullarından çıksın inşallah. Eğer hakkıma giriyorsanız, hakkımı helal etmiyorum. Bunun birde öte dünyası var, orada görüşürüz.

18 bin tllik mezar

yatacak kişi için farketmeyecektir. ha dağın başında yerin altına girmişsin, ha şehrin ortasında.

babam öldü

kanser tarzı bir hastalığı var ise şükür edilebilinir. en nihayetinde dayanılmaz acıları son bulmuştur. ama yine de baba ölünce kalbinizin büyük bir kısmı da ölmüş olur, belki ilk anlarda hissetmezsiniz ama yokluğu gün geçtikçe daha da koyar adama. ilk anlarda ne yapacağınızı bilmez, bir çıkış yolu ararsınız. belki şizofreniye varan düşüncelerde bile bulunabilirsiniz. yani yaşayacağınız her şey doğal.

o ses türkiye

adını O ses Gökhan olarak değiştirmesi gereken program.

yalan

Beyazı, grisi, pembesi veya siyahı olmayandır. En nihayetinde yalnızca yıkıcı olandır. Çevreniz siz üzülmeyin diye olsa bile yalan söylediğinde, gerçekleri öğrendiğiniz an o gerçek sizi öyle Bi yıkar, yakar ki... En ağır gerçek, en hafif yalandan daha iyidir.

son 10 yılın kazanırken kaybeden talihlileri

Benim o. istediğim gibi bir işe, eşe sahibim fakat sevdiğim diğer insanları kaybetmek üzereyim.