bugün

Kapıyı çaldıklarında kim o diye soran vatandaşa CSI dikmen diyerek beni koparan dizi...
dizinin yarı reğliği "lan" dan oluşuyor. ama en harbici dizidir.
o bahar karısına gıcık oldum lannn üzdü behzat komserimi.
7 senedir televizyon seyretmemeye çalışıyorum. internetten indirdiğim yabancı dizi ve filmleri izliyorum genelde.

geçen ay bir gün içerden pilli bebek sesi geliyor. ben de eşim de ankarada okuduk ve yaklaşık 6 yıl boyunca her hafta 3 gün nerede çaldılarsa oraya gittik. bizim için anısı büyük. neyse koştum gittim tabi, siyah beyaz çalıyor ama bir polis otosu var kovalamaca falan. ilginç geldi. seyrettim. hoş bir dizi.

ilginçtir yıllardır seyrettiğim tek türk dizisi oldu.

ankarayı ankaranın o insanı sıcak havada bile üşüten kendi ruhunu pilli bebek katkısı ile muhteşem veriyor. genel olarak da güzel bir dizi. ben the wired a benzetiyorum.

ama yine de ve hala pilli bebek için seyrediyorum.
totalde 30, ab grubunda 19 uncu olmuştur. http://www.medyatava.com/rating.asp

buradan anlıyoruz ki yakında yayından kaldırılır. artık başka kanala mı geçerler, dvd mi yayınlarlar bilemem ama bir şekilde devam etmeleri on numara olur. star tv ve saçma sapan reyting olayı yüzünden devamının çekilmemesi kötü olur.

ya arkadaş dizinin günüyle, saatiyle bu kadar oynarsan olacağı bu. illa ben bir şey ile oynayacağım diyorsan neyse...

totalde fox tv'de yayınlanan unutma beni dizisinden, show tv'de aynı saatte yayınlanan lale devri'nden ve hatta kanal 7'de yayınlanan şaban oğlu şaban'dan geride kalması, ab grubunda gündüz yayınlanan arka sokaklar'ın tekrarından geride kalması reyting ölçümlerinde dönenleri iyice anlamamızı sağlamıştır.

dizinin durumu ne olursa olsun söylenecek şey belli; teşekkürler erdal beşikçioğlu, teşekkürler fatih artman, teşekkürler emrah serbes, teşekkürler serdar akar ve ismini bilmediğim ama emeği geçen herkese teşekkürler.

not:
bu not star tv yetkililerine yazılmıştır.
--spoiler--
eğer diziyi yayından kaldırırsanız ağzınızı yüzünüzü... anladınız siz onu !!1!1!!11
--spoiler--
tüm bölümlerini şu anda indirdiğim, bir an önce başlamayı düşündüğüm polisiye dizisi. *
süper baba'dan sonra türk televizyon tarihinin en iyi dizilerinden biridr.
hadi geçmiş olsun 21 aralık 2010 finali yayınlanacakmış .

kaynak: http://kezzapdedivekodu.blogspot.com/2010/12/behzat-c-icin-yolun-sonuna-gelindi.html
daha öncede tahmin ettiğim gibi star'ın yayından kaldıracağı dizidir. dünkü reytinglerden sonra bu kesinleşmiştir. star'ın bu başarısızlığı gelecek nesiller için okullarda okutulsun lütfen. biz yandık onlar yanmasın. bu kadar iyi potansiyeli olan, 10. bölümü ile türk dizi tarihine damga vuran, kendini devamlı geliştiren bir diziyi harcamayı başardılar. ne diyeyim, allah seni bildiği gibi yapsın star.
başka kanala geçince eski tadından uzaklaşacaktır. herşeyden önce yönetmen ve oyuncular büyük bir hayal kırıklığına uğramış durumdadırlar bence. ikinci sınıf bir kanalda diziye devam etmek motivasyonlarını daha da düşürür. ancak reyting kaygısı olmayan bir kanalda yayınlanırsa belki iyi işler çıkabilir ama o zamanda finansal sorunlar baş gösterir. bütçe iyice kısılmak zorunda kalınabilir. yönetmen ve başrol oyuncuları daha az paraya çalışmak istemeye bilirler. yani gelecek de çok umutlu değil. kapitalizmin ve reyting sisteminin ben anasını, avradını...*
ya dizi çok güzel de star tv nin elinde olması kötü.
dizinin günü ve saati ile habire oynayıp durulmaz ki.
severek izliyoruz izlemeye de devam etmek istiyoruz.
anlayamıyorum arkadaş, kabul edemiyorum. nasıl olur da arka sokaklar gibi dandik bir dizi o kadar reyting alır da behzat ç. gibi 10 bölüm oynamasına rağmen efsane olmuş bir dizi reyting alamaz.
her tarafta yayından kaldırılacağına dair yazılar var anasını satıyım. inanmak istemiyorum, inanamıyorum çünkü diziyi izleyip de beğenmeyen bir tane adama rastlamadım.
bu star tv sözlüklere, bloglara falan da mı bakmıyor amına koyum, siktir etsinler reytingi. bak işte anasını satıyım biz izliyoruz lan. yeminlen izliyoruz. hiç de az değiliz bak. biraz sabredin amına koyum, gününü saatini bi 4-5 hafta değiştirmeyin, bakın görün ne kadar çok izlenecek. olaki bu diziyi de yayından kaldırırsanız, şerefsizim bir daha star tv izlemem. şampiyonlar ligi maçlarını bile izlemem yeminlen.

tanım: türk televizyon tarihinin gelmiş geçmiş en iyi dizilerinden biridir.
arka sokaklar ile yer değiştirmesi gereken dizi...

ayrıca şunu da kabul etmek gerekiyor ki biraz zeka pırıltısı olmalı bu diziyi sevebilmek için. milletimin çoğu da bundan yoksun. ne diyelim arka sıralarda gezinsinler, arka sokaklara düşsünler, lale devri'nde yaşasnlar kavak yellerinde üşüsünler...
günü değişip duran dizidir. ve yine günü acilen değişmeli, kesinlikle değişmeli, hemen değişmeli. ankara'yı sevmediğim için bu diziyi seyretmedim. ama yorumlarına güvendiğim ** diziyi izleyenlere göre başarılı bir dizidir.

gününün değişmesiyle igili şunu söylemek gerek. bu dizinin izler kitlesi öyle bir geçer zaman ki dizisinin izler kitlesiyle aynı. yani öyle bir geçer zaman ki yi izleyen bir çok kişi behzat ç yi de izlemektedir. ikisi aynı güne konulduğu zaman bu yarışı behzat ç kaybeder. behzat ç yi türkiye nin en çok izlenen dizilerinin başında gelen yaprak dökümü karşısına koysanız emin olun çok daha iyi reyting elde eder. birinci olamaz ama ilk beşe girer. bu da yayında kalması için yeteri share yi almış olmak demektir.

reyting denen canavar aslında yapımları yemiyor; biz yapımları canavara yem olarak atıyoruz.
10 numara dizi.

dikat ederseniz daha önce yazdıklarımı geri alıyorum.
geniş aile, şen yuva dahil hiç bir komedi dizisinde veya sinema filminde bu filmde güldüğüm kadar yarıla yarıla güldüğümü hatırlamıyorum.
--spoiler--
harun, hayalet ve akbaba behzat amirin evine giderler.

hayalet: amirim emniyet müfettişi aradı.
behzat ç. : hee benide aradı ama ben açmadım.
akbaba: biz açtık işte !
--spoiler--
--spoiler--
meyhanede günün değerlendirmesini yapıyorlar ve harun, selim'i solcuların baskı evine göndermiş.

hayalet: niye selim'i gönderdin la ?
harun: biraz dayak yesinde aklı başına gelsin dedim.
--spoiler--
ek olarak: harun'un dergi önünde behzat amirini beklerken yoldan geçen kıza, yiyecekmiş gibi bakması.
(bkz: kendimi gördüm)
yayından kaldırılırsa çocuğumu keserim lan!
Yayımdan kaldırılırsa televizyonlardan eksilecek şey, sadece bir dizi olmayacak dizidir.
bu dizi yayından kalkarsa bırakın star tvyi televizyon bile izlemem.
dizinin kaldırılacağı haberleri ile ilgili olarak star tv'ye şöyle bir mail atmıştım:

"behzat ç. gibi potansiyeli olan bir diziyi iyi değerlendiremediğiniz için sizi kınıyorum. her bölüm kendini aşan ve 10. bölümü ile türk dizi tarihine damgasını vuran bir dizidir behzat ç. yanlı/yanlış olarak ölçüm yapan reyting sistemine bu diziyi kurban etmek çok büyük bir gaflettir. Bu yanlıştan en kısa sürede dönmeniz dileğiyle."

şöyle bir cevap göndermişler:

Sayın izleyicimiz,

"01.12.2010 tarihinde tarafımıza göndermiş olduğunuz mailinize ilişkin cevabımız aşağıda yer almaktadır.

Star Tv yayınlarına göstermiş olduğunuz ilgi ve beğeni için teşekkür ederiz. Konu ile ilgili olarak Behzat Ç. isimli dizimiz yayından kaldırılmamaktadır. Yayın akışlarımızda yer almaktadır.

Star Tv yayın akışı ile ilgili tüm bilgiler http://www.startv.com.tr internet adresinden ayrıntılı olarak bulabilirsiniz.

Star Tv ile ilgili her türlü görüş, öneri ve isteklerinizi haftanın 7 günü 24 saat hizmet veren Alo Star Tv'yi arayarak veya bizeyazin@startv.com.tr mail adresimizden ulaşarak bildirebilirsiniz.

iyi seyirler,

Sevgi ve saygılarımızla

izleyici Bilgi Merkezi"
star tv'ye..

şuursuzmusunuz oğlum siz kaç dizi var her hafta hakkında bu kadar entry girilen bloglarda yer alan

dinamik kesimden bu kadar destek gören

yemişim reyting yalanını görmüyor musunuz bir dolu izleyeni var

diziyi kaldırmak falan yok

aklınızı başınıza alınız..
tamam lan kaldırın yayından. kaldırın da arka sokakları izleyelim biz de. off ulan off eğer yayından kaldırılırsa çok pis söveceğim oğlum haberiniz olsun. star tv sana sinirliyim ve sana laflar hazırladım. be arkadaş papatyam, dürüye'min güğümleri gibi sikko dizileri yayınlıyorsunuz da böylesine şukela bir diziyi mi yayından kaldıracaksınız. ayrıca bu reyting sıralaması ne kadar objektif onu bilmiyorum. ulen ben behzat ç'nin yayınlandığı saatlerde sürekli sözlüklerin sol framelerinde görüyorum bu başlığı. girin bakın bi şu interaktif ortamların bi nabzını tutun. insanlar beğeniyor. seviyor işte derdiniz ne lan...

ayrıca şu reyting sıralamasına bakıyorum da hakikaten herşey müstehak lan bize. deniz yıldızı nedir allah aşkına..
şu reyting olayını kim çıkartıysa onun ben neyse; bu dizi yayından kaldırılırsa artık televizyon da sadece ağlak diziler kalacak. sikimtrak diziler yayında ama nedense bu dizi kalkıyor. demek ağlak dizi yapmak gerekiyor. iki duygu sömürüsü, aşk meşk, biraz çıplak kadınlar tecavüz hop birincisin. ya bu akp nin iktidar olması milletin yırtınması gibi bir olay. ya da biz çok mu ab kalıyoruz ulan. yok arkadaş ab izleyicisinde de düşük; o zaman kategori dışı alın bu diziyi. internette yayınlansın tıklanma rekoru kırar. ben buradan yapımcısına söylüyorum. internette yayınlansın. tık rekoru kırar. böylece reklamını da alır. parasını da çıkarır. star zaten neyi doğru yaptı ki anca küçük sırlar ı alsın.
Bu dizide bir şeyler dönüyor farkındayım.
bu dizi yayından kalkmasın olay olur alimallah.
bu nedir arkadaş. gününü, saatini değiştirmekten bir hal oldular. severek izliyoruz efendim.
seviyorum uleyn bu diziyi.
güncel Önemli Başlıklar